УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Канал UATV – українське етнічне телебачення
0000-00-00

Шановні співвітчизники за кордоном!

 

Маємо честь повідомити про запуск новітнього українського етнічного телебачення - каналу UATV. Телеканал створено вихідцями з України – нині громадянами США - для задоволення інформаційно-культурних потреб мільйонів українців, які проживають за кордоном.

 

Значення етнічного телеканалу UATV для закордонного українства активно обговорювалося під час проведення IV Всесвітнього форуму українців, де до Ухвали Форуму були внесені відповідні пропозиції щодо сприяння з боку УВКР та державнї підтримки цього каналу.

 

З огляду на провідну роль UATV в інформуванні українських громад за кордоном пропонуємо Вам розглянути можливість співпраці Вашої організації з Представництвом телекомпанії UATV в Україні з метою запуску цього українського етнічного каналу для української громади у Вашій  країні.

 

Безпосередня допомога необхідна для визначення оптимальних механізмів поширення сигналу UATV у Вашому регіоні (засобами супутникового ТВ, через кабельні мережі місцевих операторів тощо).  До співпраці можуть бути залучені також інші державні та недержавні закордонні установи, міжнародні культурні центри тощо.

 

Щиро сподіваємося на Вашу допомогу в консолідації багатомільйонного закордонного українства та на оперативну відповідь.

 

ДОДАТОК №1

 

Канал UATV – українське етнічне телебачення

для закордонного українства

 

UATV - американська компанія, заснована у червні 2005 року в Чикаго етнічними українцями Олесем Наконечним і Романом Поповичем. Вона має своє представництво в Києві. Тепер українці в інформаційному плані на рівних з іншими національностями, що проживають у США, оскільки теж мають своє етнічне телебачення.

20 березня 2006 року канал UATV розпочав роботу в США виключно українською мовою. Українська діаспора в Америці – близько двох мільйонів людей - отримала змогу  бачити і чути рідною мовою українські новини та найкращі телепрограми  шести українських телекомпаній - це «Перший національний канал українського телебачення», «НТН», „Тоніс”, «ЕРА», «Культура», «Київ» а також американської - „Голос Америки”. Кожен із цих каналів має багатомільйонну глядацьку аудиторію. Втім невдовзі цей перелік поповниться ще кількома  засобами масової інформації.

Програмна політика каналу зорієнтована на інтереси та  потреби українців за кордоном. Тому українські громади з інших країн, які дізналися про вихід у США українського телеканалу, починають цікавитися  можливістю трансляції програм UATV на території їхніх країн, чи хоча б у місцях, де компактно проживають українці. Створюючи етнічне телебачення для українського закордоння, планувалося з часом поширити мовлення на всі країни, де є українські громади. Канал розпочав свій ефір з Америки, бо саме американські українці виявили ініціативу щодо створення такого телебачення, змогли зробити це власними силами. З іншого боку – охопити одразу десятки країн не можливо.   Та вже нині ми декларуємо: UATVканал суто український, для всіх українців, що проживають чи тимчасово перебувають за кордоном!”

 

Стисло про передумови створення телекомпанії UATV:

Як відомо, на території США вже протягом 10 років транслюються чотири російські телеканали: ОРТ, НТВ, RTVI та RTVI плюс. Вся українська діаспора весь цей час задовольнялася їх переглядом, щодня відслідковуючи новини:  а раптом щось скажуть про Україну.

В 1996 та 2000 роках були спроби відкрити в США українське телебачення, але вони виявилися невдалими через низку об’єктивних і необ’єктивних причин. На ситуацію великою мірою вплинули події Помаранчевої революції. Російські та провладні українські канали висвітлювали події в Україні неправдиво. Це стало додатковим стимулом для заснування у США суто українського телебачення. Цілком очевидне те, що українська громада за кордоном вже давно визріла для того, щоб дивитися на події в Україні українськими очима.

Крім того, такий канал як UATV вкрай потрібен діаспорі ще з однієї причини – настав час для консолідації українського закордоння. Тому на UATV покладена дуже важлива місія. Наприклад, у США нині склалася така ситуація, що українська громада не має єдиного потужного соціально-політичного, економічного та культурного медіа-центру, який би зміг об’єднати навколо себе величезну діаспору. Необхідність об’єднання громади єдиним медіа-середовищем зумовлена принципами розвитку будь-якого великого суспільства, де  роз’єднані,  неорганізовані етнічні меншини за 10-20 років розпорошуються серед населення. З історії відомо, що необ’єднана громада зазнає спершу соціально-політичних, а потім і фінансових втрат. Тобто після припинення функціонування соціально-культурних та політичних центрів діаспори, як правило, розвалюються її фінансові установи, з’являються проблеми з бізнесом у її представників. Врешті-решт, етнічна громада припиняє своє існування або ж стає безперспективною.

 

Команда UATV провела півторарічну підготовчу роботу зі створення програмної сітки мовлення, що відповідає потребам та інтересам української громади у США (зважаючи на особливості світобачення усіх хвиль еміграції). Ми знайшли механізми для співпраці з українськими телекомпаніями, організаціями, відомствами та підприємствами. Опрацювали  питання  технічного забезпечення – способи передачі сигналу, накопичення програм та ін. Тому UATV має чим зацікавити і молодих, і літніх українців незалежно від того, як давно вони живуть за океаном.

