УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР Збори Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради 27 березня 2008 року


Збори Президії

Української Всесвітньої Координаційної Ради

27 березня 2008 року

27 березня 2008 року в залі презентацій Українського дому м. Києва відбулися чергові збори Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради.

 В роботі зборів взяли участь члени Президії УВКР з України, Азербайджану, Казахстану, Узбекистану, Російської Федерації, Канади, а також члени УВКР з Іспанії, Німеччини, Португалії та представники громадських організацій і державних установ України. Серед них – заступник міністра культури і туризму України Ольга Бенч, начальник Управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ  України Василь Боєчко, голова Київського міського об’єднання „Лемківщина” імені Богдана-Ігоря Антонича Ніна Байко, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою національного університету „Львівська політехніка” Ірина Ключковська та ін.

У порядку денному – питання вшанування 75 роковин Голодомору 1932–1933 рр. в Україні (доповідач – начальник Управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ  України Василь Боєчко), створення загальноєвропейської української газети (голова УВКР Дмитро Павличко), організації і проведення „Єврокаравану-2008” країнами Європи (заступник голови УВКР Михайло Ратушний), участь делегації УВКР у Всеукраїнському форумі інтелігенції (заступник голови УВКР Віктор Педенко), інформація про діяльність українських організацій за кордоном та низка інших проблем.

У виступі начальника Управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ  України Василя Боєчка було зазначено, що українці всього світу вшановують 75-у річницю Голодомору 1932-1933 років, який не тільки Верховна Рада України, але й парламенти різних країн світу - Австралії, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Литви, Латвії, Парагваю, Перу, Польщі, Словаччини, Угорщини та Палата Представників Конгресу США - визнали геноцидом українського народу. Історичний факт Голодомору 1932–1933 років в Україні підтвердили понад 70 законодавчих органів різних країн світу. Проте Державна Дума Російської Федерації та парламенти деяких інших країн світу досі не визнали Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду.  Тому в зверненні до депутатів Державної Думи Російської Федерації від 8 лютого 2008 р. Президія УВКР закликала російських парламентарів засвідчити свою прихильність до демократії, принципів моральності та історичної справедливості й визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду українського народу. досі не одержано відповіді від Державної Думи Російської Федерації, у зверненні до якої Президія УВКР закликала російських парламентарів засвідчити свою прихильність до демократії, принципів моральності та історичної справедливості й визнати Голодомор в Україні актом геноциду українського народу.

В. Боєчко також зазначив, що Міністерство закордонних справ України з метою активізації громадської діяльності щодо вшанування 75-х роковин Голодомору 1932–33 рр. в Україні тісно співпрацювало з Міжнародним координаційним комітетом Світового Конгресу Українців, який ініціював акцію „Незгасима свічка”. Поетапне проведення цієї акції в різних країнах світу сприяє залученню світового українства до міжнародних та державних заходів з відзначення 75-х роковин геноциду українського народу.  

Про необхідність створення загальноєвропейської української газети доповідали голова УВКР Дмитро Павличко і представник громадських організацій Іспанії й Португалії Володимир Бандура. Зокрема, Д. Павличко нагадав присутнім, що в жовтні 2007 року відбувся І Європейський Форум видавців та журналістів. У прийнятій резолюції учасники Форуму схвалили ідею створення загальноєвропейської україномовної газети, мета видання якої – підтримка євроінтеграційних процесів України, інформування про культурні надбання і духовні цінності українського народу різними мовами, об’єднання та підтримка зв’язків між українськими громадами Європи. Тому УВКР планує провести нараду європейських українських громадських організацій з приводу видання загальноєвропейської української газети.

У виступі Володимира Бандури було розкрито конкретні аспекти бізнес-плану створення загальноєвропейської української газети та проблеми її фінансування.

Заступник голови УВКР Михайло Ратушний звернув увагу членів Президії УВКР на необхідність прискорення темпів підготовки організації „Єврокаравану-2008” за маршрутом „Київ - Брюсель”. Цей захід заплановано провести з метою ознайомлення з життям європейських українців та зустрічі з лідерами Європейського Союзу і Ради Європи. Учасниками поїздки мають стати представники органів державної влади України, керівники українських громадських організацій України та Європи. Її організатори – Міністерство закордонних справ України, Державний комітет України у справах національностей та релігій, Українська Всесвітня Координаційна Рада.

Як підкреслив у своєму виступі заступник голови УВКР Віктор Педенко, чергові збори Президії УВКР відбуваються напередодні Всеукраїнського форуму інтелігенції, на якому передбачається обговорення Концепції гуманітарного розвитку України. На підставі Концепції буде розроблятися Державна програма гуманітарного розвитку України за напрямами: світоглядні засади гуманітарного розвитку України, здорова нація, формування суспільства знань, ключова роль культури в гуманітарному розвитку країни, розбудова правової держави та ін. Тому від УВКР із застереженнями й пропозиціями щодо Концепції гуманітарного розвитку України на Форумі має обов’язково виступити Дмитро Павличко.

