УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Рідним і близьким Володимира Сенишина, дружині Наталії Ковальовій, Тульській українській громадській організації «Батьківська стpixa"
2006-12-25

Рідним і близьким Володимира Сенишина,

дружині Наталії Ковальовій,

Тульській українській громадській організації «Батьківська стpixa"

 

    Висловлюємо глибокі співчуття з приводу загибелі щирого українця, патріота українського народу, голови громадської організації "Батьківська стpixa" i Тульського відділення Об'єднання українців Pociї Володимира Сенишина.

     Багато років життя і творчої енергії віддав В. Сенишин розвиткові українського руху, був гідним провідником української культури, мови, народних традицій в Російській Федерації. Світла йому пам’ять!

 

 

  У взаєминах Києва та Москви назріває напруга: після жорстокого вбивства третього поспіль лідера української громадської організації Володимира Сенишина активісти українських громад надіслали звернення до президентів Росії й України.

2002 року в м. Тейково Іванівської області вбили Володимира Побурінного, заступника голови регіональної організації української культури "Мрія"; 2004 року забито до смерті лідера далекосхідної громади українців Анатолія Криля; 2006 року зарізали голову Тульської української громадської організації “Батьківська стріха”, члена Ради Об’єднання українців РФ Володимира Сенишина. 

 

  Володимир Сенишин народився в місті Воркуті в родині українців, яка постраждала від сталінських репресій. Дитинство та юнацькі роки провів у Республіці Комі, де закінчив музичне училище. З 1995 року жив у Тулі, де очолив українську громаду. Паралельно займався промисловим і будівельним проектуванням. 2004 року за його ініціативи створено українську організацію в Тулі - "Батьківська стріха". Cенишин був офіційним спостерігачем від Світового Конґресу Українців на президентських виборах в Україні (в складі групи спостерігачів від Об'єднання українців Росії). Брав участь у створенні та діяльності Тульського клубу вболівальників українського футболу, української недільної школи. Володимир Сенишин був одним із найактивніших діячів української східної діаспори, чия діяльність полягала в реальній розбудові українського громадянського руху в Російській Федерації. Підтримував зв’язки з Молодіжним Націоналістичним Конгресом, був одним із учасників благодійної акції „Свій до свого по своє”. Розповсюджував російськомовний варіант націоналістичної газети „Терен”.

 

  Представники української громади Башкортостану вже узагальнили матеріали про розправи з представниками національної громади та направили відповідні звернення до Президента РФ В. Путіна, Президента України В. Ющенка та члена Ради Федерації Федеральних Зборів РФ В. Думи. Звернення стосуються останніх подій в Москві і Російській Федерації (пікетування Бібліотеки в Москві, вбивства активистів українського руху). Ці звернення надіслано офіційно поштою.

 

  Зі  звернення до Президента України В. Ющенка:

 

 

 

"По країні пройшла серія вбивств активістів українського руху в Росії: 24 грудня 2006 року було вбито Володимира Сенишина, голову громадської регіональної української організації Тульської області "Батьківська стріха"; у липні цього ж року було звіряче побито й покалічено його дружину, заступника голови громадської регіональної української організації Тульської області "Батьківська стріха" Наталію Ковальову; у квітні 2004 року було забито до смерті керівника музично-літературного центру "Горлиця" й голову першої на Далекому Сході парафії Української православної церкви Київського патріархату Анатолія Криля у місті Владивосток; 19 листопада 2002 року у місті Тейково Іванівської області вбито заступника голови регіональної організації української культури "Мрія" Володимира Побурінного. Досі ще жоден злочин не розкрито. Усі ці факти свідчать лише про одне, що низка розправ над людьми за національною приналежністю, розпочата в Росії, серед яких значаться вірмени, грузини, азербайджанці, цигани, вихідці з Африки, Азії, тепер поповнилася українцями. Нас убивають тільки за те, що ми є українці, за нашу любов до рідного народу, рідної мови, до святої України.

Просимо Вас поставити перед Російською стороною питання про недопустимість подібних дій, та захистити честь і гідність українців, котрі проживають на теренах Російської Федерації, виступити гарантом нашого здоров'я і життя".

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційна служба УВКР

                                                                                       

                                                                                                                                     (використано матеріали сайтів

                                                                                                                                                  ,

                                                                                                                                                  )

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004