УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
IV Етнофестиваль кухні та музики у Новому Саді
2005-06-25

 У місті Новий Сад, столиці Автономного Краю Воєводина у Сербії організовано четвертий Етнофестиваль кухні та музики національностей, презентацію на мальовничому березі Дунаю, де участь у музичній частині десятигодинного концерту брало понад 2700 членів самодіяльних колективів понад 15 національностей, включаючи й українську котру презентували танцюристи КМТ ім. Івана Сенюка з міста Кула з танцем “Гуцулка”

Складовою частиною Етно фестивалю є і презентація кулінарії національностей, різноманітність та масовість є характерною рисою фестивалю де, кажуть, було понад 20 тисяч відвідувачів.

Українська громада зібралася у містах Вербас та Кула, підготовлено традиційні українські вареники (пироги) та тертюх і ця специфіка страв, котрих місцеве населення не готує (але вже знає) викликала традиційно великий попит і за декілька годин зникло понад 250 кілограмів.

Етнофестиваль національностей Воєводини організовує Американська фундація по розвитку шляхом зрушення внутрішніх ресурсів громад, а де, як організатори визначили, українці займають одне із чільних місць. Була нагода презентуватись із українськими вишивками, інші народи показали свою специфіки. мета Фестивалю є щоб посередництвом презентації зберегти та розвинути традиційну толеранцію столітнього співжиття декілька десятків національностей на просторах Воєводини та краще ознайомитись.

 

Інфо служба Товариства Просвіта

 

У місті Вербас в Автономному краї Воєводина (Сербія) 24 та 25 червня організовано Другий Фестиваль української культури “Калина”. Це є центральна маніфестація презентації української діаспори Сербії і Чорногорії, організатором якого є Українська національна рада.

Фестиваль складався з декількох сегментів. Першого дня у міській галереї Вербасу відкрито виставку художніх творів образотворчого мистецтва українців котрі живуть у Сербії, Віктора Зубка з міста Челарево, Соні Ардан з Нового Саду, та гостя Аніти Присташ з Боснії і Герцеговини. Володимир Кравченко з Нового Саду презентувався частиною специфічного оздоблення шкаралупи яєць а Сестри Служебниці Пречистої Діви Марії Монастиря новіціяту у Вербасі виставили власні роботи народного мистецтва, рушники, сорочки, писанки.

У міській бібліотеці Вербасу проведено круглий стіл на тему української культури та обговорено актуальні питання у Товариствах й можливості проводити спільні едукативні програми. Участь брали представники Товариств учасників Фестивалю, КМТ ім. Івана Сенюка з міста Кула, Товариства плекання української культури Коломийка з  Сремської Митровиці, Українського КМТ Кобзар з Нового Саду та Культурно-Просвітнього товариства Карпати з Вербасу.

На завершення першого дня відбулася конкурсна програма презентації українських народних пісень. На конкурс заявилося 25 учасників, котрі виконали 19 пісень у молодіжній та дорослій конкуренціях.

Другого дня Фестивалю на площі перед спортивним комплексом у Вербасі організовано презентацію частини української кулінарії. Організатори підготовили пироги (вареники) та тертюхи і учасники та усі присутні покуштували ці українські страви, а все було як вступна частина до великого Святочного фестивального концерту, де участь брало коло 300 учасників, котрі презентувались з програмою українських пісень та танців. Крім вже згаданих Товариств з Сербії участь брали і гості – самодіяльний колектив української громади Боснії і Герцеговини КПТ ім. Івана Франка з села Хорвачани та вокально-інструментальний ансамбль Українські барви з Києва.

Фестиваль української культури “Калина” зібрав коло 1700 глядачів, викликаючи одночасно увагу широкого кола посередництвом Засобів масової інформації а й підтриманий з боку органів влади СО Верба, найвищі представники у особах голови Желька Лаїновича та завідучого у справах культури  Мирослава Алексича привітали Фестиваль та фінансово й організаційно підтримали Фестиваль. Присутністю звеличали ці заходи української громади представники Посольства України у особі Першого секретаря Юрія Лисенка із сім`єю, представники духовинства.

Серед числених глядачів було гостей з Канади, Австралії, Хорватії, Боснії та Німеччини. Фестиваль української культури “Калина” привітали Українська Всесвітня Координаційна рада та Європейський Конгрес Українців.  

                           

                                                                                           Інфо-служба Товариства Просвіта

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004