УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Популяційний надлишок як геополітичний чинник ХХІ століття
2006-09-19

Популяційний надлишок як геополітичний чинник ХХІ століття

 

ХХІ ст. багато вчених-аналітиків називають “віком терору”. Дійсно, нинішнє століття почалося жахливими терористичними актами і широкомасштабною війною проти світового тероризму, оголошеною супердержавою світу США. З цією метою розроблені цілі програми, що ґрунтуються переважно на емпіричних підходах. Країни Заходу  витрачають значні кошти     і на інші війни - з бідністю, СНІДом, наркоманією, екологічними проблемами. Чисельнні   інституції теоретично обґрунтовують їхню необхідність і здійснюють розробку конкретних заходів щодо їх реалізації.  Але ніхто не звертає увагу на одну із найзагрозливіших проблем – на нове неминуче переселення сотень мільйонів людей на вже зайняті, освоєні і обжиті іншими народами території, що загрожує людській цивілізації ні з чим незрівнянним хаосом.

Якщо не надто заглиблюватися в цю проблему, що і робить нині більшість аналітиків, можна зробити висновок, що в історії людства вже подібні великі переселення народів траплялися неодноразово. Це були болючі періоди в його існуванні, але після великих потрясінь і змін врешті-решт все втихомирювалося, можна було спокійно жити далі. Взяти хоча б Україну. По її “коридорній” території за тисячоліття пройшли сотні народів і племен, майже нічого по собі не залишивши, окрім поживи для нинішніх археологів у вигляді високих і не дуже могил та розкиданих то тут, то там городищ. З території України, яка протягом тисячоліть слугувала своєрідним інкубатором для індоєвропейських народів, відбувалося безліч переселень як на захід, аж до Ірландії, так і на схід, аж до Тихого океану. Монголи  дійшли аж до Європи, подолавши більше 10 тис. км. Англи і сакси спочатку заселили Велику Британію, а потім їхні нащадки британці, переселилися до Америки, Австралії, Нової Зеландії і Південної Африки. Таке було завжди і буде в майбутньому – кажуть деякі вчені, не розуміючи, що  ті переселення народів відбувалися у зовсім  інших умовах.

По-перше, людей на землі в той час було незрівнянно менше, ніж їх є в наш час і особливо буде в найближчий період. Ще ніколи в історії людства не було такого, щоб воно зайняло практично всі більш-менш придатні для життя куточки нашої планети. Причому вже виникли території, де щільність населення перевищила 20 тис. осіб на 1 кв. км.  Є країни, де  цей показник досягнув максимально  допустимогорівня і продовжує зростати. Люди живуть в  умовах постійного популяційного стресу, який за відсутності  обмежень державними кордонами вже давно призвів би до природної міграції людей до менш заселених регіонів світу. Не є природним, коли за межею державного кордону розбіжність у щільності населення різниться більш як у 20 разів, як, наприклад, у Росії та Китаї (з переважанням у Китаї). Чотири тисячі кілометрів кордону між двома цими країнами вже  не витримують популяційного тиску з боку китайців, готових “віддати” Росії 100-200 млн. своїх переселенців.

По-друге, більша частина популяційно надлишкових територій знаходиться на низовинних ділянках нашої планети, в субтропічних і тропічних її частинах. Саме тут і відчуватиметься неминучий підйом рівня Світового океану, зумовлений глобальним потеплінням і парниковим ефектом. Уже в наш час деякі острови в океані, наприклад Мальдівські,  починає заливати вода. На черзі 150-мільйонна країна Бангладеш і багато ін. Але найбільша небезпека нависла над  1,3 мільярдним Китаєм, де основна частина населення живе на низовинних ділянках. Це другий реальний чинник нового переселення народів.

По-третє, в багатьох країнах світу високий рівень народжуваності зберігається на фоні постійного зниження смертності і зростання протяжності життя. Якщо в минулому висока народжуваність компенсувалася високою смертністю, то нині людству вже не “допомагає” навіть СНІД. Зросла і тривалість життя у більшості країн і регіонів світу. Якщо тисячу років тому людина у віці 30 років  вважалася немолодою, то нині це лише початок життя. В окремих країнах, враховуючи ментальність населення, особливості  віри та деякі інші чинники, наприклад, в Індії, ісламських і африканських країнах, у найближчий період сподіватися на зменшення природного приросту населення є справою цілком утопічною.

По-четверте, більшість країн з високим приростом населення є бідними і нестабільними. Деякі з них, наприклад, Індія і Пакистан, володіють зброєю масового знищення і вже неодноразово були на грані її застосування. У випадку таких широкомасштабних воєнних операцій кількість вимушених мігрантів може досягти   десятків мільйонів осіб.

