ЗАЯВА УВКР з приводу подій навколо проведення парламентських слухань на тему: «Українська трудова міграція: стан, проблеми, шляхи вирішення»
Постановою сесії Верховної Ради України ухвалено 3 липня 2013 року провести парламентські слухання на тему: «Українська трудова міграція: стан, проблеми та шляхи вирішення»
Актуальність цих слухань підтверджена фактом: наявністю у світі від двох до семи мільйонів трудових мігрантів з України, так званої четвертої хвилі еміграції.
І це саме вони, наші трудові мігранти, перечисляють в Україну, лише за офіційними даними, 9,0 – 12,0 млрд. дол. США. Ця сума співставна з сумою всіх іноземних інвестицій в економіку України.
При цьому наші «інвестори» перебувають в Україні на становищі громадян другого сорту і мають серйозні проблеми у багатьох сферах, бо:
– виборчі права їхні обмежені;
– юридичний статус не визначений;
– соціальний захист непевний, або відсутній;
– з більшістю країн світу відносини з цих проблем не врегульовані;
– мовні, культурні, освітні, релігійні та інші потреби цих спільнот не захищаються.
Враховуючи важливість цих проблем, парламентські слухання викликали велике зацікавлення у світі. Для участі в них прибули українці з 25 країн, майже 700 осіб побажали бути присутніми в сесійному залі Верховної Ради.
Тим більш дивним і незрозумілим є рішення провладної більшості депутатів перенести проведення слухань до актового залу за адресою: вул. Банкова, 6-8, де відсутні технічні умови для роботи такої великої аудиторії.
УВКР розцінює таке рішення Верховної Ради як зневагу до всього закордонного українства в цілому і трудових мігрантів зокрема. УВКР висловлює рішучий протест проти подібних дій. Ми вимагаємо вибачення від керівництва Верховної Ради за цей інцидент.
Слухання відбуваються з ініціативи УВКР, підготовчий період тривав понад 4 місяці.
Українська спільнота сподівалася на привернення уваги суспільства до проблем трудових мігрантів і законодавчого їх вирішення.
Щоб ці надії справдились, УВКР висуває до керівництва Верховної Ради наступні вимоги:
- Забезпечити участь максимальній кількості осіб, що бажають взяти участь у слуханнях, а також представників виконавчої влади, фракцій та комітетів парламенту.
- Забезпечити стенографічний запис слухань, теле- та радіотрансляцію по каналу «Рада» та Першому каналу Українського радіо.
- Забезпечити можливість виступу всіх, хто записався.
- Рекомендації парламентських слухань використати для законодавчого втілення у ІІІ кварталі 2013 року.
Президія
Української Всесвітньої
Координаційної Ради