УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
XI З‘їзд Европейського Конгресу Українців
2005-11-13
 

Своє уповноваження у письмовій формі передали організації й об`єднання українців в Боснії, Іспанії, Данії і Латвії. Товариства української мови, літератури і культури “Просвіта” як члена ЕКУ представляли секретар Мирослав Гочак та Петро Гелебан. Товариству “Просвіта” передано голос від Асоціації української творчої інтелігенції “Світ культури” з Боснії. Також були запрошені представники Федерації Українських Асоціацій Іспанії.

Співорганізаторами ХІ З’їзду ЕКУ були: колишній Голова ЕКУ Левко Довгович, який відкрив З‘їзд та привітав гостей і делегатів організацій-членів ЕКУ, а також Союз русинів-українців Словацької Республіки. Було обрано Робочу президію у складі: голова Ярослава Хортяні з Угорщини, заступник голови Мирон Кертичак з Польщі, і секретар д-р .Любомир Мазур з Великої Британії. До Почесної президії були запрошені: генеральна консулка України в Пряшеві Інна Огнівець, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Горинь, генеральний секретар Світового Конгресу Українців (Канада) Віктор Педенко й голова Союзу русинів-українців Словацької Республіки Іван Лаба, які виголосили свої привітальні слова. Генеральна консулка України Інна Огнівець зачитала привіт З’їздові від Міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка

Також обранi Робочі комісії ХІ З’їзду. Мандатно-верифікаційна комісія: Юрій Кравченко (Угорщина), Інна Лісова (Греція), Петро Гелебан (Сербія і Чорногорія); резолюційна комісія: Наталка Шойтош (Угорщина), Галина Маслюк (Греція), Мирослав Гочак (Сербія і Чорногорія), Олесь Маслей (Польща), Павло Богдан (Словаччина); контрольно-ревізійна комісія: Омелян Коваль (Бельгія), Єлизавета Ладані (Угорщина) і Віктор Райчинець (Чехія).

Зачитано звіти за період від останньої Річної наради, голови ЕКУ Левка Довговича, генерального секретаря Любомира Мазура, звіти скарбника та голів науково-виховної та молодіжної комісії ЕКУ. Мандатно-верифікаційна комісія ствердила, що на З’їзді представлений кворум, який дозволив делегатам З’їзду закономірно і правомірно вирішувати всі справи денного порядку. Всі звіти ґрунтовно обговорено в дуже цікавій дискусії, a також виступали і представники організацій-членів ЕКУ які обговорювали про свою діяльність, проблематику та пропозиції для покращання роботи в своїх організацій та громад. На внесок контрольно-ревізійної комісії ХІ З’їзд ЕКУ висловив довіру керівним і виконавчим органам ЕКУ за пророблену діяльність.

Першого дня З’їзду також влаштовано урочисту вечерю з приводу 70-річчя голови ЕКУ Левка Довговича, де представники усіх громад побажали йому міцного здоров’я, багато творчої наснаги і довгих літ. Не обминулося це святкування без традиційного “Многая літа”, а також улюбленої пісні ювіляра “Рости, рости, черемшино”. Це була нагода щоб влаштувати свого роду забаву, де всі співали українські народні пісні за бажанням і танцювали, а все у супроводі акордеоніста пана Володимира Мельника з Іспанії та сучасної аудіо техніки.

Другого дня З’їзду велася дискусія щодо визначення майбутніх напрямків діяльності ЕКУ та його складових частин. З приводу осучаснення й ефективнішої діяльності ЕКУ в майбутньому, ХІ З’їзд прийняв і затвердив зміни Статуту ЕКУ, а також прийняв у дійсного члена Федерацію Українських Асоціацій Іспанії, а в умовне членство прийняв Спілку Українців Португалії до часу сповнення ними всіх необхідних адміністративно-організаційних формальностей.

Відбувся і вибір нових керівних органів ЕКУ на чергову ділову каденцію 2005-2009 рр.

