УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Прес-анонс
2008-03-24

Прес-анонс

зборів Президії

Української Всесвітньої Координаційної Ради

1. Чергові збори Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради відбуваються напередодні Всеукраїнського форуму інтелігенції, на якому передбачається обговорення Концепції гуманітарного розвитку України. На підставі Концепції буде розроблятися Державна програма гуманітарного розвитку України за напрямами: світоглядні засади гуманітарного розвитку України, здорова нація, формування суспільства знань,  ключова роль культури в гуманітарному розвитку країни, розбудова правової держави та ін. Це лише деякі аспекти тем, в обговоренні яких братимуть участь члени Президії УВКР.

2. Українці всього світу вшановують 75-у річницю Голодомору 1932-1933 років, який не тільки Верховна Рада України, але й парламенти різних країн світу - Австралії, Грузії, Еквадору, Естонії, Канади, Колумбії, Литви, Латвії, Парагваю, Перу, Польщі, Словаччини, Угорщини та Палата Представників Конгресу США - визнали геноцидом українського народу. Історичний факт Голодомору 1932–1933 років в Україні підтвердили понад 70 законодавчих органів різних країн світу. Проте Державна Дума Російської Федерації та парламенти деяких інших країн світу досі не визнали Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду.  Тому в зверненні до депутатів Державної Думи Російської Федерації від 8 лютого 2008 р. Президія УВКР закликала російських парламентарів засвідчити свою прихильність до демократії, принципів моральності та історичної справедливості й визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду українського народу. Президія УВКР сподівається, що визнання депутатами Державної Думи Російської Федерації Голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду українського народу стане не тільки доказом співчуття українському народові, але й дозволить запобігти повторенню жахливих злочинів геноциду в житті нинішнього і прийдешніх поколінь.

З метою вшанування 75-х роковин Голодомору 1932–33 рр. в Україні Міжнародним координаційним комітетом Світового конгресу українців ініційована акція „Незгасима свічка”, підтримана Секретаріатом Президента України, Міністерством закордонних справ України, Українською Всесвітньою Координаційною Радою. Проведення цієї акції сприяє залученню світового українства до міжнародних та державних заходів з відзначення 75-х роковин геноциду українського народу. Вона – своєрідне продовження Всесвітньої акції „Запалімо свічку”.

3. У жовтні 2007 року відбувся І Європейський Форум видавців та журналістів. У прийнятій резолюції учасники Форуму схвалили ідею створення загальноєвропейської україномовної газети, мета видання якої – підтримка євроінтеграційних процесів України, інформування про культурні надбання і духовні цінності українського народу різними мовами, об’єднання та підтримка зв’язків між українськими громадами Європи.

УВКР планує провести нараду європейських українських громадських організацій з приводу видання загальноєвропейської української газети. У нараді братимуть участь представники органів державної влади України, керівники європейських українських громадських організацій, видавці й редактори діючих у Європі україномовних видань.

4. На засіданні Проводу УВКР напередодні проведенням Зборів Президії організації було звернено увагу на необхідність прискорення темпів підготовки організації Єврокаравану-2008 за маршрутом „Київ - Брюсель” з метою ознайомлення з життям європейських українців та зустрічі з лідерами Європейського Союзу і Ради Європи. Учасники поїздки - представники органів державної влади України, керівники українських громадських організацій України та Європи. Її організатори – Міністерством закордонних справ України, Державний комітет України у справах національностей та релігій, Українська Всесвітня Координаційна Рада.

 Прес-служба УВКР

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004