УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
НЕ ТРЕБА СЛІВ, ХАЙ БУДЕ ТІЛЬКИ ДІЛО!
2006-11-20

 

НЕ ТРЕБА СЛІВ, ХАЙ БУДЕ ТІЛЬКИ ДІЛО!

             Інтерв’ю з членом Президії УВКР Михайлом Петруняком (Іспанія)

 

Михайло Петруняк родом з Івано-Франківщини. В Іспанії він уже 7 років. Із 2004 року став президентом Федерацій українських асоціацій. У 2006 році був делегатом ІУ Всесвітнього форуму українців. На з’їзді Української Всесвітньої Координаційної Ради цього року його обрали членом Президії УВКР. Окрім того, у серпні 2006 року Михайла Петруняка обрано співголовою Міжнародної громадської організації “Нова хвиля”, створеної для захисту інтересів українців – представників так званої “четвертої хвилі” еміграції. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з цим істинним українцем, який захищає інтереси своєї Батьківщини за кордоном значно більше, ніж багато із нас тут, вдома.

 

-Розкажіть, будь ласка,  про  якісний склад української громади в Іспанії.

- В основному це доволі молоді люди віком від 25 до 45 років, які отримали кваліфіковану підготовку в Україні за багатьма спеціальностями, але в Іспанії змушені працювати (особливо спочатку) на третьосортних роботах. Проте, вивчивши мову і підтвердивши кваліфікацію, вони зазвичай займають кращу, високооплачувану посаду. З гордістю можу сказати, що українців високо цінують іспанські роботодавці.

- Пане Михайле, яке значення для українського руху в Іспанії має Ваше призначення  на такі важливі  посади?

- Це стало насамперед високою оцінкою діяльності Федерації українських асоціацій, яка виступає виразником та захисником інтересів більш ніж 500-тисячної громади українців Іспанії – одного із найчисленніших українських осередків Західної Європи. Моє призначення відкриває для мене і всіх членів Федерації нові можливості, додає наснаги для ефективної праці в ім’я блага співвітчизників, яких доля привела в далеку Іспанію.

- Яка мета діяльності Федерації українських асоціацій?

- Федерацію створено 2003 року з метою координації українського руху в Іспанії, захисту інтересів українців, розвитку економічних, політичних та культурних відносин між Україною та Іспанією. До Федерації на сьогодні входять 9 регіональних асоціацій, ще кілька організацій готуються до вступу. Наша Федерація є членом Світового конгресу українців, Європейського конгресу українців та Української Всесвітньої Координаційної Ради.

- Які основні напрямки роботи Федерації?

- Першою і найголовнішою справою нашої організації є соціально-правовий захист українців. При Федерації відкрито безкоштовний інформаційно-консультативний центр і телефон довіри для українців, що потрапили в скрутне становище в Іспанії. Ми також підготували до друку довідник “Для українця в Іспанії” з інформацією про іспанські закони відносно іммігрантів, з адресами державних, громадських та релігійних установ, які можуть допомогти нашим співвітчизникам в чужій країні. Асоціації допомагають із працевлаштуванням, житлом, надають консультації щодо легалізації документів, отримання санітарних книг тощо. Ми пропонуємо послуги перекладачів у разі звернення українців до офіційних державних установ Іспанії. Нещодавно зібрали і відправили   гуманітарну допомогу для дитячих будинків України.

-  Чи  підтримуються  національно-культурні традиції серед емігрантів Іспанії?

- Федерація, окрім соціальних проблем, звісно ж намагається вирішити і питання збереження національної самоідентифікації українців Іспанії. Зокрема ми провели переговори із керівниками влади та Єпископатом у Римі, Мадриді та Валенсії, результатом чого став дозвіл на відкриття там греко-католицьких церков. У Валенсії та Мурсії відкрито недільні українські школи, забезпечили їх достатнім бібліотечним фондом. При Федерації функціонує також школа іспанської мови для дорослих. Ми дуже пишаємося Українським культурним центром у Валенсії, в якому відкрито українську бібліотеку та відеотеку. Традиційно відзначаємо українські свята, на яких виступають хори та фольклорні дитячі ансамблі. Проводимо фестивалі української кухні, малярства, музики. При більшості асоціацій засновані футбольні команди, які регулярно беруть участь у змаганнях. У березні щороку святкуємо шевченківські дні. Підготували до друку “Збірник заробітчанської поезії”.

- Яким на сьогодні є рівень співробітництва українських громад із іспанською владою ?

- Налагодження ефективної взаємодії з іспанськими державними та громадськими організаціями, участь у спільних  заходах з громадами інших націй є важливою складовою діяльності Федерації. Намагаємося докласти максимум зусиль для прискорення євроінтеграції України. У березні цього року за підтримки Федерації був уперше організований семінар “Україна – Іспанія: крок до Європи”. Участь у ньому взяли високоповажні іспанські посадовці з Валенсійської автономії, керівники профспілок, співробітники українського посольства. Федерація сприяла зустрічі Торгівельних Палат України та Іспанії. Загалом наша організація взяла участь у майже чотирьох десятках важливих заходів, організованих іспанським урядом, мерією Валенсії, асоціацією іммігрантів Іспанії. Пишаємося тим, що отримали 2 листи від Короля  Хуана Карлоса з привітанням і гарантією підтримки нашої організації та 9 листів від міністрів уряду Іспанії.

-  Що входить до першочергових планів вашої організації на найближче майбутнє?

- Серед першочергових планів – довести до логічного завершення  процес визнання українських прав водія, організувати ефективне навчання у недільних школах, надавати юридично-консультативну підтримку у процесі возз’єднання українських сімей. Плануємо розширити мережу консультативних органів при створенні нових українських громадських осередків у Таррагоні, Малазі, Памплоні, Мадриді, налагодити співпрацю з новоствореними організаціями у Барселоні та Кастельйоні.

Планів надзвичайно багато, та хочеться процитувати слова Олени Теліги, яким я намагаюся завжди слідувати: “Не треба слів, хай буде тільки діло!” Слава Україні!

 

 

Інформаційна служба УВКР

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004