УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Звернення IV Конгресу українців Росії до Президента України В.Ющенка, Верховної Ради та Кабінету міністрів України
2005-04-15
 

Вельмишановний пане Президенте, шановнi депутати, панове мiнiстри!

Делегати IV Конґресу українців Росії звертаються до вас від імені федеральних українських організацій – Обєднання українців Росії, Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії”, до яких входять понад 100 українських організацій із різних реґіонів Російської Федерації. Вперше українці Росії зверталися до керівників України з трибуни свого Конґресу дванадцять років тому. За час, що минув між цими форумами, українські організації мають певні надбання, але про великі зрушення говорити не можна.

Українці Росії становлять кілька мільйонів громадян, вони є однією з найбільших національних меншин Росії, але їхні національно-культурні потреби задовольняються незадовільно.

Найголовнішою проблемою всіх українців, що живуть за межами України, зокрема, в Російській Федерації, є забезпечення культурних, духовних потреб, збереження національної ідентичності, мови, культури, традицій українського народу. Без підтримки Української держави, без наповнення реальним змістом російсько-українського міждержавного діалогу, спрямованого на задоволення національно-культурних потреб українців їхнє прагнення до самозбереження як частини українського етносу не має перспективи. Разом з тим серйозні проблеми існують в питанні співпраці українських організацій з органами та установами Української держави. Залишився практично нереалізованим такий важливий документ, як Національна програма «Закордонне українство до 2005 року». Колишній уряд України ніяк не відгукнувся на прохання до нього, висловлені у рішенні Рад федеральних українських організацій у 2003 році стосовно інформаційних та інших національно-культурних потреб українців Росії.

Всі ми усвідомлюємо, що доля нам судила жити в особливу історичну добу, коли триває боротьба за розбудову Української держави, за відродження української нації.

Сьогодні українці Росії горді за Україну, за український народ, який показав себе політичною нацією, спроможною боротися за свої права і утверджувати справжню вільну незалежну Українську державу.

Відношення між Україною і Росією мають велике значення для українців Росії. Широкий відгук серед українців Росії знаходить прагнення нової української влади, яку утвердила народна Помаранчева революція, до рівноправного взаємовигідного співробітництва, до відкритого діалогу при взаємному поважанні національних інтересів народів і держав. Українська громада Росії хотіла б зіграти активну роль у встановленні цивілізованого російсько-українського діалогу.

У 2002 році ІІІ Конґрес українців Росії привітав Віктора Ющенка як людину, «яка доклала чимало зусиль для виходу України з глибокої соціальної кризи» і може стати «справжнім лідером України», що «неухильно буде проводити в життя політичний і економічний курс, спрямований на добро українського народу, на розбудову української національної держави». Українські організації  з великою надією очікують кардинальних змін в Україні, дієвого співробітництва нової влади з українською діаспорою.

Ми розуміємо, які труднощі стоять перед Українською державою на сучасному етапі її розбудови, але в той же час звертаємось до вас з проханням по-державному поставитись до проблем українців Росії як до важливих, оскільки впевнені, що наша доля нероздільно пов’язана з майбутнім України.

м. Москва, 10 квітня 2005 р.

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004