До складу нової Ради увійшли відомі в Киргизстані представники української діаспори, у числі яких: керівники й організатори виробництва Борис Бажан, Олександр Савицький, Станіслав Тищенко, професор Тетяна Панкова, керівники Токмакського і Каракольського відділень товариства Микола Бондаренко і Валентин Деревянко.
Конференція показала, що за 12 років діяльності Українське товариство “Берегиня” змогло утвердитися на землі Киргизстану, як єдина громадська організація, що взяла на себе велике та важливе завдання відстоювати специфічні національні інтереси українського етносу Киргизстану, утверджувати Україну та українську культуру на киргизькій землі.
За звітний період, найбільш плідний для “Берегини”, товариством реалізовано різноманітні проекти соціальної, культурно-просвітницької, інформаційної, освітньої направленості.
От лише деякі підсумки:
· Вперше в історії видано науковий збірник “Українці в Киргизстані” (головним редактором якого є дослідник українсько-киргизьких літературних зв'язків Георгій Хлипенко).
· “Берегиня”, у співробітництві з Посольством України в Киргизстані та місцевими органами влади, створила мережу недільних шкіл та кабінетів з вивчення української мови в місцях компактного проживання українців, зокрема, в селах Полтавка, Петропавлівка, Петрівка Чуйської області.
· Вийшло в ефір більше 400 випусків радіопередачі “Берегиня” Національного радіомовлення Киргизстану, у рамках якої були реалізовані унікальні проекти: “Співдружність народів – співдружність культур”, “Етнічна радіомозаїка Киргизстану”; новинками в інформаційній сфері стали: створення інтернет-сторінки української громади Киргизстану, спільний з українським Центром Бішкекського Гуманітарного університету випуск Киргизько-української газети.
· Ансамблю “Барвінок” було присвоєно почесне звання Народного, ансамбль також став переможцем Гран-Прі конкурсу “Ирдайли киргиз ирларин” (“Співаємо киргизькі пісні”), а кількість концертних програм, у яких брав участь цей відомий колектив, перемахнуло за кілька сотень.
Але не тільки констатацією досягнень була відзначена Конференція. Від імені Ради було заявлено про прагнення “Берегині” й надалі працювати над реалізацією програми “Вчимося жити в умовах діаспори”, що направлена на збереження і розвиток українського етносу в Киргизстані, як невід'ємної частини його багатонаціонального народу; розвивати програму соціальної підтримки найбільш нужденних представників громади. З цією метою планується створення Ради підприємців з числа бізнесменів, у тому числі, що працюють з підприємствами України.
Присутній на Конференції Надзвичайний і Повноважний Посол України в Киргизстані пан Тягло Володимир Миколайович високо оцінив конструктивну позицію громадського об'єднання українців з налагодження міжетнічного і міжкультурного діалогу в киргизстанському суспільстві, збереження єдності української громади Киргизстану.
Наприкінці роботи Конференції за старим, добрим звичаєм для всіх учасників відбувся святковий концерт.
Інформація Ради Українського товариства Киргизької Республіки “Берегиня”