УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Звернення Асоціації "Українці Казахстану"
2005-02-25

Прийміть щирі вітання від українців казахстанського краю!

Звертаючись до Вас, висловлюємо Вам нашу повагу та визнання!

            Прикро та соромно, але приходиться просити Вашої допомоги вийти зі складної ситуації, в яку потрапила наша Асоціація та український республіканський часопис „Українські новини”.

            В 2001 р. тодішній посол України в Казахстані Є. Карташов запропонував розміститися редакції українського часопису, який нами видається за кошти Казахстану, в приміщенні колишнього відділення українського посольства в м. Астані, що було і зроблено. А під час офіційного перебування в Казахстані Л.Д.Кучми ми отримали від нього згоду  на відкриття українського інформаційно-культурного центру.

Силами та коштом посольства та при нашому сприянні у вищезгаданому приміщенні було облаштовано такий центр, до складу якого увійшли: редакція „Українські новини”, українська бібліотека, експозиційний зал. І починаючи з весни 2004 р. цей заклад став працювати, його запізнали мешканці столиці та громадськість республіки. Але центр утримувався за рахунок посольства і окремо Україною не фінансувався, хоча з МЗС та Держкомнацміграції обіцяли, що йому буде надано цілеспрямоване фінансування.

            Але під час виборчої президентської кампанії, у нас загострилися, а після завершення виборів ще більш ускладнилися взаємини з українським посольством на чолі з послом Цибенком В. Г., котрому вкрай не сподобалася активна позиція асоціації та українського часопису, які активно підтримували у виборчому процесі Вас і Ваших однодумців. Асоціація прагнула чимбільш залучити до участі у виборах громадян України, а редакція широко висвітлювала ці процеси, інформуючи читачів про дійсні процеси, що проходили в Україні. У відповідь п. Цибенко зі своїми дипломатами робив спроби дискредитувати нас, звертався в адміністрацію президента Казахстану з клопотанням, щоб нас поставили на місце, практично кожна публікація в нашому часописі справно перекладалася на російську мову і доводилася до місцевих органів з натяком, що наші статі та повідомлення шкодять казахстанській стороні. Відповідно, ми отримували серйозні зауваження та попередження збоку владних структур.

            Слід відзначити, що п. Цибенко і раніше втручався в справи Асоціації, вносячи до її складу розкол, сприяв створенню альтернативних українських громад.

            Перечекавши, поки пройде післявиборча хвиля, п. Цибенко впевнився, що йому легко зійшов з рук провал виборів на виборчих дільницях в Казахстані № 39, 40, де більшість громадян України не змогла проголосувати, а головним чином прийняли участь у виборах дипломати, члени їх сімей та деякі українські підприємці, які в усіх трьох турах віддали перевагу кримінальному претендентові на посаду президента України. Після чого, більш наполегливо вдається до помсти. Саме посольство зініціювало свій гурт підтримки, який складається з яничар, у т.ч. членів, так званої громадської ради посольства, котрі звернулися в Міністерство культури Казахстану з пропозицією передати їм нашу газету.

            Ну а тепер, посольство категорично вимагає, щоб редакція негайно (до 1 березня) звільнила приміщення у зв’язку з тим, що туди буде перебазовано українське генконсульство, яке на сьогодні має необхідні приміщення на території самого посольства.

            Все це означає – припинення діяльності українського куточку в столиці Казахстну, яким був до цього часу Український інформаційно-культурний центр ім. Т. Шевченка, а разом - спроба „задушити” український часопис, який наважився підтримувати представника „сили народу” та інформувати казахстанців, хто є  хто з українців в Україні та за її межами.

            У зв’язку з цим, виникла складна морально-психологічна ситуація, коли представники інших національностей та й наші співвітчизники в Казахстані, кепкують, мовляв, стара українська влада вас, українців, підтримувала, а нова - зліквідовує...

            Але ми впевнені, що справа не в новій владі, а біда в тім, що шкідники попереднього режиму так і продовжують шкодити Україні та українцям.

            Тому уклінно просимо Вас допомогти нам вийти з цієї кризової ситуації і зберегти ті невеликі, але надбання українства на теренах Казахстанського краю.

           

З глибокою пошаною,

Голова асоціації - Михайло Парипса   
ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004