Перший секретар Посольства України в Російській Федерації Олександр Мороз вручив Почесні грамоти Міністерства закордонних справ України та Міністерства культури і мистецтв України співробітникам та членам Бібліотечної Ради Бібліотеки, якими вони відзначені за багаторічну роботу по пропаганді української культури і літератури в Росії. Грамотами МЗС України нагороджено члена Бібліотечної Ради, дочку репресованого українського поета Валер’яна Поліщука, невтомного пропагандиста творчості свого батька Люцину-Електру Поліщук, директора Бібліотеки Валентину Слюсарчук, бібліотекаря Вацлава Дородницина, члена Бібліотечноі Ради Ігоря Місечка. Грамоти Міністерства культури і мистецтв України вручено бібліотекарям Раїсі Алієвій, Надії Філіповій та члену Бібліотечної Ради Антону Ісаєнку.
Після завершення вечора Олександр Мороз відповів на численні питання українців Москви стосовно подій в Україні, подальшого розвитку українсько-російських відносин, зокрема у галузі культури та освіти, гуманітарного співробітництва.
* * *
Бібліотеку української літератури в Москві засновано у 1922 році, у 1938 - ліквідовано більшовицьким тоталітарним режимом. Роботу Бібліотеки відновлено наприкінці 1989 року за ініціативою Українського молодіжного клубу та української громади Москви; з 2001 року Бібліотека - державна установа культури Російської Федерації. Фонд - понад 50 тисяч одиниць збереження (книги, періодичні, образотворчі та нотні видання, аудіо-, відео- та мультимедійні матеріали, рукописи).
* * *
Уряд Москви 25 січня 2005 р. прийняв постанову "Про передачу в оперативне управління Державній установі культури міста Москви "Бібліотека української літератури" нежитлового приміщення за адресою: вул.Трифоновська, буд.61 (Центральний адміністративний округ)". Постанову підписано мером Москви Юрієм Лужковим. Бібліотеці передаються нежитлові приміщення загальною площею 640 квадратних метрів.
У 2005 році префектура Центрального округу Москви зобов’язана забезпечити виділення коштів на проведення робіт з пристосування для потреб Бібліотеки приміщень у щойно побудованому будинку поблизу Ризького вокзалу російської столиці, а Комітет по культурі міста Москви - обладнати її меблями та оргтехнікою.
Українська громада сподівається, що ця постанова, на відміну від прийнятих Урядом Москви у 2001 та 2003 роках, буде виконана, й нарешті створені нормальні умови для роботи Бібліотеки української літератури в Москві.
Олена Гончар