Прогулюючись Літнім садом вони і зараз бачать з аркушем паперу і олівцями малого Тараса, що робить замальовки зі скульптур італійських майстрів. Поспішаючи на тролейбус по Університетській набережній зустрічають молодого Шевченка, що прямує на заняття в Академію Художеств. А на черговому вернісажі замічають у творі сучасного художника штрихи його вчителя Тараса.
Був з нами Тарас і в ці Шевченківські дні, коли його душа облітає всі куточки світу, де живуть українці. Святкування днів пам’яті Тараса Григоровича Шевченка в Санкт-Петербурзі почалося 9 березня з покладання квітів до монументу Великого Кобзаря активом Національно-культурної автономії українців міста.
Потім в Академії художеств відбувся вечір, який розпочали виступами Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Микола Рудько, голова автономії Михайло Субота, професор Військово-Медичної Академії Терентій Зубик. Ну а далі були прекрасні спогади зі свого дитинства і виконання пісні “Ой не світи місяченьку” народної артистки Росії, заслуженої артистки України Людмили Сенчиної. Українськими піснями привітали публіку заслужена артистка Росії Марина Капуро і ансамбль “Яблуко”, Микола Колядко, оперні співаки заслужений артист України Георгій Кузовков і Світлана Пащенко, хор “Петербурзькі українці” та ансамбль під керівництвом Віолети Гриневич. Низку Шевченкових творів прочитав народний артист Росії Микола Мартон. Звучали й пісні на слова Тараса Шевченка петербурзьких композиторів Віолети Гриневич і Валер’яна Стратуци. Вів вечір заслужений артист Росії Валерій Никитенко.
З великим захопленням зустріли глядачі надзвичайно емоційний та професійний виступ дитячого ансамблю “Мрія” під керівництвом Наталії Пахолкової. Ну а прекрасним завершенням концерту стало виконання всіми присутніми Шевченкового гімну “Реве та стогне Дніпр широкий”, під час якого не лише застогнали, а й загуділи, заспівали стіни Академії Художеств, і вчувалися тут серед інших голоси багатьох славетних українців, що знайшли вічний спокій в нашому місті, а, напевно, й голос самого Тараса.
Наступного дня, 10 березня, відбулася панахида за Великим Кобзарем на місці його першого поховання, на смоленському цвинтарі.
Вічна йому пам’ять та вічная слава!
Василь Соха, Санкт-Петербург