УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
В ПАВЛОДАРІ ВІТАЛИ ПОСЛА УКРАЇНИ
2007-03-12

 

 

В ПАВЛОДАРІ  ВІТАЛИ ПОСЛА  УКРАЇНИ

 

            З 7 до 9 березня з офіційним робочим візитом в Павлодарі перебував Надзвичайний та Поважний Посол України в Республіці Казахстан, академік Микола Федосович Селівон.    

            Павлодарці та гості  міста з цікавістю спостерігали, як почесний кортеж, у складі якого виділялося авто з синьо-жовтим прапорцем, з’являвся в різних мікрорайонах міста. Програма перебування посла була щільно наповнена зустрічами, прес-конференціями та різноманітними заходами.

            Як годиться, ще на під’їзді до міста пана посла та першого секретаря посольства В’ячеслава Георгійовича Яренка, щиросердно стрічали заступник акіма Павлодарської області В.З. Бочін, заступник Голови обласної асамблеї народів Казахстану Г.А. Науразбаєва і голова місцевої української громади Михайло Парипса. 

            Перша зустріч на високому державному рівні відбулася в резиденції акіма області, де Кайрат Айтмухамбетович Нурпеісов провів офіційні переговори з представником української держави Миколою Федосовичем Селівоном. На зустрічі сторони обмінялися думками про сучасний стан і рівень товарообігу між Україною та Казахстаном. Констатуючи, що цей рівень щорічно збільшується, зробили висновок, що значні можливості реалізуються ще не в повному обсязі. Пан Селівон відзначив, що Україну в першу чергу цікавить казахстанські газ та нафта. В свою чергу українська сторона має можливість задовольнити Казахстан, у т. ч. Павлодарську область продукцією машинобудівельної промисловості, технологіями аерокосмічного комплексу, літакобудування.

            Сторони домовилися, що для вирішення конкретних питань найближчим часом відбудеться робоча зустріч представників економічної місії України з фахівцями департаментів області.

            Посол подякував акімові області за увагу, яку той приділяє українській діаспорі регіону. В свою чергу Кайрат Нурпеісов дав високу оцінку діяльності обласного товариства української культури ім. Т. Шевченка та його активові. Підкресливши, що саме акімат області висунув пропозицію Президентові Казахстану про державну нагороду голові українського товариства М. С. Парипсі. І орден Казахстану „Достик” 2 ступеня, який панові Парипсі вручив у Акорді сам Нурсултан Абішович, свідчить про повагу держаних структур області як до лідера української громади, так і до всієї діаспори обласного регіону.

            Дипломати були гостями Секретаріату обласної асамблеї народів Казахстану, де заступник голови асамблеї Гульбарам Науразбаєва  ознайомила зі структурою обласної асамблеї, здобутками та планами, які пов’язані з лютневим Посланням Н. А. Назарбаєва народові Казахстану. Гості відвідали багато офісів національно-культурних центрів,  затрималося в українській світлиці. Як зазначила пані Науразбаєва, мовляв, тут є що подивитися і з чим познайомитися. Не випадково до української світлиці заводять на оглядини гостей і офіційних представників інших держав, які бувають в обласній асамблеї, її НКЦ.

            Дипломати уважно оглядали світлицю і штаб-квартиру української асоціації. Якраз тут 1999 року відбулася установча конференція, на якій було започатковано республіканську організацію українців. Світлиця прикрашена портретами, картинами, рушниками, вишивками, іконами, статуетками, великою картою України та символами української держави. Тут же розташована українська бібліотека з сучасною українською літературою та періодикою. Посол, будучи палким прихильником фізкультури та спорту, дивувався, переглядаючи здобуті спортсменами численні грамоти та дипломи, мовляв, а де ж інші НКЦ, коли в українців майже всі почесні перші місця і загальна перемога в п’яти з шести обласних спартакіадах Павлодарської області. 

            Доречно зазначити, що українська світлиця Павлодару зустрічала трьох із чотирьох послів України в Казахстані. Лише перший  посол України В. Богатир не мав змоги відвідати цей край. Проте павлодарці в особі українського народного хорового колективу, гастролюючи в м. Алмати, відвідали посла в його алматинській резиденції.

