УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Газета для української громади в Іспанії, Португалії та Італії
2007-12-11

Газета для української громади в Іспанії, Португалії та Італії

 

 

Десятки листів, сотні телефонних дзвінків, численні спілкування з людьми під час зустрічей на концертах та зібраннях змушують редакцію порушувати найгостріші питання та найболючіші проблеми наших громадян за кордоном, а також в консульствах провідних європейських держав в Україні.

Через погану поінформованість єврочиновників про життя іммігрантів перші не знають про численні факти приниження та моральні знущанння стосовно наших громадян. Редакція «Українця» не має наміру замовчувати ці факти, оскільки нашим обов’язком є доносити  інформацію до громадськості, щоб згадані негативні явища не ставали нормою у демократичних країнах Європи. Адже єврочиновники зобов’язані дотримуватися прав та свобод людини і вимагати цього у своїх підлеглих, які одержують від влади відповідне фінансування на роботу із громадянами  інших країн: туристами, службовцями чи іммігрантами.

Не можемо не зазначити, що ситуація з відкриттям віз у консульських установах  провідних європейських держав в Україні не витримує жодної критики. Суми коштів, які нашим громадянам доводиться сплачувати за відкриття шенгенської візи (через різноманітні фірми, які знаходять «спільну мову» з чиновниками посольств),  сягають двох тисяч євро і більше.   

Також важливим для нас є те, що українці, котрі отримали право на легальну працю та перебування за кордоном, мали б допомагати своїм співвітчизникам в отриманні потрібної  інформації,  підготовці документів, у контактах із чиновниками, а іноді просто доброю і вчасною порадою. Не можна байдуже спостерігати за порушенням прав людини та поширенням корупції, проти чого так борються в Євросоюзі .

 

Редакція газети «Українець»

ukraina2004@rambler.ru; mks@mail.lviv.ua

 

  

 

Українцям – спрощену процедуру отримання віз!

 

10 грудня – Міжнародний день захисту прав людини. У Загальній декларацiї прав людини, яку ухвалила Генеральна Асамблея ООН, від 10 грудня 1948 року зазначено, що нiхто не повинен зазнавати такого поводження, що принижує його гiднiсть.

Про приниження та відверте хамство з боку чиновників, яке українці постійно відчувають у посольствах і консульствах провідних європейських держав в Україні, відомо багатьом журналістам, підприємцям, письменникам, діячам науки, культури і освіти, спортсменам, учням і студентам.

Українських дітей змушують танцювати та співати перед вікнами консульств, людей змушують годинами простоювати в довжелезних чергах, чиновники дозволяють собі розмовляти з українцями зверхньо, а іноді й по-хамськи, вони часто відмовляються надавати довідкову інформацію навіть щодо заповнення анкет, заставляють збирати десятки підтверджень і довідок, вимагають заміни фотографій, не пояснюють причин відмови у відкритті візи й не повертають коштів, які ті сплатили, відкривають візи за кілька годин до вильоту літака, змушують після здійснення поїздки особисто приходити у посольства й підтверджувати своєчасність повернення в Україну з-за кордону, вимагають у людей купівлі "Travel”-чеків", незважаючи на наявність у них готівкових коштів, залишають собі в заставу паспорти окремих осіб, яким відмовили у відкритті візи тощо.

У статті 20 Загальної декларацiї прав людини зазначено, що кожна людина має право на свободу мирних зборiв i асоцiацiй. Керуючись цієї статтею, ми закликаємо українців за кордоном відповідно до чинного законодавства країни їхнього перебування, вийти 10 грудня на мирні збори та демонстрації під гаслом "Українцям – спрощену процедуру отримання віз".

Мета наших зборів – впливати через засоби масової інформації на чиновників і політиків, на депутатів Європарламенту, щоб пришвидшити ухвалення відповідних рішень і ратифікації угоди стосовно спрощеної процедури для українських громадян в отриманні віз, а також вимагати гідного ставлення до українців із боку чиновників іноземних посольств та консульств в Україні.

Редакція газети “Українець” закликає зголоситися справжніх лідерів українських громадських організацій Італії, Іспанії та Португалії бути рішучішими й організувати численні мирні збори та демонстрації за участю української громади у країнах свого перебування.

Ми закликаємо Президента України Віктора Ющенка на зустрічах із лідерами європейських держав, представниками іноземних ЗМІ порушувати питання важливості для розвитку дружнiх вiдносин мiж нашими народами швидшого ухвалення рішення про спрощену процедуру для українців в отриманні віз.

Звертаємося з проханням до голови МЗС України Арсенія Яценюка, послів та консулів України в Європі, чиновників МЗС активізувати свою діяльність і контакти за кордоном щодо ефективного вирішення візових проблем наших громадян, рішучішого захисту прав та інтересів простих українців, де б вони не перебували. Закликаємо домагатися у консулів і послів європейських держав ввести порядок заповнення анкет державною мовою України. Наполягаємо на необхідності та важливості переконати керівників іноземних консульств і посольств не псувати паспорти штампом про відмову громадянам у видачі візи.

Ми звертаємося до лідерів громадських організацій Аскольда Лозинського, президента Світового Конгресу Українців, Ярослави Хортяні, президента Європейського Конгресу Українців, Дмитра Павличка, голови Української Всесвітньої Координаційної Ради привертати більше уваги громадськості до ганебного ставлення чиновників до українців у посольствах та консульствах провідних європейських держав в Україні й засудженні таких дій.

Редакція закликає редакторів і журналістів європейських та українських ЗМІ підтримати наші вимоги, донести їх до своїх читачів через свої видання й 10 грудня долучитися до мирних зборів і демонстрацій у Європі та Україні.

  

Редакція газети “Українець”

Михайло Петруняк

Богдан Хомин

 

ДОВІДКА. Угода про спрощення візового режиму передбачає, зокрема, спрощення на взаємній основі видачі віз для осіб, що мають намір перебувати в країні терміном до 90 діб, на 180 діб. У документі обумовлено фіксовану ціну візового збору – 35 євро. Віза в ЄС для українця коштуватиме 35 євро.

Окрім того, угода передбачає надання безкоштовних віз певним категоріям громадян. Ідеться про близьких родичів, членів офіційних делегацій, членів уряду, парламенту, низки органів місцевої влади, конституційних і верховних судів, учнів, студентів, аспірантів, а також учителів, що їх супроводжують, інвалідів разом з особами, що їх супроводжують, осіб, які подорожують із гуманітарною метою, в тому числі тих, котрі виїжджають на лікування, та осіб, що їх супроводжують.

Безкоштовні візи одержуватимуть і ті, хто відвідує хворих родичів, учасників міжнародних спортивних змагань та особи, що їх супроводжують, учасники наукових, культурних і творчих програм, учасники програм обміну між містами-побратимами, журналісти, пенсіонери, водії, котрі здійснюють міжнародні перевезення, члени екіпажів, у тому числі екіпажів потягів.

В угоді передбачено видачу багаторазових віз і довгострокових – до пяти років. За новою згодою, в разі відмови в оформленні візи консул повинен пояснити причину такої відмови.

(Кореспондент.net)

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004