Така активність української молоді в Росії є стратегічно важливою для нашої держави

Розділ: Новини

Інтерв’ю з Олексієм Захарченком, Першим заступником Голови ВГО `Молодий Народний Рух` (Україна)

«Кобза»: Що собою являє організація Молодий Народний Рух? Розкажіть, будь ласка, про створення організації, її членів, мету діяльності та основний напрямок руху.

Олексій Захарченко: Молодий Народний Рух – це Всеукраїнська молодіжна громадська організація. Офіційно зареєстрована 4 грудня 1999 року, але фактично діяла ще з 1989 року, з часів створення Народного Руху України. Організація налічує близько 7 тисяч членів, які представлені в 21-му регіоні України. Протягом усієї своєї тривалої історії Молодий Народний Рух діяв як при партійна молодіжна організація Народного Руху України. В останні роки МНР був найжвавішою та найпрогресивнішою частиною партії, яка залучала до РУХу людей, а також виховувала якісну зміну партійним керівникам. Проте після того, як у грудні 2012 року Народний Рух України очолив Василь Куйбіда, розпочався великий тиск на молодорухівців, зокрема керівництво партії намагалось навіть силою призначити нового Голову МНР. Але молодорухівці обрали головою організації Сергія Воронова - людину яка дійсно заслуговувала даної посади, вкотре довівши свою єдність і силу. А після того як Народний Рух України об’єднався в одну партію з Українською Народною Партією, очільники якої колись розкололи РУХ і зрадили В’ячеслава Чорновола, Молодий Народний Рух вийшов із партії і став самостійною та незалежною громадською організацією.

Мета Молодого Народного Руху – формування самодостатньої української нації. Напрямки діяльності організації досить різноманітні, зокрема: патріотичне виховання молоді, культурно-просвітницька робота, захист прав молоді, підтримка європейської та євроатлантичної інтеграції України, виховання лідерських якостей, розвиток міжнародної молодіжної співпраці, зокрема з молоддю української діаспори.

Співпраця МНР із молодіжними організаціями діаспори розпочалася у 2010 році, із участі у З’їзді українських молодіжних організацій діаспори Європи у Софії. З того часу розвиток співпраці з молодіжними організаціями діаспори став для Молодого Народного Руху основним пріоритетом міжнародної діяльності. МНР був співорганізатором і партнером Форумів української молоді діаспори «Київ-2011» та «Львів-2012», Українського молодіжного форуму Росії та ін. Зараз МНР активно працює над організацією Форуму української молоді діаспори «Тернопіль-2013».

К.: Варто сказати детальніше: розкажіть про цьогорічний Форум молоді діаспори.

О.З.: 18-27 серпня на Тернопільщині відбудеться Форум української молоді діаспори «Тернопіль-2013» (ФУМД). У рамках форуму заплановано: табір молоді діаспори, З’їзд Світового Конґресу Українських Мoлoдіжних Організацій та «Діаспoра Фест».

Табір буде навчальнo-рoзважальнoгo типу та прoхoдитиме на території oдного з оздоровчих комплесів Тернoпільщини. 25-27 серпня у м. Тернoполі відбудеться З’ïзд Світoвoгo Кoнґресу Украïнських Мoлoдіжних Організацій за участю прoвідників та активнoï мoлoді діаспoри і Украïни, працівників галузі мoлoдіжнoï пoлітики, менеджерів і oрганізатoрів мoлoдіжних прoектів та ініціатив. З’ïзд складатиметься з тематичних сесій, круглих стoлів і засідань кoмісій. Такoж 25-27 серпня у м. Тернополі планується проведення «ДІАСПОРА ФЕСТ-у» за участю сучасних українських молодіжних гуртів та митців закoрдoнoгo украïнства. Фoрум передбачає участь близько 300-т мoлoдих украïнців з діаспори, активної мoлoді з Украïни, запрoшених гoстей з Украïни та закордону.

К.: Це чимала робота. Скажіть, в такому разі, як підтримуєте зв’язок із молоддю Росії? З якими регіонами співпрацюєте, спілкуєтесь?

О.З.: Активну співпрацю з молоддю української діаспори Росії ми розпочали у 2011 році після знайомства з одним із лідерів УМФР Олександром Двоєконком на Форумі української молоді діаспори «Київ-2011». Це знайомство відкрило для нас, а в подальшому і для всієї України, великі досягнення української молоді в країні, де знищується та закривається все українське. Ми із захопленням дізналися про створення Українського молодіжного форуму Росії, діяльність молодіжних організацій та плани на майбутнє. Ми вважаємо, що така активність української молоді в Росії є стратегічно важливою для нашої держави. Тому Молодий Народний Рух став підтримувати активні зв’язки зі своїми російськими побратимами. МНР був одним із партнерів ІІ Українського молодіжного форуму Росії, і зокрема я взяв там активну участь. Українська молодь Росії активно бере учать у молодорухівських заходах в Україні: «Школа європейського політика», «Таборування біля Говерли», зараз матимемо учасників на «ІІІ Безпековій школі молодих лідерів».

Окремо хочу відзначити участь російської делегації у спостереженні за останніми парламентськими виборами в Україні. Понад 30 молодих людей взяли участь у спостережній місії «Молодь діаспори за чесні вибори в Україні», яку організував Молодий Народний Рух та Ліга Народних Адвокатів. Молоді діаспоряни проводили спостереження в Києві, Київській області та Харкові.

Сьогодні я також активно продовжую спілкуватися з молодими українцями в Росії. Інструментами для цього слугують соціальні мережі (переважно Facebook) та Skype. Також існують групи у Facebook, які дають змогу спілкуватися всім молодим українцям світу, зокрема група Світового Конгресу українських молодіжних організацій (лінк дивіться нижче −прим. ред.).