            Українські дипломати після зустрічі з фахівцями Департаменту промисловості та підприємництва у супроводі керівника цієї установи С. Стаценка відвідали Павлодарський завод машинобудування, що прославився випуском потужних мостових і гусеничних підйомних кранів і складних металевих конструкцій. Оглянувши виробничі цехи, поспілкувавшись зі службовцями та робітниками підприємства, пан Селівон дав високу оцінку рівневі роботи заводу.  

            Не менш цікавими були відвідини обласного центру медичної діагностики, який обладнаний найновішою діагностичною та лікувальною апаратурою. У відповідь на пропозиції фахівців центру налагодити взаємини з колегами з України пан Селівон з гордістю зазначив, що українська фармацевтика і медична діагностика має значні досягнення та повагу у світі.

            Українські дипломати відвідали школу національного відродження /ШНВ/. Хоча класи німецького, польського, російського відділень школи більш заможно облаштовані, але українське відділення має гарну історію та видатних випускників. Колишні випускники українського відділення Павлуша Балась, Владислав, Єгор, Інна Парипса, Сашко Стинський  вже стали магістрами  наук.  Крім того, С. Свинський - державний стипендіат аспірантури, він залишив про себе гарну пам’ять в стінах  ШНВ, написавши слова до гімну школи, який лунає на всіх заходах цього навчального закладу.

            Посол подякував директорці ШНВ пані Зауре Карпсеітовій і вчительці українського відділення пані Леоніді Рябініній за результативну працю, подарувавши їм розкішні троянди і хризантеми, сфотографувавшись на згадку з педагогами та учнями школи.

            Цікавою була зустріч посланців України і з парафіянами Української Греко-Католицької Церкви. Гості разом з віруючими відбули панахиду в пам’ять Тараса Григоровича Шевченка, яку відправив настоятель храму о. Ярослав Глабчук, всі разом помолилися за Кобзаря і долю України.

            Павлодарці показали дипломатам унікальні архітектурні витвори сучасності - мечеть, православний собор та знамениту набережну Іртиша.

            Посол разом із керівниками обласного акімату і обласної асамблеї народів Казахстану взяв участь у театралізованій програмі українського товариства на честь 193 річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, яка відбулася в концертному залі культурно-дозвільного центру „Шанирак”, де виступив з вітальним словом перед чисельною аудиторією. Цього ж дня М. Ф. Селівон зустрівся з активом товариства, розповів про життя української держави та заходи, які плануються в поточному році з нагоди Року Казахстану в Україні і 2008 р. з нагоди Року України в Казахстані, відповів на запитання земляків.

            Покидаючи Павлодар, Микола Федосович сказав, що надзвичайно задоволений побаченим і почутим в місті на Іртиші. Він зізнався, що то його перший офіційний фундаментальний виїзд в регіон республіки за час перебування на посаді посла: "Я закохався в Павлодар і павлодарців. Зворушений і вдячний, що отримав в знак поваги від акіма області Кайрата Нурпеісова чапна і головний убор. І влітку мрію відвідати це місто, щоб помилуватися його красою і знову поспілкуватися з павлодарцями".

            Стосовно української діаспори в Павлодарському Надіртишші, пан Селівон констатував, що багато чув про життя українців Павлодарщини. А тепер мав нагоду відвідати історичне місце діаспори Казахстану, де сім років тому була започаткована Асоціація „Українці Казахстану”. "Той рівень діяльності, який вже демонструють сьогодні українці місцевої громади, і повага до них з боку місцевої влади, громадськості області, - зазначив Посол, -  справляє враження, немовби в Павлодарі функціонує хоч невелика, але своя українська республіка".

            Звичайно ж, така висока оцінка від високого українського посадовця, яким є М. Ф. Селівон, стимулює подальшу діяльність української громади та її дружнього активу.

 „То нехай так і буде!” - часто говорять в українській громаді Надіртишшя. 

 

Ольга Росошанська

 

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004