УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Кобзар - яке співуче слово...
2005-03-12

          Запальні святкові мелодії, приурочені до початку весни, відлунали у першій декаді місяця, а повільні та журливі пісні на слова Шевченка, його вірші ще лунають у всіх районах. Велика кількість Товариств української культури, що на лівому березі Дністра – десять, вже вшанувала пам’ять Кобзаря. Шевченківські дні відзначалися в містах Бендери, Григоріополь, Тирасполь. Нещодавно підсумкове районне свято української культури пройшло в м. Кам’янка. А перед цим всі школи, де вивчається українська мова тривали шевченківські декади.

         “На традиційному щорічному районному святі української культури, присвяченому дням народження і пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, переможених не було. – так констатувала факти перший секретар Посольства України в Республіці Молдова Оксана Васильєва, яка вже вдруге побувала в Кам’янці під час Шевченківських днів. – Пам’ятаєте наше свято в минулому році? – звернулася Оксана Юріївна до аудиторії. – Воно було присвячене 190 річниці від дня народження Тараса Шевченка. А потім на Міжнародний фестиваль дитячої творчості від Придністров’я поїхали діти саме з Кам’янського району Єфименкові Ксенія і танцювальний гурт “Асорті”. Відкриття фестивалю відбувалося в Національному оперному театрі столиці України. Сподіваюся, що це вчить і надихає дітей з пошаною ставитися до рідної культури, а також дає підстави говорити про високий рівень підготовки у вивченні української мови. Залишається тільки побажати не спускати, як кажуть планку, а вчитися, працювати і любити Тараса Шевченка, який показав нам дорогу до волі, відкрив, власне, українцям світ, а світові відкрив Україну.

         Кам’янське районне товариство української культури ім.. Т.Г. Шевченка проводить заходи, присвячені життю і творчості великого Кобзаря кожного року по-новому, залучаючи в коло шанувальників творчої спадщини видатного українського поета людей різного віку. Минулого року наймолодшими учасниками свята були першокласники з українського класу Кам’янської СШГ № 2, а в нинішньому – в ньому вже взяли участь вихованці української групи дитсадка “Золотий ключик”. Гостям, які приїхали на свято з інших міст, доручили виконати почесну місію членів журі. Слід зазначити, що працювалося їм складнувато, на суд журі було винесено різноманітні напрямки досліджень з творчої спадщини Кобзаря та з його біографічних сторінок життя. Учні з усіх шкіл району, де вивчається українська мова, перед святом попрацювали в таких номінаціях: твори, реферати, малюнки. А до уваги присутніх в залі глядачів наочно було представлено конкурс читців.

         “Я дуже радий тому, що побачив на святі майже ввесь Кам’янський район, учнів майже з усіх шкіл Кам’янщини, - зазначив Голова Спілки українців Придністров’я імені Олександра Бута Василь Проценко. – Мені сподобалося те, що тут читалися не тільки вірші, а й звучали вірші на слова Тараса Шевченка, що були підготовлені твори, реферати, що попрацювали діти і над малюнками. І це, мабуть, готувалося не день і не два, а постійно викладачами, вихователями, творчими колективами. Ми сьогодні побачили високий рівень підготовки дітей, чудове володіння українською мовою. Тому, сподіваюся, що поступово українською мовою буде розмовляти увесь Кам’янський район, а діти краще будуть розуміти одне одного, однаково спілкуватися і на Україні, і в Придністров’ї і приносити користь державі.”

         Сценки з життя великого Кобзаря показували колективи драматичного гуртка СШГ № 2 міста Кам’янка, на базі якої і відбувалося свято та дитяча фольклорно-етнографічна театральна студія “Байка”, яка діє при Товаристві української культури.

         “Залучали ми до участі також ансамбль української пісні “Суцвіття”, який теж працює при Товаристві, - відмітив голова Кам’янського РТУК імені Т.Г. Шевченка Микола Стасішен, – запросили активістів Товариства. Вони теж співали пісень і декламували вірші. Щоб молоде покоління вчилося від них шанувати свою культуру, зберігати традиції, вивчати обряди. До речі, костюми, які використовує театральна студія “Байка”, їм збирають саме активісти Товариства. Деякі сорочки, в яких виступали юні актори, вишиті майже сто років тому місцевими майстринями. І це дуже добре, адже та енергетика, яку вони несуть, надихає молодь до збереження історичної пам’яті, повертає обличчям до давніх коренів нашого народу, до наших спільних витоків.”

         Коли прийшов час підведення підсумків, слово надали журі. За перше місце переможців конкурсів нагороджували грамотами Посольства України в Республіці Молдова, за друге – Спілки українців Придністров’я, за третє – Районного товариства української культури. До кожної грамоти дітям вручали в подарунок книги. Найтяжче було визначитися з конкурсом читців. Тому журі прийняло рішення нагородити колективи шкіл. Кращі читці, як виявилося, навчаються у Рашківській СШ. Але книги в подарунок отримав кожний учасник свята. Дісталися нагород і творчі колективи. Належне слід віддати керівництву сільських держадміністрацій та шкіл, які з розумінням поставилися до події і забезпечили транспортом дітей, які взяли участь у районному святі української культури.

 

Ростислава Стасішена,

менеджер УВКР по роботі з діаспорою

 

На фото:

вихованці української групи дитсадка “Золотий ключик”, артисти дитячої фольклорно-етнографічної

театральної студії “Байка”.

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004