Для передачі сигналу ми використовуємо найсучасніші прогресивні технології, що забезпечують високу якість зображення. На сьогодні трансляція здійснюється з території України – з Києва - через супутник, потім оптово-волоконним кабелем через океан до Америки, там підіймається на інші супутники, які покривають усю територію США та Канади. Також нині активно впроваджується поширення мовлення каналу UATV кабельними мережами США. Таким чином, нині UATV цілодобово транслює популярні українські телепрограми, художні та документальні фільми, знайомить українців за океаном із найсвіжішою інформацією у випусках українських “Новин” від низки телекомпаній.

Канал UATV щодоби транслює  5-6 випусків телевізійних новин, причому аж від чотирьох різних українських телеканалів. А різні канали – це різні погляди на проблеми, різні політичні позиції та інтереси власників, які значною мірою  впливають на програмну політику власних телекомпаній. Тому за умов невизначеності в Україні щодо засадничих принципів функціонування громадського ТВ, реальної основи для його створення  етнічний канал UATV, об’єднавши в собі новини від кількох українських телекомпаній, став реальним і  поки що єдиним прототипом майбутнього українського суспільного телебачення. Канал UATV – проукраїнський, політично незаангажований, незалежний і демократичний.

Завдяки UATV українці за кордоном, переглянувши кілька інтерпретацій кожної події, зможуть нарешті зробити власні висновки про побачене. Наша мета - щоб канал UATV був найдоступнішим і найоб’єктивнішим з-поміж усіх, які здійснюють мовлення за межами України. Саме тому незалежно від особливостей програмної політики наших партнерських компаній, ми формуємо власну сітку мовлення, цілковито зорієнтовану на потреби української діаспори.

Крім того, компанія UATV працює над створенням додаткового розширеного пакету україномовних каналів: UATV-кіно, UATV-музика та ін. Також ми працюємо над тим, щоб, окрім добірних інформаційних, культурно-просвітницьких, розважальних, музичних, спортивних програм, документальних та художніх фільмів з України, можна було переглядати європейське кіно та цікаві зарубіжні телепрограми, дубльовані рідною мовою. Усю іншомовну кінотелепродукцію компанія UATV озвучує українською, щоб українці не забували рідної мови і відчували, що про них дбають, що канал UATV – український і для українців. З Нового Року ми плануємо запустити великий телевізійний проект власного виробництва.

 

Навіть короткий аналіз присутності українських телемедіа в американському телепросторі промовисто свідчить не лише про доцільність, а й про нагальність створення етнічного телебачення UATV.  

Нині ми активно пропагуємо канал UATV на території  США і віримо, що професійність працівників компанії і висока мета – це запорука довіри та симпатії української діаспори.

 

Створивши етнічне телебачення для української громади у США, ми готові у тісній співпраці з Українською Всесвітньою Координаційною радою, Міністерством закордонних справ України та іншими організаціями поширити мовлення каналу UATV для українських громад в багатьох країнах світу.

 

Перелік країн, де ми вже нині опрацьовуємо можливість трансляції каналу UATV:

1.             Канада

2.             Австралія

3.             Португалія

4.             Росія

5.             Латинська Америка (Аргентина, Бразилія, Чилі)

6.             Нова Зеландія

7.             Італія

8.             Греція

9.             Казахстан

10.         Країни Балтії /Естонія/

11.         Болгарія

 

Діяльність компанії UATV легітимна як на території США, так і в Україні (відповідно до Законів України „Про правовий статус закордонних українців” №1582/ІV від 04.03.2004 року, „Про телебачення і радіомовлення” (Стаття 4, нової редакції) та інших законодавчих актів). Крім того, між містами Київ та Чикаго був підписаний Меморандум про співпрацю, і від 1991 року Чикаго і Київ є містами-побратимами. Нещодавно Президент США Джордж Буш під час відвідин Чикаго зустрівся з Президентом компанії UATV Романом Поповичем. Вони обговорили низку питань щодо життя української громади в Америці. Джордж Буш схвально відгукнувся про вихід у телевізійний простір Америки етнічного українського каналу. Він побажав успіхів UA TV та всім українцям, що проживають у США. Готовність сприяти діяльності компанії висловили Генеральне консульство України у США, американські конгресмени, відомий світовий оператор кабельних мереж та супутникового зв’язку Globe Cast World TV, Український конгресовий комітет Америки, інші організації та підприємства, оскільки цей проект покликаний зблизити не лише Україну і Сполучені Штати, а й українську і світову спільноту.

Діяльність компанії UATV має важливе значення для України у багатьох сферах зовнішньої політики української держави, зокрема  для утвердження позитивного іміджу України у світовому інформаційному просторі, поширення об’єктивної інформації про Україну за кордоном, зміцнення міжнародних зв'язків України та зростання авторитету держави, висвітлення державної позиції України щодо подій у світі, оперативного і достовірного інформування вихідців з України, виховання відчуття історичних коренів у нової закордонної генерації молодих українців, вивчення ними рідної мови, консолідації українців за кордоном, популяризації української національної культури, поширення українського мистецтва, кінематографа та ін.

 

Засновники компанії UATV забезпечують цілодобове мовлення українського етнічного каналу на іншому континенті самотужки, власним коштом, без   матеріальної підтримки з боку України чи США. Водночас інші етнічні телебачення в Америці фінансуються, як правило, своїми державами.

Ми сподіваємося на підтримку з боку Міністерства закордонних справУкраїни, Міністерства культури і туризму України та інших державних і громадських установ та організацій, оскільки напрямки нашої діяльності багато в чому спільні. 

 

 

З повагою,

 

Виконавчий директор

Представництва UATV в Україні                                                 Віктор Нестерук

 

Контактна інформація:

01133, м.Київ, вул. Народного Ополчення, 5А

оф./факс. 8(044)5013069

моб. +380674406888

or5@bigmir.net

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004