УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
«ДОРОЖНЯ КАРТА» ДОПОМОГИ УКРАЇНЦЯМ РОСІЇ
2007-02-15

«ДОРОЖНЯ КАРТА» ДОПОМОГИ УКРАЇНЦЯМ РОСІЇ

 

У Москві 15 лютого 2007 року відбулася зустріч членів Рад Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії з російськими дипломатами, керівником II Департаменту країн СНД Міністерства закордонних справ РФ Віктором Сорокіним і завідувачем відділу департаменту В'ячеславом Єлагіним.

Федеральні українські організації представляли сенатор Василь Дума, співголова ОУР та ФНКА УР Валерій Семененко, заступник голови ОУР Юрій Кононенко, заступник голови ОУР, голова Товариства української культури «Калина» (Республіка Карелія) Лариса Скрипникова, заступник голови ОУР, голова регіональної громадської організації «Українці Москви» Вікторія Скопенко. На зустрічі були присутні журналісти російських і українських ЗМІ.

Віктор Сорокін подякував членам Рад за бажання обговорювати із працівниками МЗС проблеми діяльності українських громадських організацій у РФ. «Наша зустріч, - підкреслив дипломат, - знакова, тому що саме сьогодні, 14 лютого, виповнюється 15 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Росією та Україною». Російський дипломат розповів про важливі події в російсько-українських міждержавних відносинах. «У Києві пройшло Перше засідання багаторівневої комісії зі співробітництва наших країн. Подія ця виняткова, тому що президенти Володимир Путін і Віктор Ющенко очолили роботу цієї комісії», - підкреслив Віктор Сорокін. 

Члени Ради довідалися, що невдовзі відбудеться друге засідання Комісії, на якій будуть підведені перші підсумки її роботи. Дипломати готують розгорнуті пропозиції з гуманітарного співробітництва Росії та України, а також з обговорення проблем російської діаспори в Україні, української діаспори в РФ. Дипломат відзначив, що «вирішенню всього комплексу проблем української діаспори в Росії російські дипломати приділяють особливу увагу в своїй роботі». Зокрема спільна російсько-українська комісія ініціює проведення Днів науки, освіти, культури України в РФ, Росії в Україні, святкування ювілею Полтавської битви.

Голова Рад ОУР і ФНКА УР Василь Дума  розповів дипломатам, що  у квітні нинішнього року відбудеться чергове засідання Рад федеральних українських організацій. Василь Дума підкреслив, що «для вирішення проблем української діаспори необхідно прийняти закони, насамперед «Федеральну програму підтримки української культури та мови в Росії». Такий документ став би основою для муніципальних структур, бюджетного фінансування забезпечення культурних і мовних потреб українців,  громадян РФ». Василь Дума поінформував дипломатів, що Ради приділяють велику увагу інформаційному забезпеченню діяльності організацій, пошуку коштів для проведення культурно-просвітницьких заходів, фестивалів, видавничої діяльності. Необхідно, щоб у Росії запрацював федеральний телеканал українською мовою, щоб мільйони українців мали можливість дивитися українські фільми, театральні вистави, зустрічатися в телеефірі з видатними діячами української культури та науки. 

Василь Дума підкреслив, що федеральні українські організації візьмуть участь у святкуванні 200-річчя від дня народження видатного письменника Миколи Васильовича Гоголя. Як відомо, з такою ініціативою виступила комісія з гуманітарного співробітництва Росії та України.

Василь Дума заявив, що найважливішим завданням Рад є робота із забезпечення правового захисту українських мігрантів, які приїжджають на роботу в РФ. Василь Дума та Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Олег Дьомін систематично зустрічаються з високими чиновниками Федеральної міграційної служби та Міністерства регіонального розвитку і обговорюють проблеми правового та соціального захисту робітників-мігрантів з України.

Валерій Семененко розповів дипломатам про освітні ініціативи в діяльності федеральних українських організацій. У Росії  є гарні приклади роботи шкіл, в  яких вивчають українську мову, літературу, знайомлять учнів з українською культурою, але, на жаль, навіть у Москві важко вирішувати цю проблему, оскільки потрібно, щоб батьки відправляли дітей у такі школи. І такою мотивацією може бути тільки добра, якісна освіта найвищого рівня.

Валерій Семененко висловив серйозну стурбованість ситуацією, що складається навколо Бібліотеки української літератури в Москві. Незважаючи на величезну роботу, яку вона проводить з пропаганди української культури в Росії, розвитку російсько-українського культурного співробітництва, останнім часом почастішали нападки на неї з боку членів так званого руху «Мєстниє», які розпалюють міжнаціональну ворожнечу. Дивно, сказав він, що дотепер немає ніякої офіційної реакції на ці виступи від органів влади, у сфері управління яких перебуває Бібліотека.

Юрій Кононенко звернув увагу на те, що російські дипломати завжди із зацікавленістю ставляться до діяльності українських громадських організацій у РФ, до роботи Української бібліотеки в Москві. Як він вважає, Міністерство регіонального розвитку РФ повинно більше уваги приділяти питанням національних меншин  Росії, особливо комплексному, програмному підходу до вирішення існуючих проблем.   

Лариса Скрипникові висловила думку, що на російському федеральному телеканалі «Культура» цілком можливо демонструвати українські художні кінофільми, знакові спектаклі провідних театрів України. Для мільйонів українців, громадян РФ, можна видавати книги українською мовою за рахунок державного бюджету. «Адже ми - громадяни Росії, ми законослухняні, і Конституція РФ дає нам право, а держава зобов'язана забезпечувати наші культурні та мовні потреби», - підкреслила Лариса Скрипникова.

Вікторія Скопенко вважає, що в Росії необхідно розвивати самодіяльну народну творчість, яка поєднує людей, заповнює їхнє дозвілля, допомагає вирішувати проблеми міжнаціонального спілкування та національної терпимості. Вона розповіла дипломатам про велику популярність Всеросійського конкурсу імені А. Кошиця українських хорових колективів і вокальних ансамблів, що став уже традиційним, про концерти української пісні, які проходять у багатьох регіонах Росії.

Керівники федеральних українських організацій Росії та російські дипломати зауважили, що зустріч була корисною для обох сторін, оскільки учасники намітили шляхи - «дорожню карту» для вирішення проблем забезпечення культурних, мовних і правових проблем українців, що мешкають і працюють у Росії.

 

Віктор Тимошенко
Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної
автономії українців Росії, Об'єднання українців Росії та
Бібліотеки української літератури в Москві

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004