УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР Спільне засідання Президії УВКР і Ради Директорів СКУ


 

Спільне засідання Президії УВКР і Ради Директорів СКУ

 

18 серпня в Українському домі відбулося спільне засідання української частини Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради і Ради Директорів Світового Конгресу Українців. На порядку денному - обмін інформацією про діяльність УВКР і СКУ. Співдоповіді проголосили Голова УВКР Дмитро Павличко і Президент СКУ Аскольд Лозинський.

У своєму виступі Дмитро Павличко підвів підсумок роботи УВКР за перше півріччя 2007 року. Незважаючи на цілковиту відсутність фінансування організації з боку держави (із запланованих бюджетних коштів на її рахунок досі не надійшло жодної копійки), УВКР вдалося виконати певний обсяг запланованого. Зокрема, реалізовано низку інформаційних заходів, проводилися наради й круглі столи, відбулися поїздки делегацій УВКР в закордонні українські організації Польщі, Хорватії, Румунії, Угорщини, Придністров’я, Карелії (Російська Федерація) і, звичайно, України. Створено Благодійний фонд УВКР, на рахунку якого акумулюються кошти для активізації діяльності організації. Голова УВКР висловив щиру подяку благодійникам - президентам України Леоніду Кравчуку, Леоніду Кучмі, Віктору Ющенку, Прем’єр-міністрові України Віктору Януковичу та конгресменові Парламенту Канади Борису Вжесневському за активну підтримку діяльності Фонду.

Дмитро Павличко також звернув увагу на продовження роботи над десятитомним виданням творів видатних українців для подальшого їхнього перевидання мовами народів світу. Провадиться підготовка до І Світового бізнес-форуму українців, який має сприяти активізації участі закордонного українства у розбудові української економіки. Найближчим часом заплановано здійснити поїздку делегації УВКР до Брюсселя як своєрідний Єврокараван-2007 з метою реєстрації Європейського Конгресу Українців, а згодом і УВКР, у Раді Європи.

Президент СКУ Аскольд Лозинський наголосив, що в діяльності всіх організацій світового українства найважливіше місце посідає робота по відзначенню 60-річчя Голодомору 1932-1933 рр. як найбільшої історичної катастрофи України. На думку Президента СКУ, ганьбою для України є те, що не провадиться будівництво меморіалу жертвам Голодомору, визнаного багатьма парламентами світу геноцидом українського народу. Крім того, українським дипломатам треба вести активну й наполегливу роботу щодо прийняття резолюції ООН стосовно визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Аскольд Лозинський підкреслив, що Українська держава повинна звернути особливу увагу на проблеми насильницької асиміляції українців, які виїжджають на заробітки за кордон. Потребує особливого захисту, насамперед в Російській Федерації, й Українська Православна Церква Київського Патріархату.

У виступі Президента СКУ також було звернуто увагу на необхідність тісної співпраці організацій світового українства з Українським урядом, насамперед з Міністерством закордонних справ України.

Доповнили співдоповіді Голови УВКР і Президента СКУ виступи Почесного Голови УВКР Михайла Гориня, заступника Голови УВКР Михайла Ратушного, Генерального Секретаря СКУ Віктора Педенка, Голови СФУЖО Марічки Шкамбари, членів Президії УВКР Павла Мовчана, Івана Зайця, Петра Кононенка, Олександра Зарічного, представників Ради Директорів СКУ Ольги Даниляк та ін.

У спільному засіданні української частини Президії УВКР і Ради директорів СКУ взяв участь начальник управління з питань закордонного українства Міністерства закордонних справ України Василь Боєчко.

 

 

Віталій Зуєв,

заступник Голови Секретаріату УВКР

 

 

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004