УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
Звернення Президента СКУ
2011-04-01

 

Звернення Президента СКУ

 

Президент СКУ звернувся до учасників XVI засідання Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна

 

15-16 березня 2011 р. президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій, на запрошення голови делегації Європейського Парламенту до Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна (КПС) Павела Коваля, узяв участь у XVI Засіданні КПС, яке відбулося у Брюсселі, Бельгія.

Під час цього засідання депутати і представники Європейського Парламенту та Верховної Ради України обговорили низку важливих питань, що зокрема стосуються європейської інтеграції України, її внутрішньополітичної ситуації, розширення зони вільної торгівлі, а також сусідських відносин між Україною та Росією.

У перший день роботи КПС, Павел Коваль привітав президента СКУ та надав можливість для виступу. У своєму слові Евген Чолій заявив наступне:

Протягом останнього року в Україні сталися такі події:

-       до Закону України про вибори було внесено зміни, які спричинили більші труднощі у висуванні під час місцевих виборів кандидатів, які не належать до жодної політичної партії.

-       загальнопризнано, що нинішні владні структури в Україні переслідують політичних опонентів та здійснюють на них тиск; і хоча це набуло широкого розголосу та було засуджено міжнародною спільнотою, ці переслідування продовжуються.

-       широко поінформовано, що українські незалежні засоби масової інформації та університети зазнали переслідування з боку українських владних структур.

Україна є, безперечно, європейською країною; однак нинішні владні структури України в багатьох стратегічних питаннях здійснюють чіткий проросійський курс, який не є на користь євроінтеграції України.

Європа та її інституції повинні визнати, що орієнтація України на Європу призупинилася і це не є в інтересах будь-кого. Потрібно мати постійні зв’язки з Україною як на офіційному політичному рівні, так і ще важливіше – з широкими масами. Європа повинна підтримувати зв’язок з народом України. Він є європейським та поділяє європейські ідеали, а також прагне цього способу життя.

Отже, чи буде Україна розвиватися, як держава, яку будуть вітати як рівноправного члена в європейській співдружності та інституціях, чи продовжуватиме свій нестійкий курс між Європою і Росією?

Критичним для спільних європейських інтересів, зокрема для збереження миру і стабільності в регіоні, є щоб Україна була сильно заангажована в європейському курсі. Продовження контактів з населенням України є важливим чинником для протистояння проросійській монополії медійних засобів, які контролюються силами, що наполегливо підштовхують Україну в бік Росії. Слід прийняти більше напрямних, які б змінювали життя населення України. Також Європа повинна краще інформувати про свою проукраїнську політику, яка тепер не доходить до населення України достатньо ефективно. Україна може продовжувати свій європейський курс, однак для цього буде потрібна широкомасштабна підтримка українських виборців, які б примушували до цього нинішні політичні сили.

Світовий Конґрес Українців підтримує корисну працю Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна та заохочує її членів продовжувати дії, спрямовані на утримання та досягнення Україною європейського курсу.

За підсумками дводенного засідання члени КПС ухвалили заключні Заяву та Рекомендації. У цьому документі зокрема зазначається, що Європейський Союз визнає і вітає європейські прагнення України, а також що поглиблення зв’язку буде здійснюватись на підставі впровадження реформ та подальшого фокусу на спільні вартості. Україна може подати заяву про вступ до Європейського Союзу, як і будь-яка європейська держава, яка дотримується принципів свободи, демократії, поваги прав людини та основних свобод і верховенства права.

До офіційних матеріалів КПС було включено лист президента СКУ, адресований Президенту Європейського Парламенту Єжи Бузеку в зв’язку з його заявою про кримінальне звинувачення опозиційних політиків в Україні.

У рамках цих днів президент СКУ також мав нагоду заторкнути питання євроінтеграції України та рівня її демократії з заступниками голови делегації Європейського Парламенту до Комітету парламентського співробітництва ЄС-Україна Сіірі Овіір (Естонія) і Вілією Блінкевічіуте (Литва), з членом цього Комітету Яном Козловським (Польща) та з членом Європейського Парламенту Астред Люллінг (Люксембург).

З головою делегації Верховної Ради України до КПС ЄС-Україна Борисом Тарасюком президент СКУ обговорив сучасні події в Україні.

„Участь у засіданні Комітету парламентського співробітництва ЄС – Україна дала можливість представити позицію Світового Конґресу Українців щодо питання євроінтеграції України. Сподіваюсь, що праця цього комітету прискорить вхід України до Європейського Союзу,” – заявив президент СКУ Евген Чолій.

 

 

На фото (зліва направо): К. Єлисеєв, голова місії України до ЄС, П. Коваль, А. Люллінг, Б. Тарасюк та Е. Чолій

 

За матеріалами Світового Конгресу Українців.

 

Прес-служба УВКР

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004