УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Про сучасні події в Україні
2004-11-29

21 листопада 2004 року відбулися президентські вибори в Україні. За поданням міжнародних спостерігачів процес виборів був позначений широко поширеними та жорсткими порушеннями і завершився  далеко не згідно з засадничими демократичними нормами. Удокументовані порушення включали нелегальне голосування за дорученням, кількаразове голосування, наповнення виборчої урни бюлетенями адміністративним персоналом та членами дільничних виборчих комісій, підкуплення, користування адміністративними ресурсами, користування ресурсами чужих держав, погрози та застрашення, маніпуляції списками виборців та вандалізм.

 

Порушення значно відбилися на результатах в користь кандидатури теперішнього премєр міністра Віктора Януковича. Одначе вихідні перепитування, всі крім одного проведеного командою Януковича, встановили, що опозиційний кандидат, Віктор Ющенко переміг в деяких випадках на більше як десять відсотків. Незважаючи Центральна Виборча Комісія проголосила Януковича переможцем.

 

Листопадові повторні голосування були попереджені періодом інтенсивної маніпуляції Президентом та Прем’єр Міністром, які діяли через різні урядові кола.включно з Центральною Виборчою Комісією. Міністерства Кабміну діяли, з наміром обрати премєр міністра президентом.

 

Світовий Конгрес Українців, центральне координуюче тіло українців Діяспори, намагався дати оптимальну можливість громадянам України поселених чи перебуаючих за кордоном взяти участь у виборах. Нам ставили перепони, а в кінці Міністерство Закордонних Справ і Центральна Виборча Комісія зробили по своєму. Списки виборців готувалися селективно. В тих країнах де передбачалася перемога Ющенка, ставилися штучні перешкоди географічні і транспортні, щоби обмежити кількість виборців. Там де передбачалась перемога Януковича, як наприклад у невизнаній Республіці Молдовського Придністровя, списки виборців були розширені. Співучасниками цих дій були місцеві дипломати, дільничні виборчі комісії та навіть чинновники інших держав. Вражаючим прикладом цих несумісностей є попередньо вказане маленьке Придністровя (не більше 20 кіломентрів ширини) та розлога Канада. У першому, Центральна Виборча Комісія відкрила сім додаткових виборчих дільниць (в останніх тижнях перед виборами), але не відкрила жодної додаткової дільниці у Канаді. Не дивно, майже 90% виборців у Придністров’ї проголосувало за Януковича. І подібний відсоток виборців у Канаді проголосував за Ющенка. Одначе з огляду на географічні та реєстраційні маніпуляції, ці відсотки означали двадцять тисяч голосів для Януковича у Придністров’ї, а менше три тисячі за Ющенка у Канаді.

 

Чимало демократичних урядів та міжнародних організацій висловили невдоволення

сфальсифікованими виборами, між ними Сполучені Штати Америки, Канада, Европейський Союз, Організація Безпеки та Співробітництва в Европі та інші. Жоден представник демократичної держави чи міжнародна інституція досі не визнали Януковича президентом. Не дивно, що тільки такі автократи як Президент Путін з Російської Федерації, Президент Лукашенко з Білорусі, Президент Назарбаєв з Казахстану та Президент Карімов з Узбекістану, піддержали Януковича.  З огляду на інтензивне втручання Росії у передвиборчі, виборчі та поствиборчі процеси в Україні,чимало урядів, організацій та засобів масової інформації осудили російські вчинки.

 

Український народ вийшов на вулиці та майдани, щоб повернути свій вкраджений голос вибору. Великі маніфестації в користь Ющенка протестуючи проголошені результати відбуваються по цілій Україні. Провід та рядові міліціонери, військовики, академіки, підприємці та навіть сотки дипломатів України виступили проти владного режиму та висловили піддержку Ющенку. В солідарності із змаганням українського народу встановити врешті незалежну і демократичну українську державу, українці в Діяспорі на шістьох континентах, включаючи такі країни як Аргентина, Австралія, Канада, Мозамбік, Російська Федерація, Обєднане Королівство Англії, Сполучені Штати Америки та інші, розпочали публичні маніфестації, протести та політичні акції: висловлюючи обурення з проголошеними результатми, закликаючи дипломатів України піти з народом України; протестуючи російське втручання; закликаючи свої уряди висловити урядові України своє невдоволення  грубими порушеннями виборчого процесу, пропонуючи справедливе і мирне полагодження кризи згідно з Конституцією України та під обєктивним міжнародним наглядом, опамятати Президента Росії  відносно російського втручання в Україну та видати недвозначну пересторогу Росії, що дальше втручання не буду толероване міжнародною спільнотою.

Верховний Суд України стримав складання присяги на Президента Януковича до часу судового рішення, а Верховна Рада України уневажнила вибори. Обидві сторони взяли участь у переговорах  міжнародного круглого столу, і Ющенко подав пропозицію компромісу. Помимо того, що за обчисленням команди Ющенка поверх три мільйони голосів були вкрадженими, що при уневажненні їх дало б йому перемогу, Ющенко запропонував нові вибори під наглядом ОБСЕ, одначе друга сторона відмовилась та переговори закінчились.

Світовий Конґрес Українців вважає, що вибори були зухвало та недвозначно фальсифіковані у сторону Януковича та, що дійсним переможцем є Віктор Ющенко. Отже, Світовий Конгрес Українців визнає Віктора Ющенка вибраним Президентом України. СКУ висловлює признання всіх членам теперішніх владних структур та дипломатичного корпусу, інституціям здійснення закону, військовикам та народові України які висловили недвозначну піддержку демократії та Віктору Ющенку як Президенту України.

 

В інтересах справедливості і миру, ми закликаємо Віктора Януковича відтягнути свою кандидатуру. У відсутності такого, з огляду на незначну кількість голосів між кандидатами у проголошенні Центральної Виборчої Комісії та широко поширеними та жорсткими порушеннями на користь Віктора Януковича, міжнародні посередники та суд повинні проголосити Віктора Ющенка переможцем, демократичні уряди повинні визнати його, а Голова Верховної Ради України повинен негайно провести заприсяження. До того часу, народ України та українці у Діяспорі потребують прямувати непохитно та посилити зусилля, щоби гарантувати виконання волі народу.

 

Торонто Нью Йорк

За Світовий Конґрес Українців

 

Аскольд Лозинський           Віктор Педенко

Президент                               Генеральний Секретар

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004