УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


АНАЛІТИКА
ЗВЕРНЕННЯ членів Ради українського Товариства “ВАТРА” міста Астани і Акмолинської області
2005-02-26

Шановні добродії!

Уклінно прохаємо Вашого термінового втручання, щоб зберегти у столиці Казахстану Український Інформаційно-Культурний Центр ім.Т.Г.Шевченка.

 

Хочемо довести до Вашого відома, що цей Центр створювався зусиллями Посольства України в Республіці Казахстан протягом 2003-2004 рр. на базі приміщень колишнього Відділення Посольства України, які вивільнилися після переїзду основного дипломатичного корпусу Посольства з колишньої столиці Казахстану м.Алмати до нової столиці – м.Астани в окремий особняк неподалік від теперішнього Центру.

До складу Центру планувалося включити такі складові частини: зал експозицій та бібліотеку (культурна частина) і редакцію Республіканської української національної газети “Українські новини” (інформаційна частина), що друкується українською мовою в нашій країні за кошти державного бюджету Казахстану.

Ці складові частини мали стати основою унікального й єдиного в країнах Азії Українського Інформаційно-Культурного Центру імені Т.Г.Шевченка, який був би яскравим вогником українства в далеких від нашої рідної України казахстанських степах.

І все ніби складалося гаразд. Центр, до цього часу хоча й не відкритий офіційно, вже почав ставати осередком українського життя. Тут завжди можна було чути рідну мову, оглянути експозиції, отримати в подарунок газету “Українські новини”, погортати підшивки українських періодичних видань, скористатися бібліотекою. Сам Центр, розташований у престижному районі нової столиці Казахстану, вже почав ставати своєрідним вогником української культури.

Але…

За інформацією Посольства України в Республіці Казахстан, коштів на утримання вже готового й обладнаного Центру на 2005 рік Міністерством закордонних справ України так і не було виділено.

Тому, щоб не демонтувати експозиції і якось вийти із ситуації, Посольство прийняло рішення перевести до Центру консульський відділ, зобов’язавши в ультимативній формі редакцію Республіканської газети “Українські новини” виселитись з кімнати площею 25 кв м. в термін до 01 березня. Шукати притулку “рідне” українське Посольство порадило у місцевої казахстанської влади, яка і без того фінансує видрук газети.

 

Тому ми хочемо висловити глибоку стурбованість таким ставленням Посольства України до газети “Українські новини”, яке, безумовно, не сприяє формуванню позитивного іміджу Української держави серед всіх казахстанців. Крім того, це, мабуть, перший в історії незалежної України випадок, коли українське Посольство виганяє українську ж газету.

На нашу думку, не варто розпорошувати український комплекс на окремі частини, бо вони не зможуть функціонувати на належному рівні.

Зауважимо також, що після переведення до кімнати редакції консульського відділу, бібліотека Центру стане недоступною. Це прикро, бо до неї останнім часом надійшло багато цікавої літератури з України та подаровано нашими людьми, зокрема член Ради Товариства “Ватра” М.М.Вусатий подарував бібліотеці Центру 45 книжок із власної бібліотеки.

Буде припинено щотижневе читання лекцій з історії України, з якими цікаво виступав у Центрі перед громадою перший секретар Посольства, доктор історичних наук, професор Чабан А.Ю.

Звичайно, у консульському відділі – як закритій установі – вже неможливо буде проводити репетиції відомого в Астані фольклорного ансамблю “Червона калина”, який має у своєму репертуарі понад 150 українських пісень.

Таким чином, Український Інформаційно-Культурний Центр втратить свої основні функції, так і не ставши тим осередком українства, в чому нас раніше запевняло Посольство.

 

Саме тому ми, члени Ради українського Товариства “ВАТРА” міста Астани і Акмолінської області, звертаємося до Вас, вельмишановний пане Президенте, поважні пані Прем’єр-Міністр та пп.Міністри, із проханням про невідкладну допомогу, яка могла б полягати у наступному:

1. Терміново прийняти рішення щодо статусу і функціонування Центру як такого, причому не лише як окрема прикраса закритого консульського відділу Посольства, а як загальнодоступний український заклад на теренах Казахстану.

2. Вирішити питання з фінансуванням  Центру (головне - оренда приміщень і по можливості виділення коштів на утримання хоча б 1-2  штатних працівників-методистів, які б могли організовувати планові українські заходи в столиці Казахстану на базі Центру, що сприяло б формуванню належного іміджу України як держави.

3. Надати допомогу редакції Республіканської газети “Українські новини”, як унікальному джерелу об’єктивної інформації про сучасну Україну, чого так бракує у нашому суспільстві.

 

 Гадаємо, що нова демократична влада в Україні, яку ви уособлюєте, не дасть згаснути цьому вогнику українства у новій столиці Казахстану.

 

З повагою та надією,

Члени Ради АУО “ВАТРА”:

 

Голова Ради                                                              Т.А.Чернега

Заступник голови Ради                                     О.Б.Вахулович

Керівник ансамблю “Червона Калина”                    Т.Я.Бірюкова

Директор української недільної школи                         Л.А.Пневська

Заслужена вчителька України                       Т.М.Дупленко

Секретар Ради                                                       С.М. Тетерюк

Скарбник  Товариства                                                         М.М.Вусатый

 

А також дійсні члени Ради:                                     Л.В.Лашта

П.Г.Буць

А.М.Швирьова

О.Г.Мусалаєва

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004