В неділю, 2 жовтня 2005 р. на Оселі ФРАНКОПОЛЕ відбулося святкування 60-ліття Українського Допомогового Комітету, що був створений в місяці червні 1945 року для захисту українців від репатріяції до СССР. Першими засновниками УДК були: Микола Граб, Карло Мулькевич, Микола Демчук, Борис Косий і о. д-р Максим Германюк, пізніший митрополит українців Канади.
Президія УДК запросила передусім, крім українських установ та Ієрархів обох Церков, також усіх отців душпастирів в Бельгії на святкування з проханням відправити по парохіях Богослужби на інтенцію організованого громадського життя. Святочні Збори відкрив заступник Голови УДК Михайло Хома, привітавши присутніх представників Посольства України в особах радника Віталія і Галини Матійчук та присутніх гостей з Німеччини, Франції, Голляндії та мистецьку групу „Збруч” з Тернополя, Україна. Дальше ведення програми передав Оксані Осмальській-Пачеха. На святкування прибули „ветерани УДК”, а також особи з молодших генерацій. З привітами виступили представники ОУБ (пані Тереса Хома-Проць), від КУ СУМ (голова Андрій Хома), Українського Культурно-Відпочинкового Цен-тру (Марійка Карпа). Письмові привіти відчитала ведуча від Впреосв. Архиєпископа УАПЦ в діаспорі Іоана Дерев’янки, від СКУ за підписом Аскольда Лозинського і Віктора Педенка, від ЕКУ підписали – мґр Левко Довгович і д-р Любомир Мазур, від СУБ – Британії д-р Л. Мазур і Федір Курляк, від Громад Данії, Фінляндії, Швеції, Норвеґії та Ісляндії з підписами: Петро Кузьма Балицький та Іван Нестер, Ірина Сушельницька, Катерина Андерсен і Микола Сем’янів. З Німеччини наспів привіт від колишньої голови ЦПУЕН пані Ірини та її мужа Степана Сп’єх. З України прибуло привітання від Університету „Львівський Ставропігіон” за підписом президента Олега Романіва і в.о. ректора Ярослава Кміта. Наспів також привіт від колишнього знаного членству довголітнього голови УДК д-ра Володимира Поповича, з Франції, а з Тунісу прибув короткий привіт від дипломата Зенона Коваля, котрий допомагав у роботі УДК з юнацьких літ. Телефоном одержано привіт від громади з Естонії. (Ю.Чайковський).
З доповідним і вітальним словом виступив з рамени Посольства України в Бельгії радник Посольства Віталій Матійчук, підкреслюючи заслуги УДК у збереженні українства в Бельгії і в допомозі Україні в часі її поневолення і на початках її державної Незалежности. Промовець подав синтетичний підсумок досягнень України за 14 років її державного існування.
Головну доповідь виголосив голова УДК мґр Омелян Коваль, накресливши нелегкий шлях 60-літньої діяльності, на якому особисто віддав 55 років своєї громадської праці, спочатку на пості генерального секретаря, а відтак з 1987 року на пості голови УДК.
Етапами дій УДК були: 1. Початкові заходи на захист українців перед репатріяцією; 2. Надання допомоги контрактовим робітникам в шахтах Бельгії і їх дальша еміґрація до заморських країн; 3. Перший Конгрес Українців Бельгії і перетворення секцій на організації (СУРБ, ОУБ. СУМ) та створення Головної Ради Українських Громадських організацій; 4. Боротьба за визнання української ідентичності в особистих документах; 5. Співініціатива заснування КОУГЦУ, відтак ЕКУ, Інтеркомітету для втікачів та СКВУ. 6. Маніфестації та звернення на захист переслідуваних патріотів в Україні та на засланнях; 7. Постійна співпраця з духівництвом УКЦ і УАПЦ; 8 Закуп Будинку УДК для полегшення діяльності; 9. Допомога у вихованні української молоді і набуття Франкополя; 10. На скріплення Державної Незалежності України.
Привіти й доповіді переплітались мистецькими виступами музично-вокального і хореографічного ансамблю „Збруч” з Тернополя і викликали захоплення в присутніх. 9-членний ансамбль під організаційним управлінням Василя Ірмійчука та мистецьким керівництвом Володимира Каськіва підібраний зі справжніх віртуозів під оглядом голосовим, музичним та хореографічним. Наталія Бойко – сопрано, Марія Конкульовська – альт, скрипаль Володимир Довбня, цимбаліст Дмитро Матковський (гуцул) і сам керівник, сопілкар, Володимир Каськів, танцюристка Оксана з її партнерами можуть конкурувати з найкращими виконавцями їхнього жанру. Тому публіка домагалась продовження програми, яка тривала 3 з половиною години. Технічною підготовкою Свята займалась Управа УКВЦ з головою Богданом Качмарським.
На закінчення, М. Хома провів церемонію подяки і вручення квітів виконавцям, а для УДК ансамбль відспівав „Многая літа”. Голова УДК склав подяку виконавцям програми і гостям за участь у святкуваннях, після чого всі учасники разом з хором відспівали національний гімн „Ще не вмерла Україна”.
Комітет