УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Звернення до українських громадських товариств Російської Федерації голови Ради Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії” та Об’єднання українців Росії
2005-10-05
 

Дорогі друзі і колеги!

 У зв’язку з обранням мене головою Ради двох громадських організацій федерального рівня – Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії” та Об’єднання українців Росії, вважаю необхідним поділитися з вами своїм концептуальним баченням наших головних проблем на сучасному етапі.

Не буду торкатися ретроспективи, а також роботи в регіональних організаціях. На місцях вона ведеться ентузіастами своєї справи і має свої добрі усталені традиції. Мій прихід до керівництва ОУР і ФНКА «Українці Росії» продиктований, головним чином, наміром підняти на новий рівень роботу в федеральному центрі.

Перш за все хочу запросити всіх вас до об’єднання навколо керівного проводу федеральних українських організацій. Бо без об’єднання наших зусиль, як підтвердив багаторічний досвід, не може бути плідної співпраці, зміцнення і підвищення нашого, погодьтеся, поки що невисокого авторитету і впливу на соціально-політичне життя в Росії і російсько-українські відносини в економічній, культурній, науковій та інших сферах. Давайте залишимо наші ідеологічні розбіжності, станемо більшими прагматиками і почнемо працювати разом.

Відзначу, що проведені 8-10 квітня цього року IV Конгрес українців Росії та III З’їзд Федеральної національно-культурної автономії „Українці Росії” зробили аналіз сучасного стану і проблем українського громадського руху в Російській Федерації і намітили основні напрямки нашої роботи. Акцент було зроблено на підтримку громадської ініціативи і самоорганізації, на створення комісій окремих сталих напрямків роботи, на пошук і поширення досвіду кращих зразків роботи в регіонах тощо.

Але мусимо визнати, що за майже півроку, які минули після цих двох всеросійських українських форумів, ми не можемо сказати про якісь серйозні принципові зрушення в налагодженні ефективної, планової громадської роботи. Це свідчить про необхідність деяких коректив. В тому числі і кадрових. Бо кадрові питання на Конгресі і З’їзді вирішувалися в умовах „цейтноту”. Слід сказати, що, наприклад, призначення керівників комісій ОУР-ФНКА було зроблено поспіх, без необхідних в таких випадках узгоджень і обговорення кандидатур та заслуховування хоча б на рівні тез програм їх подальшої діяльності на секційних засіданнях. Вважаю потрібним спокійно і по-діловому переговорити з кожним із  керівників цих комісій як робочих органів наших громадських об’єднань по програмі їх діяльності. Вважаю потрібним готувати періодичні звіти про їх роботу в діючих засобах масової інформації, на засіданнях правлінь та пленарних засіданнях Ради ФНКА та Ради ОУР.

Впевнений, що нам потрібно довести до логічного кінця обговорення проектів статутів ОУР і ФНКА “Українці Росії”, які були розіслані правліннями обох федеральних об’єднань напередодні квітневих форумів діаспори. Робота над аналізом їх недоліків має бути продовжена.

Згідно з метою нашої громадської діяльності, що відображена в Програмних тезах і діючому статуті Об’єднання українців Росії та статуті ФНКА “Українці Росії”, бачу головним своїм завданням об’єднання наших зусиль і координацію роботи регіональних організацій в напрямку збереження і розвитку української культури в РФ, захисту законних прав української діаспори, зміцнення зв’язків із своєю етнічною Батьківщиною та діаспорами в інших країнах.

На мій погляд, в минулому фактично ігнорувалася одна із найбільш важливих складових  – турбота про розвиток російсько-українських торгово-економічних зв’язків. Але  тільки на цій основі може розвиватися все інше – наука, культура, духовність.

З цією метою нам в діаспорі потрібно шукати і залучати як своїх союзників відомих людей Росії для того, щоб приймалися і виконувалися діючі закони і державні програми, направлені на захист і розвиток плідних економічних, наукових та культурних відносин Росії і України, щоб повноцінно працював для ФНКА "Українці Росії" Закон про національно-культурну автономію” тощо.

Хотів би акцентувати вашу увагу на тому, що мету і завдання наших федеральних українських громадських об’єднань ми мусимо розглядати, перш за все, як громадяни Росії. При цьому вся наша робота має вестись на користь Росії і України, на їх зближення і взаєморозуміння. На мій погляд, ми з вами повинні виконувати роль економічного і культурного моста, який обєднує наші держави і народи.

Тому вважаю розумним і доцільним йти на контакти з іншими українськими  організаціями, включаючи земляцтва регіонів України, які об’єктивно працюють на економічну співпрацю між Україною і Росією. Запрошую також до співпраці ділових людей з діаспори, які мають бізнесові стосунки з українською стороною, або хотіли б їх налагодити. Маю намір особисто очолити цей новий напрямок роботи. Ми мусимо шукати порозуміння на всіх напрямках.

Повинен звернути увагу наших колег - новообраних членів Ревізійних комісій Федеральної національно-культурної автономії “Українці Росії” та Об’єднання українців Росії на потребу активізувати поточну роботу по контролю над діяльністю виконавчих органів наших об’єднань та її відповідністю статутним нормам та чинному законодавству.

В ідеологічному відношенні мусимо бути максимально зваженими, щоб не нашкодити нашій справі. Ми продовжимо свою участь в українських організаціях світового рівня: СКУ – Світовому Конгресі Українців, а також УВКР – Українській Всесвітній Координаційній Раді.

Надіюсь, що при нових економічних можливостях ми розширимо контакти з цими організаціями. Надіюсь також, що  в нових умовах ми розширимо контакти наших діаспорних художніх колективів з етнічною Батьківщиною, збільшимо масштаби гастрольних концертів українських колективів  в РФ.

Ми повинні готуватися до IV-го Всесвітнього Форуму Українців, який відбудеться 20-21 листопада в Києві. Там проведемо чергове засідання Рад наших федеральних організацій. Вірю, що в української громади Росії є потенціал для значного підйому,  а також зростання  нашого авторитету в державі. Тоді з нами будуть рахуватися як в Росії, так і в Україні.

Наш успіх, ще раз підкреслю, залежатиме не тільки від плідної праці, але і від нашої єдності, якої українцям так часто не хватає. Висловлюю надію, що запропоновані новації в роботі наших федеральних громадських українських об’єднань отримають підтримку керівництва і рядових членів українських громад в регіонах Росії, а активне їх проведення в життя буде сприяти вирішенню наболілих проблем нашого українського руху.
ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004