Зустріч представників закордонного українства в Кабінеті Міністрів України

Розділ: Заходи, Новини

5 липня 2013 року відбулася зустріч представників закордонного українства з представниками Уряду України на чолі з віце-прем’єр-міністром України Костянтином Грищенком.

В зустрічі, з боку Української Всесвітньої Координаційної Ради, взяли участь: Михайло Ратушний, Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради (Україна),  Ярослава Хортяні, президент Європейського Конгресу Українців (Угорщина), Тарас Дудко, заступник голови УВКР, голова закритого у Росії Об’єднання Українців Росії, Павло Садоха, голова Спілки Українців Португалії, Леонід Ткачук, голова Спілки українців Придністров’я ім.О.Бута.

З урядового боку були присутні: Костянтин Грищенко, віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань, Юрій Богуцький, керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України, Андрій Олефіров, заступник Міністра закордонних справ України, Віктор Балюрко, заступник Міністра культури України, Борис Жебровський, заступник Міністра освіти і науки України та представник Міністерства соціальної політики України.

На зустрічі представники закордонного українства поставили перед урядовцями наступні питання:

 1. Усунення проблем з видачою закордонних паспортів для громадян України.
 2. Усунення проблем з видачою посвідчень «закордонного українця».
 3. Зміна положення Міністерства освіти України, про вступ на бюджетну основу для закордонних українців.
 4. Вирішення питань пов’язаних із становищем української трудової міграції (створення спеціального фонду з оплати за консульські послуги для відправки тіл загиблих і важкохворих громадян України на Батьківщину, встановлення тарифів на консульські послуги відповідно до мінімальної зарплати в країнах проживання, забезпечення фінансування відряджень атестаційних комісій Міжнародної Української Школи (МУШ) закордон, тощо).
 5. Включення закордонного українства в комітет по відзначенню 200-ліття від дня народження Т.Г. Шевченка.
 6. Створення органу виконавчої влади по роботі із закордонними українцями.
 7. Звернення особливої уваги на становище українців у Російській Федерації, щодо можливості задоволення ними своїх гуманітарних, освітніх, інформаційних та духовних потреб.
 8. Взаємодія з українськими громадами щодо підтримки підписання угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.
 9. Забезпечення практичного виконання Державної програми по роботі із закордонним українством до 2015 року.
 10. Прийняття  спеціальної програми становища українців Придністров’я.
 11. Пришвидшення підписання міждержавних угод по соціальному захисту з країнами масової трудової міграції українців, в частині взаємозарахування пенсій та соціальних платежів.
 12. Відмова від обкладання податком грошових переказів трудових мігрантів в Україні.

Після зустрічі віце-прем’єр запевнив, що із всіх обговорених питаннях будуть дані урядові доручення на їх вирішення, а в питанні видачі закордонних паспортів – українські консульства вже їх отримали і приступили до їх видачі.

З питання вступу закордонних українців до вищих навчальних закладів на бюджетну форму навчання буде на найближчому засіданні Уряду прийнята урядова постанова, що дозволить приймати документи на вступ від абітурієнтів без посвідчення «закордонного українця», – запевнив Костянтин Грищенко.

Прес-служба УВКР

Рахунок УВКР для благодійних внесків

Одержувач: Українська Всесвітня Координаційна Рада, Код ЄДРПОУ 19357222; Рахунки: 26008114153001 (укр. гривня) 26007114153002 (долар США) 26006114153003 (Євро) 26005114153004 (фунт стерлінгів); Банк одержувача: ПАТ «Банк «Київська Русь»; МФО 319092;

Архів

Завантажити усі матеріали зі старого сайту УВКР


Резолюції

Переглянути текст резолюції V Всесвітнього форуму українців


Контакти

01004, Київ, вул.Антоновича 3-б, тел. 287-22-41