УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
За миску рису
2011-04-20

 

За миску рису

 

Андрій Томський: ЄС чи ТС – це зовсім не вибір народу – його ніхто не питає…

 

Зараз в наших ЗМІ та політикумі дуже жваво обговорюється питання, який союз буде вигідний Україні – інтеграція у Європу, чи реінкарнація СРСР шляхом економічного об’єднання з Росією.

Проте, що такого репрезентує собою Україна, щоби бути ласим шматком у боротьбі Європи і Росії за сфери впливу? На жаль, ні ЄС, ні Росії не потрібна прихильність України як держави, від якої б залежало рішення будь-яких проблем. Нині її розглядають лише як шматок території з великою кількістю дешевої робочої сили.

Можливо, це труднощі перекладу, але всупереч поширеному стереотипу, за миску рису працюють вже не в Китаї, а саме в Україні. Якщо порівнювати економічну столицю Китаю Шанхай і українську економічну столицю Київ, то порівняння буде, на жаль, не на нашу користь за всіма параметрами. Середня зарплата в Шанхаї, як і в Києві 500 доларів. Але це за умови, що в Китаї набагато дешевшими є їжа й одяг. Єдине, що в Шанхаї дорожче, ніж у нас житло. Але ще два роки тому, до кризи, ціни теж були однаковими. У Шанхаї воно не подешевшало тому, що там є перспективи і людинопотік не згасає, а навпаки, продовжує зростати.

Економіка Шанхаю розвивається, тому що країна зацікавлена в інвестиціях, міжнародній торгівлі й через це там ліберальне законодавство та прийнятна податкова політика. Хмарочоси, міжнародні виставки, всесвітні економічні форуми – все це давно вже переплюнуло за масштабами навіть Нью-Йорк. Основна проблема, з якою зіткнувся Китай при виході на міжнародне спілкування, занадто вже велика відмінність у мові й менталітеті. Але ця проблема вирішилася за декілька років. Знайти перекладача в Шанхаї з будь-якої мови не проблема. Мовою ділової сфери давно стала англійська. Навіть багато вивісок не лише на ділових центрах, але й у магазинах, транспорті, кафе перекладено англійською. Інфраструктура міста продумана настільки універсально, що там комфортно почуває себе і китаєць, і іноземець, тому що всі мости, розв’язки та навіть житлові квартали робилися в Шанхаї не для того, щоб розпилити бюджет, а для людей, щоб їм усе це було зручно. А де людям зручно, вони там залишатимуться і займатимуться бізнесом, приносячи прибутки державі та самим собі.

А Київ? Столиця автомобільних пробок, політичних розбірок між олігархами і населення, що нестримно зубожіє. Політична та економічна гілки настільки переплелися, що розділити їх вже неможливо. Тому всі політичні рішення приймаються в Україні на догоду тим олігархічним кланам, які зараз при владі. Водночас засліплення владою призвело до того, що простих людей, з яких насправді й будується країна, вже ніхто не помічає.

У Києві немає хмарочосів, де на сотому поверсі можна випити чашку кави і помилуватися краєвидом міста. Немає потягів, які розвивають швидкість 430 кілометрів на годину. Немає навіть елементарних покажчиків англійською мовою, та що казати частенько й своєю власною мовою – та й то немає! Не кажучи вже про те, що міліціонер навряд чи зможе допомогти іноземцеві на київській вулиці, тому що міліціонер не зможе зробити переклад з однієї мови на іншу навіть із словником… У Києві немає навіть громадських туалетів…

Щодо регіонів України, то там ситуація ще гірша, і чим менший населений пункт, тим ближчий він не до цивілізованого місця проживання, а первісної общини, яка опалює свій будинок дровами, а воду носить з річки, до того ж для багатьох українських сіл це навіть не алегорія, а звичний устрій життя…

Тому рішення України про вектор розвитку в бік ЄС або ТС це зовсім не вибір народу його ніхто не питає. Це вибір олігархів, представники яких посідають пости в уряді і їх завдання продати інтереси якомога дорожче. Однаково кому хто більше дасть І як наслідок, у самому центрі Європи ми бачимо країну, де 0,5% населення жирує, учить власних дітей за кордоном, відпочиває у Куршавелях, тоді як інший український народ працює за миску рису. Тому що імпортний рис, як не є, удвічі дешевший за вітчизняну гречку

 

 

Андрій Томський,  

Прес-служба УВКР

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004