Українці Оренбургу ображені ксенофобськими пасажами місцевих телевізійників на адресу Тараса Шевченка

Розділ: Новини

Українці Оренбургу розцінили як ксенофобію і розпалювання антиукраїнських настроїв відеосюжет, показаний на державному каналі “Оренбург” 10 березня, в якому автори порівняли Тараса Шевченка з Гітлером і заявили про непотрібність проводити в Оренбурзі Фестиваль української культури “Шевченківський березень”.

Про це йдеться в листі Оренбурзької обласної громадської української культурно-просвітницької організації ім. Т.Г.Шевченка губернатору Оренбурзької області Юрію Бергу з проханням дати публічну оцінку цьому сюжету і його авторам, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу в РФ.

“На одностайну думку української громадськості Оренбурзької області та членів її національно-культурних організацій, цей відеоролик був витриманий в ксенофобському ключі”, – говориться в листі.

У громаді вважають, що за допомогою тенденційно підібраних фактів і прямої брехні автори створили враження про русофобський характер творчості Шевченка, який провів в Оренбурзі на засланні десять років.

В організації зазначають, що Шевченко у своїх віршах виступав не проти російського народу, а викривав насильство і свавілля самодержавства.

В українській громаді нагадали, що 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка буде відзначатися в 2014-му році спільно Україною та Росією. При цьому на проведення “Шевченківського березня” з бюджету Оренбурзької області не виділено жодного рубля, так що ініціатива телевізійників заборонити захід, організований на кошти української громади, “виглядає досить дивно”.

Головним аргументом оренбурзьких телевізійників, “покликаним” довести русофобію Шевченка, став наступний пасаж. “За ненависть Тараса Шевченка до росіян фашисти дозволяли ставити його портрети поруч з портретом Гітлера і зберегли його пам’ятник в Києві”, – сказано в сюжеті, який місцева громада вимагає прибрати з сайту ДТРК “Оренбург”, як такий, що  ”порушує традиційні для регіону міжнаціональний мир і злагоду “.

Рахунок УВКР для благодійних внесків

Одержувач: Українська Всесвітня Координаційна Рада, Код ЄДРПОУ 19357222; Рахунки: 26008114153001 (укр. гривня) 26007114153002 (долар США) 26006114153003 (Євро) 26005114153004 (фунт стерлінгів); Банк одержувача: ПАТ «Банк «Київська Русь»; МФО 319092;

Архів

Завантажити усі матеріали зі старого сайту УВКР


Резолюції

Переглянути текст резолюції V Всесвітнього форуму українців


Контакти

01004, Київ, вул.Антоновича 3-б, тел. 287-22-41