УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ Форуми українців - 1992, 1997, 2001 рр.


Починаючи з 1991 р. було проведено три всесвітні Форуми українців.

І Форум відбувся 21-24 серпня 1992 року. До столиці України, в першу річницю проголошення Незалежності нашої держави, в зі всієї земної кулі зібралися представники української нації. Не дивно, що цей Форум у значній мірі мав святковий, піднесений характер. Адже його делегати були сповнені великих очікувань - після кількох століть поневолень Україна отримала державний суверенітет, і це означало, що в українців з'явилася можливість власноруч будувати своє життя, дати належну оцінку подіям минулого.

Під час проведення Форуму відбулися засідання численних секцій , "круглих столів", на яких розглядалися актуальні питання політичного, культорологічного, економічного характеру. Одним з рішень Першого Форуму було створення постійно діючого органу - Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР) з місцезнаходженням її в столиці України, м. Києві.

Без сумніву, проведення І всесвітнього Форуму українців було значним кроком на шляху консолідації української нації.

ІІ всесвітній Форум українців відбувся 21-25 серпня 1997 року. За час, що минув від першого Форуму, Україна стала членом впливових міжнародних організацій, зокрема Ради Європи. Разом з тим стали очевидними труднощі на шляху становлення нашої держави як демократичної і економічно розвиненої європейської країни. Тому основне завдання Форуму й полягало в тому, щоб проаналізувати сучасні процеси в Україні і діаспорі, визначити проблеми, які потребують скоординованих зусиль всього українства для їх вирішення.

В роботі ІІ Форуму  взяло участь 600 делегатів та 240 гостей із 46 країн світу та з України, високі посадові особи, представники всіх регіонів держави. В ході роботи цього поважного зібрання також було узагальнено накопичений досвід співпраці між Україною та українською діаспорою з урахуванням нової ролі України як повноправного і важливого суб'єкта європейського і світового співтовариства.

В цілому, ситуація на Другому Форумі відрізнялася від атмосфери, що панувала у 1992 р.. Форум поступово перетворювався на робоче засідання із чітко визначеною метою.

ІІІ всесвітній Форум  відбувся під час святкування 10-ї річниці Незалежності України, 18-20 серпня 2001 р. Ситуація в державі, політичне протистояння між владою та опозиційними партіями, що вилилося у вуличні протести, посилювало у делегатів гостре відчуття проблем, перед якими опинилася Україна. До них відносилися низький рівень життя, недостатня увага державних органів до питання відродження української культури, ситуація зі свободою слова тощо. Часом полеміка з політичних арен переносилася і до зали палацу "Україна", де проходило зібрання світового українства.

Під час роботи Форуму відбулися засідання секцій за напрямками мовного будівництва, молодіжної політики, освітня та науково-технічна, політологічна, інформаційна, культорологічна, економічна, екологічна, правова, охорони здоров'я, "круглі столи", наукові конференції.

В своїй Резолюції делегати Форуму відзначили, що Україна утверджує себе повноправним суб'єктом європейського та світового співтовариств, "чітко засвідчила курс на європейську інтеґрацію". В той же час у Резолюції акцентується увага на тому, що "економічні та соціальні втрати ринкових реформ виявилися величезними і призвели до зменшення більш як на п'ятдесят відсотків виробничого потенціалу країни, загрозливого падіння життєвого рівня народу, погіршення здоров'я нації, різкого зменшення кількості населення України, нестримної диференціації доходів і, як наслідок, посилення соціальної нестабільності та політичної напруги, почуття безвиході та розчарування".

Делегати Форуму висловили занепокоєння станом розвитку духовно-інтелектуального потенціалу України, української мови, закликали до єдності українські Церкви. "Серйозну тривогу викликає проблема інформаційної безпеки України, передусім втрати національного інформаційного простору", - йдеться також у Резолюції.  У підсумковому документі ІІІ Форуму його делегати підкреслили, що "без єдності патріотичних, демократичних сил неможлива вільна, заможна, демократична, національна українська держава".

ІV всесвітній Форум українців відбудеться в серпні 2005 року.


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004