УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Працевлаштування українців за кордоном
2008-05-06

 

Працевлаштування українців за кордоном

 

Безпрецедентне зростання темпів активності міграційних явищ у світі є одним із найважливіших і невід’ємних факторів сучасних глобальних змін. Активна участь громадян України у глобальних міграційних процесах потребує адекватних кроків з боку держави, спрямованих на захист їх законних прав та інтересів у країнах-реципієнтах.

За приблизними оцінками, нині за межами України перебуває понад 5 млн. її громадян, більшість яких (як трудові мігранти) зосереджена в країнах Європи й Америки: Росії, Португалії, Італії, Іспанії, Польщі, Чехії та США.

З метою розширення міжнародної договірно-правової бази у сфері працевлаштування та соціального захисту громадян, які працюють за межами держави, Міністерство закордонних справ України разом з Міністерством праці та соціальної політики України МЗС України докладають чимало зусиль щодо врегулювання правових засад перебування українців за кордоном. А поки що зайнятість громадян України за кордоном регулюється дванадцятьма чинними двосторонніми угодами про взаємне працевлаштування. Це угоди з Азербайджаном, Вірменією, Росією, Білоруссю, Словаччиною, Польщею, Молдовою, Угорщиною, Латвією, Литвою, Лівією, Португалією. У сфері соціального забезпечення громадян чинними є міжнародні договори з Республікою Болгарією, Естонською Республікою,   Королівством   Іспанія,   Латвійською   Республікою, Литовською   Республікою,   Словацькою   Республікою,   Чеською Республікою. Україна також є правонаступницею СРСР щодо трьох міжнародних договорів про соціальне забезпечення з Монголією, Румунією та Угорською Республікою.

Більшість країн Європи звертають увагу на важливість адаптації українського законодавства до європейських стандартів. З огляду на це надзвичайно важливим кроком стало підписання Україною Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів 1977 року, яка містить принципові аспекти щодо добору, медичного огляду та професійного іспиту, подорожування, дозволу на перебування, дозволу на роботу, воз’єднання сім’ї, умов праці, переказу заощаджень, а також соціального забезпечення, соціальної та медичної допомоги, закінчення трудових контрактів, порядку звільнення та повторного працевлаштування трудящих-мігрантів. Ратифікація Україною цього багатостороннього документу дозволить значно активізувати діалог з питання працевлаштування українських громадян за кордоном на двосторонньому рівні.

Нині триває робота над проектами угод про соціальне забезпечення громадян з Румунією, Угорщиною, Німеччиною, Португалією та Естонією. Близький до завершення і переговорний процес із Королівством Іспанія щодо укладення Угоди про врегулювання трудових міграційних потоків. Опрацьовується можливість внесення змін до польсько-української Угоди про взаємне працевлаштування працівників від 16.02.1994 р. з метою спрощення доступу на польський ринок праці сезонних робітників з України.

 

Прес-служба УВКР

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004