Які ж основні напрямки нового переселення народів, яке чекає нашу планету в першій половині ХХІ ст.? Визначити їх нескладно, так як це переселення поки що в малопомітних   масштабах уже почалося. Перший напрямок – це США і Канада, які освоюються переважно переселенцями із латиноамериканських країн, перш за все з Мексики. Мексиканці масово заселяють південні штати США, де в  окремих місцях вже не почуєш англійської мови. Панівною тут стала не лише іспанська мова, але й спосіб життя і мислення латиноамериканське. Це говорить не лише про зміну мови, а заміну однієї цивілізації іншою.

Другий напрямок - багаті країни Європейського Союзу. Фактично виникнення цього інтеграційного об’єднання і було зумовлене бажанням врятувати європейську або євроатлантичну цивілізацію від нашестя переселенців з Африки і Азії.  Тому після остаточного завершення формування ЄС слід чекати встановлення якнайжорстокішого в’їзного режиму на всіх зовнішніх кордонах об’єднаної Європи  (незалежно від того, щоб говорять ліберальні політики). Робити вони будуть те, що треба, бо нині постала реальна загроза популяційного захоплення  Європи, а отже, і загибелі європейської цивілізації.

Третім, нині найвірогіднішим напрямком популяційної експансії стануть пострадянські країни: Росія, Україна, Білорусь і Молдова. Не увійшовши до ЄС через деяких владних персоналій з їхньою недемократичністю і корумпованістю, яких об’єднана Європа не хоче бачити в своїх рядах, ці держави об’єктивно опиняються в найгіршому геополітичному положенні у світі. Вони фактично стають територіями скидання  популяційного надлишку для всієї планети. Втягування України в інтеграційні об’єднання з Росією і Казахстаном, які неминуче служитимуть зоною територіальної експансії 100-200 млн. китайців, бо мають з цією країною найпротяжніший кордон, ставить і нашу державу в один ряд з приреченими північними сусідами “Великого Китаю”. Пора вже відкривати для наших керівників геостратегічний лікнеп, бо  число   некомпетентних рішень у цій сфері починає “зашкалювати”   критичні. Та, напевно, інакше і не може бути. Тут просто знаходить ще одне своє підтвердження вислів відомого француза Ж. Лебрюйера, який писав, що той, хто думає про себе і про сьогоднішній день, неминуче робить помилки в політиціо речі, і собі на шкоду теж, а не лише державі і нації).

У найгіршому положенні опиняються Росія і Україна. В першої населення щорічно вимирає на 1 млн. осіб, а в другої - на 400 тис. чол. Таким чином, відбувається “природне” звільнення території для іммігрантів. Росія  порятунку ніякого не має. Ця країна потрапила в глухий геостратегічний кут між ЄС, Великим Китаєм і мусульманським світом. Останні два будуть неминуче здійснювати популяційну експансію аж до повного знищення Росії. На фоні вимирання власного народу у Росії доволі швидкими темпами розмножуються переважно мусульманські народи Північного Кавказу і Поволжя. Вони і будуть з півдня  на північ займати територію, яку звільняють росіяни. Зі сходу це робитимуть китайці. Їх уже в Росії близько 5 млн.  осіб, а через 5 років вони стануть у цій країні другою національною групою після росіян. Вони  почали вже займати  і Східний Сибір та приглядатися до Західного Сибіру та Уралу. Столицею “Китайського Сибіру” вже нині стала Чита. Китайці захопили в Забайкаллі всі економічні важелі і  добираються до політичних.

Навіщо такими темпами озброюється Китай? хто на нього збирається нападати? - запитують мене студенти-міжнародники?  Дійсно, навіщо Китаю балістичні ядерні ракети, навіщо цій країні наймодерніші авіаносці та атомні підводні човни останньої модифікації? До речі, такі, яких і США не мають. Хіба що десь існує божевільний, який виношує плани нападу на цю велетенську країну, яка за ВНП нині поступається у світі тільки США. Та й то поки що. Чи може на нього хоче напасти Росія, ВНП якої складає лише 10 відсотків від китайського? Нічого подібного. Величезний воєнний потенціал Китаю потрібний для одного - мирного популяційного захоплення величезних і малозаселених просторів азійської частини Росії.  Якщо   в когось  виникне “геніальна” думка потурити мирних переселенців на історичну батьківщину,  китайці навряд чи стануть застосовувати воєнну силу, але величезний кулак, “що постійно лежить на столі”, буде нагадувати росіянам, що їхній геостратегічний час уже вичерпався і геополітичний маятник історії рушив в протилежний бік.