На сьогодні, не зважаючи на розвиток Інтернет-технологій, існує проблема комунікації молоді діаспори з Україною та своїми однолітками тут. Зважаючи на це, Світовий Конгрес українських молодіжних організацій веде активну роботу над розробкою «Порталу української молоді діаспори», який має стати комунікаційним містком між молоддю діаспори та України.

А взагалі, щоб бути в курсі усіх подій в Україні, я б рекомендував користуватися інформаційним порталом «Українська правда» ну і звісно ж сайтом Молодого Народного Руху (посилання на сайт МНР дивіться нижче − прим. ред.).

К.: На днях завершилось таборування на Говерлі − вже традиційний захід для національно свідомої молоді України та діаспори. Чому було присвячене цьогорічне таборування? Хто представляв Росію?

О.З.: 12-14 липня 2013 року біля підніжжя найвищої вершини Українських Карпат – Говерли, відбулося традиційне таборування Молодого Народного Руху, яке цього року мало назву «Говерла 2013: пам’ятаймо українських героїв!». Таборування проходило за підтримки Державної служби молоді та спорту та зібрало 320 учасників з усіх регіонів України та діаспори.

Вже багато років поспіль, напередодні Дня проголошення Декларації про державний суверенітет України, ВГО «Молодий Народний Рух» збирає сотні молодих патріотів з усієї України на традиційне таборування біля підніжжя гори Говерла. Саме з такого таборування молодих патріотів у 1990 році й розпочалася історія Молодого Народного Руху. 16 липня декілька десятків майбутніх молодорухівців піднялися на Говерлу. Коли вони спустились, до них підбіг хлопчик і повідомив, що Україна підписала Декларацію про державний суверенітет! Хлопці й дівчата пообіцяли один одному щороку в цей день підніматись на Говерлу, бо сталася подія, яка змінила не лише їхнє життя, а й десятків мільйонів людей!

Незважаючи на не досить сприятливі погодні умови (час від часу йшов дощ) таборування пройшло дуже вдало. Основна увага таборування була присвячена ролі особистості в історії України, важливості історичної пам’яті для виховання нових поколінь та небезпеці міфів, які були нав’язані українцям за часів Радянського Союзу. Молодь отримала багато нових знань та відкрила для себе багато нових імен.

Вже традиційною окрасою таборування біля Говерли стала його музична частина. Цього разу перед присутніми виступили учасники гурту «Aquarіum Band» (Іран), які виконували пісні українською та англійською мовами.

У другий день таборування відбулися традиційний турнір з міні-футболу на «Кубок українських героїв», дебатний турнір «Зовнішньополітичний вибір України», а також перший всеукраїнський турнір з гри «Криївка». Кожного року неймовірне враження на учасників таборування справляє традиційна молодорухівська ватра. Цього року вона сягала 15 метрів і палала до самого ранку.

Останній день таборування традиційно був присвячений підйому на Говерлу. Незважаючи на дуже складні погодні умови, молодорухівці підкорили найвищу гору України та встановили на ній прапор організації. Особливі враження підйом викликав у молоді, яка сходила на Говерлу вперше.

Дуже приємно відзначити, що у таборуванні взяли участь і представники української молоді Росії, зокрема Олексія Крівцова (Воронеж) та Євгена Васильченка (Москва). Як на мене, то хлопці залишились під особливим враженням від підйому Говерлою під зливою та в тумані. Але на що не підеш, щоб підкорити серце України.

К.: Чого, на Вашу думку, зараз бажає молодь України? А що з бажаного справді може отримати в України чи поза її межами, будучи українцями?

О.З.: В генеральному, молодь України сьогодні бажає достатку, грошей та гарного відпочинку. На мою думку, це деградація цінностей, яка відбулася ще в 90-ті роки. Проте приємно відзначити, що є велика кількість молодих людей, які все ж прагнуть жити заради України, розбудовувати її. Такими зокрема є і члени Молодого Народного Руху.

Як досягти бажаного рецепт простий – вчитися і кожного дня старанно працювати незважаючи ні на що. Тільки так ми зможемо побудувати ту Україну, про яку мріяли наші діди, що здобули незалежність, і про яку зараз мріють мільйони українців у всьому світі.

К.: І, наостанок, скажіть, яким Вам видається сайт “Кобза – Українці Росії”?

О.З.: На мою думку, ваш сайт відіграє важливу роль у консолідації української громади Росії. Площа РФ неосяжно велика, і українці живуть в різних куточках країни. Будь-якій організації не під силу задовольнити інформаційні потреби такої кількості людей, тим паче федеральні організації українців постійно зазнають репресій. Тому саме «Кобза» на сьогодні є тим інформаційним майданчиком, який об’єднує українців Росії.

Успіхів та наснаги вам у подальшій діяльності!

Додатково:

Група Світового конгресу українських молодіжних організацій у Facebook 

Сайт Молодого Народного Руху 

Рахунок УВКР для благодійних внесків

Одержувач: Українська Всесвітня Координаційна Рада, Код ЄДРПОУ 19357222; Рахунки: 26008114153001 (укр. гривня) 26007114153002 (долар США) 26006114153003 (Євро) 26005114153004 (фунт стерлінгів); Банк одержувача: ПАТ «Банк «Київська Русь»; МФО 319092;

Архів

Завантажити усі матеріали зі старого сайту УВКР


Резолюції

Переглянути текст резолюції V Всесвітнього форуму українців


Контакти

01004, Київ, вул.Антоновича 3-б, тел. 287-22-41