УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Португальський вектор України
2008-06-25

Португальський вектор України

 

Голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Дмитро Павличко перебував у складі делегації під час офіційного візиту  Президента України Віктора Ющенка до Португальської Республіки й радо поділився інформацією про перебування в цій країні української делегації.

 

Як повідомив Голова УВКР, головна тема візиту – посилення економічної співпраці з Португалією і Європейським Союзом та відпрацювання різних механізмів такої співпраці. У ході дводенного візиту відбулися переговори В. Ющенка з Президентом Португальської Республіки Анібалом Каваку Сілвою, прем`єр-міністром країни Жозе Сократешем, головою Асамблеї Республіки (парламенту Португалії) Жайме Гамою та представниками політичних партій, представлених у парламенті. Головні питання, які обговорювалися на зустрічах – розвиток парламентської українсько-португальської співпраці, розбудова торгово-економічного та інвестиційного співробітництва, Голодомор 1932-1933 років в Україні, підтримка Португалією європейської та євроатлантичної інтеграції України, посилення соціального захисту українських громадян у Португалії.

Під час зусрічей з Президентом Португальської Республіки Анібалом Каваку Сілвою, прем’єр-міністром країни Жозе Сократешем, головою Асамблеї Республіки (парламенту Португалії) Жайме Гамою Президент України підкреслив, що Україна високо цінує підтримку Португалією її міжнародних устремлінь. Також він подякував за добре ставлення до українських громадян у цій країні й зауважив, що на сьогодні обидві сторони знаходять порозуміння щодо угоди про соціальний захист мігрантів з України. Президент України зазначив просування у переговорах щодо взаємного визнання дипломів і вчених ступенів. Українська сторона планує докласти усіх необхідних зусиль для повернення співвітчизників на Батьківщину, підкреслив В.Ющенко.  Водночас поки що потрібно забезпечити їх належний соціальний захист та національно-культурну ідентичність. У цьому контексті Президент особливо наголосив на важливості якнайшвидшого укладення Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення.

Президент України подякував португальській стороні за підтримку Резолюції ЮНЕСКО про вшанування пам`яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Він висловив сподівання, що Португалія офіційно засудить Великий голод на загальнонаціональному рівні та підтримає проект Резолюції із засудження Голодомору, яку Україна має намір внести на розгляд 63-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Говорячи про євроатлантичний курс України як її стратегічну мету, глава Української держави відзначив: українська сторона сподівається, що країни-члени НАТО, серед них і Португалія, підтримають прагнення України отримати запрошення до ПДЧ під час цьогорічного грудневого засідання міністрів закордонних справ Альянсу. Президент також висловив сподівання, що Португалія й надалі підтримуватиме Україну в її євроінтеграційних прагненнях.

У виступі на зустрічі з керівниками дипломатичних місій, акредитованих в Португалії, представниками української громади та членами муніципалітету Лісабона, що відбулася в Муніципальній палаті міста, глава Української держави повідомив про намір України ближчим часом відкрити у Лісабоні культурно-інформаційний центр. Звертаючись до представників міста та української громади, Президент закликав їх підтримати резолюцію про визнання Голодомору актом геноциду українського народу, як це вже зробила муніципальна асамблея португальського міста Грандола. Він звернув особливу увагу на те, що українська сторона зацікавлена в розвитку відносин наших країн на регіональному рівні. У цьому контексті Президент запросив присутніх представників місцевої влади до активнішої співпраці з Україною на рівні муніципалітетів, територій. У своєму виступі глава держави також відзначив важливу роль, яку відіграє у житті Лісабона українська громада і наголосив, що пишається активністю української громади в Португалії.

 

 

Прес-служба УВКР

 

 

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004