УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Ми вміємо бути разом!
2008-03-04

Ми вміємо бути разом!

 

Діаспора – українська національна спільнота, що проживає за межами України та зберігає духовний зв’язок з Україною.

Люди, котрі волею долі опинились за кордоном та котрих вважають в Україні виключно заробітчанами четвертої хвилі, можуть не лише працювати  й надсилати гроші додому. Українська діаспора в світі дбає за відродження та збереження української культури та самобутності нації далеко за межами рідної землі.

В країнах південно-західної Європи, понад  десяток  років,  живуть та працюють кілька мільйонів наших співгромадян. В перші роки свого перебування на чужині, вони, перш за все, шукали роботу та можливість отримати легальний статус перебування в новій країні. Та за кілька років  тисячі українських громадян усвідомили, що за кордоном найголовніше  не  гроші, а й наші національні традиції, унікальна  українська культура, наша співоча й неповторна українська мова. Почали  створюватись десятки українських асоціацій,  метою котрих було відродження та розвиток української мови та культури,  захист прав та інтересів наших співвітчизників за кордоном.

Перша українська асоціація в Іспанії з’явилась наприкінці дев’яностих. Зараз їх понад два десятки. Кожна з них має свій напрямок та сферу діяльності. Під час неодноразових зустрічей-нарад керівників асоціацій лунали пропозиції до об’єднаної співпраці усіх українських організацій. Були  створені національні асоціації, федерації, котрі так і  не обєднали всіх наших земляків. Та, мабуть, переломним в історії українського громадського руху в Іспанії стала неділя 17 лютого 2008 року. Керівники та делегати більшості  українських громадських організацій Іспанії, шести українських шкіл, преса, Посол України в Іспанії А. Щерба  та секретар посольства Г. Гальченко  зібрались на спільну нараду з обговорення координації українського громадського руху в Іспанії.

Були заслухані звіти та  проекти делегатів українських асоціацій з усієї Іспанії. Після змістовного обговорення майже  одноголосно було підтримано створення Громадської Ради при Посольстві  України в Іспанії, як центрального репрезентативного органу українських громадських обєднань в Іспанії.  Основними завданнями  роботи Рада поставила  захист національно-культурних, творчих, соціальних, економічних, вікових інтересів українців, створення позитивного іміджу України в Іспанії та світі.

Найбільш нагальною проблемою було визнано  порушення прав українців в Іспанії та відсутність  ефективного захисту українців зі сторони своєї держави. Було обрано делегатів від  Іспанії на цьогорічний з’їзд Світового Конгресу Українців, прийнято резолюції та підписано звернення до декількох українських міністерств з проханням про надання допомоги у вирішенні першочергових  проблем.

Наскільки ж ефективною буде робота новоствореної Ради та як її члени бачать майбутню співпрацю…

Юрій Чопик, голова асоціації «Українська громада Іспанії за права честь і гідність»: «Я вважаю, що створення Ради - перший і позитивний крок до порозуміння і виваженої співпраці усіх громадських організацій. Переміг дух практичності   і раціональності спільних дій. Але це також екзамен для багатьох: "чи зуміють працювати злагоджено для добра української громади".

Володимир Петрущак, голова асоціації українців в Каталунії «Червона Калина» (Барселона): «Ефективність роботи Ради залежить від нас самих, від нашого бажання співпрацювати. Дискусії та обмін досвідом на засіданнях Ради, ось що нам необхідно».

Я впевнений, що кожний з нас докладе максимум зусиль для ефективної праці на користь наших громадян. Ми українці. Ми вміємо працювати разом.

 

Давид Ляхович, Секретар Громадської Ради при Посольстві України в Іспанії

 

 

На світлині: перше засідання Громадської Ради 20 лютого 2008 р., Мадрид, Іспанія

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004