Росія нині опинилася у парадоксальній ситуації: не розвиваючись далі, вона загине, хоч, розвиваючись, загине теж. Колись, багато століть тому, один росіянин сказав, що багатства Росії будуть приростати Сибіром. Тепер теж саме можна сказати про Китай. Розпочавши швидке економічне зростання, Росія неодмінно потребуватиме мільйонів нових робочих рук. Але де їх взяти в країні, населення якої зменшується постійно? Раніше таким донором слугувала Україна. Всі чорноземні райони Росії – Дон, Кубань, Поволжя, Західний Сибір, Далекий Схід були освоєні українцями. Взяти хоча б Київський і Чернігівський райони Омської області. Але нині населення України  теж зменшується дуже швидкими темпами. Тому освоєння природних багатств Сибіру і Далекого Сходу росіяни зможуть здійснювати лише руками китайців. Якщо ж до нинішніх 7 млн. російських громадян на Далекому Сході додасться ще 15 млн. китайців, необхідних для його повномасштабного освоєння, питання про належність цієї частини Азії до Китаю буде одразу вирішене. А щоб ні в кого навіть не виникало ніяких запитань, потрібне на той час уже найпотужніший у світі воєнний потенціал Китаю.

А як же Україна? Інтегратори України з Росією знають, чого вони добиваються. Їхнім завданням є переведення стрілок власної смертельної конфронтації з мусульманським світом і соціально-економічного протистоянням з Великим Китаєм на Україну. Тому очевидною є   після економічної інтеграції  потреба створення єдиної армії, в якій наших хлопців відправлятимуть  до Чечні, Дагестану, Інгушетії, Черкесії і на кордон з Китаєм. Тому вже не як анекдот  звучать повідомлення про агітацію в Сибіру і на Далекому Сході, яку проводять росіяни серед місцевих китайців, про необхідність переселення далі на захід. Там є Україна з “прозорими” кордонами, з теплим морем і з чудовою землею і кліматом, де достигає айва, гранати, віргінська хурма, виноград, персики, абрикоси, груші і сливи. І ви там дуже потрібні.

Звичайно, що з ЄС до нас ніхто не буде переселятися. Популяційний надлишок китайців, індусів, пакистанців, бангладешців тощо до нас буде скидатися з Росії. Завданням цієї країни є перетворення України на своєрідний  популяційний смітник і територіальний резерват для зменшення чужорідного демографічного тиску на європейську частину Росії. З неминучою втратою Сибіру і Далекого Сходу владна верхівка Росії напевно вже змирилася. Бо  іншого виходу немає.

Все це буде відбуватися і в Україні, якщо ми за будь-яких умов не увійдемо до ЄС і НАТО. Сотні тисяч переселенців опанують найбільші міста. Вони прийдуть влітку і розмістяться в парках, зелених зонах, займуть дачі, в яких, наприклад, під Києвом може оселитися декілька сотень тисяч чоловік  Восени і взимку накотиться друга хвиля мігрантів. Вони дзвонитимуть у двері наших квартир, і якщо ви відкриєте двері, разом з малими дітьми прийдуть у вашу квартиру, і звідти вже їх ніхто не виселить. Щоб уникнути внутрішньої і зовнішньої війни, місцеві адміністрації приймуть рішення, що кожна родина, наприклад, Харкова, яка має трикімнатну квартиру, повинна виділити для біженців одну кімнату. Біженцям   будуть передані всі незайняті квартири, будинки або їх окремі кімнати чи поверхи, а також дачі. 

Для нас залишається єдиний вихід: знайти і привести до влади людей, які зможуть переконати ЄС і НАТО про вигідність для них термінового прийому України. По-перше, необхідно подати письмову заявку про вступ до ЄС. Балачки про те, що Європа нас не хоче, викликають уже оскому. Можновладці, ви подайте письмову заявку з відповідним обґрунтуванням, і нехай вам у такому ж письмовому вигляді дадуть відповідь, що ми їм непотрібні. Тоді й будемо говорити, що нас не хочуть. А то виходить, що європейці настільки нерозумні, що їм не потрібні найкращі у світі чорноземи, найкраще в Європі географічне положення, найбільші рекреаційні ресурси, велетенські запаси залізної, марганцевої, мідної, титанової, нікелевої руд, урану, невичерпні запаси нафти і газу на шельфі Чорного моря. Ніби все це в Європі є в надлишку. Росії, бачте, треба, а ось Європі – ні. Смішно слухати, панове.  

Характерною особливістю ХХІ ст. є різке прискорення руху геополітичного часу.   Україна або увійде до ЄС і стане східним його форпостом, який європейці будуть вимушені всіляко розвивати і зміцнювати у власних і наших інтересах, або разом з Росією і Казахстаном стане частиною Великого Китаю.

 

Петро Масляк

                              
ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004