УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Звернення до громадян України- прихильників В.Януковича
2004-11-29

Дорогі співвітчизники! Ми звертаємося до тієї частини нашого українського народу, які голосували в другому турі президентських виборів за кандидата Віктора Януковича. Ми поважаємо Ваш вибір. Просимо Вас зберігати спокій, шукати істину і не піддаватись на провокації, від кого б вони не виходили. Зі свого боку, ми, прихильники Віктора Ющенка, виконуючи рішення Комітету національного порятунку, запевняємо Вас у своїй готовності діяти аналогічним чином і не допустити перенесення політичного конфлікту у взаємини громадян. Україна переживе цей доленосний час, народ вийде зі смуги випробувань оновлений, морально очищений і нашими спільними виваженими, відповідальними діями пишатимуться наші нащадки.

 

Ситуація, що склалася в країні після проведення так званого з’їзду депутатів усіх рівнів 28 листопада 2004 року у м. Сіверодонецьку, змушує нас звернутися і до тих політиків, які інціювали це зібрання, зробили на ньому безвідповідальні заяви і висловили намір здійснити антиконституційні, злочинні дії, що ставлять під загрозу національну безпеку, територіальну цілісність і державний лад в Україні.

Ми хочемо заявити вам наступне.

В Україні діє єдиний загальнонаціональний представницький орган, що має найвищі владні повноваження – Верховна Рада України. Будь-які інші органи державної влади, що самопроголошуються на догоду кон’юнктурним інтересам окремих політиків, партій чи груп, не є легітимними, а їхні рішення є незаконними.

 

Ви називаєте порушенням Конституції звичайні дії, що повністю врегульовані чинним законодавством. Громадянський ненасильницький протест, висловлення недовіри Центральній виборчій комісії, визнання результатів голосування недійсними, призначення повторного голосування – це не злочин і не порушення закону. Це – звичайна і справедлива процедура вирішення спірних питань у демократичному цивілізованому суспільстві.

Протидія цим законним вимогам за допомогою шантажу, насильства і демагогії – це, на жаль, той шлях, який обрала команда Віктора Януковича. Відмова від виконання рішень Верховної Ради України від 27 листопада 2004 року, зрив переговорів між представниками кандидатів у Президенти, провокаційні заяви про відокремлення територій і вимоги застосувати силу проти мирних демонстрацій у Києві, участь московського емісара Ю.Лужкова в антиконституційних заходах в Сіверодонецьку – це тій дії, які чітко означили справжні наміри наших опонентів. Вони обрали шлях конфронтації, силового протистояння, втручання іноземних сил у внутрішні справи України.

Цей сценарій був складений на вами і зрозумілий нам від самого початку. Але в умовах, коли ви зруйнували можливості для компромісу і політичного діалогу, ми звинувачуємо вас у державній зраді і злочинах проти власного народу. Маємо для цього достатньо підстав.

 

Ви користувалися владними повноваженнями, в центрі і на місцях, для виборчої агітації і тиску на волевиявлення громадян. Ви перетворили Кабінет Міністрів на штаб свого кандидата, поставили йому на службу державний бюджет. Те, що сьогодні Україна опинилася на межі фінансово-економічної кризи – ваша провина.

Ви отруїли свідомість наших громадян тим обманом, брудом і провокаціями, які впродовж усієї передвиборчої кампанії виливалися через підконтрольні владі ЗМІ. Ви монополізували інформаційний простір держави, душили незалежні газети і телеканали, і ви домоглися свого: значна частина громадян України залякані, дезорієнтовані, позбавлені об’єктивної інформації про ситуацію в країні.

Ви посіяли зерна ворожнечі і розбрату серед українського народу. Впродовж багатьох місяців ви поглиблювали світоглядні і культурні розбіжності, витягнувши з цією метою з історичних архівів найодіозніші стереотипи і роз’ятрюючи найболючіші рани народної пам’яті. Ви протиставляли регіони, покоління, церкви, мови, місто і село тільки з однією метою – добитися підтримки тих, чиєї підтримки ви – як представники діючої влади – своїми діями не заслужили.

Ви порушили суверенітет українського народу і його право бути господарем у своїй власній державі. Ви допустили грубе втручання у внутрішні справи України іноземних політиків, пряму агітацію за вашого кандидата в іноземних ЗМІ, втручання у виборчий процес так званих політтехнологів, справжня професія яких визначється поняттями провокація та інформаційна диверсія.

Ви шантажуєте націю територіальним розколом і економічним колапсом, організовуєте незаконні силові формування, провокуєте конфлікти на вулицях наших міст.

Якщо ви зважились на все це, то ми вже можемо зрозуміти: ви ні перед чим не зупинитесь.

 

За цих умов ми беремо на себе відповідальність за долю своєї держави, за долю українського народу. Ми готові визнати усі наші провини і помилки, на які ви вкажете нам відкрито і обґрунтовано. З тих звинувачень, які до цього часу висловлювались нашими опонентами, випливає, що демократичні патріотичні сили, що створили і підтримали Комітет національного порятунку, вчинили наступні дії, за які ми готові нести відповідальність.

Наша “провина” полягає в тому, що ми висунули кандидатом у Президенти Віктора Ющенка – справжнього лідера, політика, якому вірять більшість наших співгромадян, і з яким вони повязують надії на краще майбутнє України.

Наша “провина” полягає також у тому, що ми дозволили собі протестувати проти нахабного, брутального порушення законних прав громадян України, проти прямого обману з боку органів державної влади, проти численних і грубих фальсифікацій результатів народного волевиявлення.

Наша “провина” полягає і в тому, що ми донесли до своїх співгромадян іншу думку, інший погляд на речі, порівняно з тими, які втокмачувалися провладними ЗМІ. Ми винні в тому, що громадяни отримали можливість почути обидві сторони і прозріли.

Наша “провина” є в тому, що про злочини української влади, про фальсифікацію результатів виборів дізнався увесь світ, і що величезна більшість розвинутих демократичних держав визнали наше обурення і наші вимоги законними.

 

Наша єдина і найголовніша “провина” полягає в тому, що ми не віддали вам Україну, не дозволили розтоптати закон, честь і справедливість.

 

Хочемо заявити прямо і однозначно. Так ми будемо діяти і надалі. Нас не подолати!

 

У нашій вільній і демократичній Україні буде місце всім політичним силам, усім позиціям і будуть враховуватись інтереси всіх її громадян. Але в ній ніколи більше не буде місця брехні і насильству, тому що їм будуть протидіяти правда і закон.

Ця Україна вже є, у ній вже живуть мільйони наших співвітчизників, які скинули з себе страх і відмовилися бути рабами. Територія свободи швидко розширюється, і скоро вона відбере у вас заповідники брехні і криміналу. Ви не відгородитесь від свободи своїми автономіями, обманом і репресіями. Нас вже дуже багато, і ви не повернете нас у неволю.

 

Світ сьогодні дивиться на Україну. Україна дає світові надію.

 

 

За дорученням української частини Української Всесвітньої Координаційної Ради:

 

Голова УВКР                                                 Михайло Горинь

Голова Секретаріату УВКР                         Максим Розумний

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004