ЗАЯВА УВКР з приводу подій навколо проведення парламентських слухань на тему: «Українська трудова міграція: стан, проблеми, шляхи вирішення»

Розділ: Заяви, Новини

Постановою сесії Верховної Ради України ухвалено 3 липня 2013 року провести парламентські слухання на тему: «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи вирішення»

Актуальність цих слухань підтверджена фактом: наявністю у світі від двох до семи мільйонів трудових мігрантів з України, так званої четвертої хвилі еміграції.

І це саме вони, наші трудові мігранти, перечисляють в Україну, лише за офіційними даними, 9,0 – 12,0 млрд. дол. США. Ця  сума співставна з сумою всіх іноземних інвестицій в економіку України.

При цьому наші «інвестори» перебувають в Україні на становищі громадян другого сорту і мають серйозні проблеми у багатьох сферах, бо:

–        виборчі права їхні обмежені;

–        юридичний статус не визначений;

–        соціальний захист непевний, або відсутній;

–        з більшістю країн світу відносини з цих проблем не врегульовані;

–        мовні, культурні, освітні, релігійні та інші потреби цих спільнот не захищаються.

Враховуючи важливість цих проблем, парламентські слухання викликали велике зацікавлення у світі. Для участі в них прибули українці з 25 країн, майже 700 осіб побажали бути присутніми в сесійному залі Верховної Ради.

Тим більш дивним і незрозумілим є рішення провладної більшості депутатів перенести проведення слухань до актового залу за адресою: вул. Банкова, 6-8, де відсутні технічні умови для роботи такої великої аудиторії.

УВКР розцінює таке рішення Верховної Ради як зневагу до всього закордонного українства в цілому і трудових мігрантів зокрема. УВКР висловлює рішучий протест проти подібних дій. Ми вимагаємо вибачення від керівництва Верховної Ради за цей інцидент.

Слухання відбуваються з ініціативи УВКР, підготовчий період тривав понад 4 місяці.

Українська спільнота сподівалася на привернення уваги суспільства до проблем трудових мігрантів і законодавчого їх вирішення.

Щоб ці надії справдились, УВКР висуває до керівництва Верховної Ради наступні вимоги:

  1. Забезпечити участь максимальній кількості осіб, що бажають взяти участь у слуханнях, а також представників виконавчої влади, фракцій та комітетів парламенту.
  2. Забезпечити стенографічний запис слухань, теле- та радіотрансляцію по каналу «Рада» та Першому каналу Українського радіо.
  3. Забезпечити можливість виступу всіх, хто записався.
  4. Рекомендації парламентських слухань використати для законодавчого втілення у ІІІ кварталі 2013 року.

Президія

Української Всесвітньої

Координаційної Ради

Рахунок УВКР для благодійних внесків

Одержувач: Українська Всесвітня Координаційна Рада, Код ЄДРПОУ 19357222; Рахунки: 26008114153001 (укр. гривня) 26007114153002 (долар США) 26006114153003 (Євро) 26005114153004 (фунт стерлінгів); Банк одержувача: ПАТ «Банк «Київська Русь»; МФО 319092;

Архів

Завантажити усі матеріали зі старого сайту УВКР


Резолюції

Переглянути текст резолюції V Всесвітнього форуму українців


Контакти

01004, Київ, вул.Антоновича 3-б, тел. 287-22-41