Про основні проблеми, які сьогодні намагаються розв’язувати громадські організації українців закордоння, розповіли члени Президії УВКР – голова Асоціації „Українці Казахстану” Михайло Парипса, голова Об’єднання українців Кубані Микола Сергієнко, голова Українського культурного центру „Батьківщина” м. Ташкента Валентина Такаєва, заступник голови Української громади ім. Т.Г. Шевченка м. Баку  Олександр Зарічний, голова Федерації українських асоціацій Іспанії Михайло Петруняк, голова Національно-культурної автономії українців „Калина” Республіки Карелія Лариса Скрипникова та ін. Зокрема,  М. Парипса наголосив на необхідності опрацювання архівів, нині відкритих для доступу в Казахстані, вироблення державного механізму переїзду українців на постійне проживання в Україну та подолання бюрократичних перешкоди на шляху українських мігрантів.

М. Сергієнко також звернув увагу на проблеми повернення в Україну колишніх репресованих і наголосив, що Український уряд терміново має профінансувати ремонт музею Марка Вовчка в Нальчику. Крім того, Українська держава повинна створити і підтримувати культурні центри не тільки в Москві, але й в різних регіонах Росії, зокрема, в Краснодарі. Ця пропозиція М. Сергієнка була підтримана В. Такаєвою й іншими членами президії УВКР.

З усіх розглянутих на зборах питань були вироблені відповідні рішення, які знайшли своє відображення в прийнятій загальній ухвалі Президії УВКР.

 

Ухвала Президії УВКР

27 березня 2008 року                                                                     м. Київ

Заслухавши і обговоривши питання вшанування 75 роковин Голодомору 1932–1933 рр. в Україні (доповідач – начальник Управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ  України Василь Боєчко), створення загальноєвропейської української газети (голова УВКР Дмитро Павличко), організації і проведення „Єврокаравану-2008” країнами Європи (заступник голови УВКР Михайло Ратушний), участь делегації УВКР у Всеукраїнському форумі інтелігенції (заступник голови УВКР Віктор Педенко), інформація про діяльність українських організацій за кордоном та низка інших проблем Президія УВКР ухвалила:

1. Звернутися до організацій-членів УВКР із закликом активізувати роботу по проведенню міжнародної акції „Незгасима свічка”, яка відбуватиметься в 33 країнах світу, де проживають українці. Особливу увагу учасники акції повинні звернути на змістовне наповнення цього заходу та його інформаційний супровід.

Підтримати проект пам’ятника жертвам Голодомору скульптора А. Гайдамаки та звернути особливу увагу керівництва держави не тільки на необхідність прискорення його спорудження, але й на будівництво музею Голодомору в столиці України.

Апелювати до голови Київської міської державної адміністрації з вимогою  прискорити спорудження в м. Києві пам’ятника жертвам Голодомору 1932–1933 рр. (автор – скульптор Анатолій Гайдамака).

2. Підтримати проект газети „Українець” та інших аналогічних європейських видань за кордоном.

Звернутися до Президента України Віктора Ющенка за підтримкою щодо створення загальноєвропейської української газети.

3. Прискорити підготовку до „Єврокаравану-2008” за маршрутом „Київ - Брюсель” і провести цей захід у вересні 2008 року.

Обрати оргкомітет з підготовки і проведення „Єврокаравану-2008” у складі тих членів Президії УВКР, країнами проживання яких пройде  „Єврокараван-2008”. Керівником оргкомітету призначити заступника голови УВКР Михайла Ратушного.

4. Доручити заступнику голови УВКР Віктору Педенку виступити на Всеукраїнському форумі інтелігенції з пропозиціями від УВКР стосовно розробки Державної програми гуманітарного розвитку України.

5. Взяти до уваги інформацію членів Президії УВКР щодо діяльності українських громадських організацій за кордоном та сприяти у вирішенні наявних проблем, серед них насамперед:

вироблення разом з державними інститутами механізму переїзду українців на постійне проживання в Україну;

     підтримки державними структурами України опрацювання архівів, нині відкритих для доступу в різних країнах світу;

      створення і підтримки діяльності культурних центрів у зарубіжних країнах, зокрема в різних регіонах Російської Федерації;

     звернення уваги Президента і Уряду України на необхідність припинення руйнування музею Марка Вовчка в Нальчику та виділення Українською державою коштів на ремонт цієї культурної установи;

     апелювання до Міністерства внутрішніх справ України з вимогою терміново підписати договір з відповідними державними структурами країн Європейського Союзу про міжнародне визнання посвідчення водія, виданого в Україні.

 

Прес-служба УВКР

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004