ХІ З’їзд обрав Голову і Президію ЕКУ в складі: голова  Ярослава Хортяні (Угорщина), 1-ий заступник Мирон Кертичак (Польща), 2-ий заступник Галина Маслюк-Какку (Греція), генеральний секретар д-р Любомир Мазур (Велика Британія), члени Президії: Славко Бурда (Хорватія), Іван Лаба (Словаччина), Віктор Райчинець (Чеська Республіка) та секретар і скарбник Союз українців Великої Британії. Контрольно-ревізійна комісія ЕКУ обрана в складі: Мирослав Гочак (Сербія і Чорногорія), Єлизавета Ладані (Угорщина) і Славко Канюка (Велика Британія). Громадський (Мировий) Суд обраний в складі: Гавриїл Такач (Хорватія), Віра Коник (Естонія) і Юрій Бача (Словаччина).

12-го листопада учасники З’їзду побували на урочистому концерті Українського хору “Карпати” з Кошиць, з нагоди 20-річчя діяльності хору, яке відбулося у Будинку мистецтв міста Кошиць. Учасниками в концерті були: танцювальний ансамбль Веселка з Будапешту, частина Закарпатського державного заслуженого народного хору з Ужгорода, оркестр “Музика Ювеналіс“ доповнений членами оркестру Державного театру Кошицях, керівник якого є Ігор Довгович головний диригент Державного театру в Кошицях, солісти хору “Карпати” і Луція Кнотек та Маріан Лукач солісти державного театру в Кошицях які майстерно виконали фрагменти з опери С. Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Присутніми були представники місцевої влади, Закарпатської обласної державної адміністрації та інші гості. Засновнику та мистецькому керівнику і диригенту хору “Карпати” Левку Довговичу вручено почесну відзнаку Закарпатської обласної державної адміністрації, а український хор “Карпати” за рішенням Міністерства культури України отримав назву Народного хору. Також організовано святкову вечерю з хором “Карпати” та гостями XI З’їзду ЕКУ.

Третього дня З’їзду були прийняті і затверджені чергові резолюції-постанови. Голові ЕКУ доручено створити прес-службу ЕКУ, видання єдиного друкованого органу ЕКУ та актуалізувати існуючу веб-сторінку ЕКУ. Генеральному секретаріату – вивчити можливість реєстрації ЕКУ як міжнародної організації на території Великої Британії та повідомити Уряд України про результати та постанови З’їзду ЕКУ. Заплановано проведення Українського міжнародного молодіжного табору, проведення практичного курсу для викладачів українських шкіл організацій-членів ЕКУ, продовжувати роботу щодо визнання урядами країн їх проживання Голодомору 1932-1933 рр. як акту геноциду проти українського народу.

Голова та члени президії ЕКУ під час зустрічей з урядовими та адміністративними структурами України доручено порушити такі важливі питання:

придбати для потреб української діаспори сервер для об’єднання веб-сторінок; звернути більшу увагу організації культурних та мистецьких заходів в Україні за участю творчих колективів української діаспори; продовжити наполегливу роботу щодо лібералізації режиму взаємних поїздок громадян з країнами де проживає українська діаспора; звернути належну увагу на важливість проведення Днів української культури в країнах проживання української діаспори; сприяти зближенню діаспорної молоді з молодіжними організаціями України через організацію таборів, зустрічей, змагань та інших спільних заходів; виділити стипендії для навчання української молоді діаспори з Европи у ВУЗ-ах України; ініціювати видання спеціалізованої літератури для українських шкіл діаспори з урахуванням специфіки проблем та потреб діаспори; відзначити активних діячів мистецтва та промоторів української культури за кордоном, спростити поточну складну процедуру отримання статусу закордонного українця i привернути увагу Міністерства транспорту України до неоднакового трактування водійських прав поза межами України.

ХІ З’їзд ЕКУ доручає Президії ЕКУ визначити до кінця лютого 2006 р. місце проведення чергової VIII Наради голів ЕКУ в 2006 році.

Мирослав Гочак,

Інфо служба Товариства Просвіта

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004