Лауреатами премії журналу “Сучасність” за 2004 рік стали: Ігор Маленький (за публікацію “Апологія міфу”), Юрій Шаповал (за статті “Сталін та його спадщина в контексті радянської політичної історії” та “Польсько-українські взаємини під час Другої світової війни: потенціал взаєморозуміння й баланс ненависти”), Людмила Лємєшева (за кіноесе “Таємна свобода”). Особливу відзнаку ім. Богдана Певного присуджено Романові Корогодському – за цикл есе про відомих діячів української культури та громадського життя, опублікований у “сучасності” впродовж останніх років.
Стало вже доброю традицією, що нагороджені премією та відзнакою часопису надалі стають лауреатами Шевченківської премії. Цю приємну обставину зауважив, зокрема, Іван Дзюба – Голова Комітету Національних премій України імені Тараса Шевченка і Голова редакційної ради часопису.
Близько 45 років журнал “Сучасність” є містком між українськими представниками літературної творчості в Україні та поза її межами.
“На сьогоднішній день, на жаль, зменшується число українських авторів діаспори. Більшість сторінок журналу займають твори письменників, поетів, культурологів, критиків саме з України”, – констатує Іван Михайлович Дзюба. Якщо раніше зарубіжні українці масово публікувалися в українських виданнях, то тепер, на думку Івана Михайловича, їх число зменшилося в силу об’єктивних (життєвих, вікових) та суб’єктивних (незацікавленість творчої молоді в українських виданнях) причин. Нова еміграція, або так звана “четверта хвиля еміграції” або далека, або байдужа до українського культурного життя, із сумом відмічає голова редакційної ради “Сучасності”.
Та попри все часопис продовжує виконувати свою унікальну місію: пробуджує наукову й творчу думку в Україні та висвітлює діяльність культурних сил діаспори. Крізь призму світобачення українських майстрів художнього слова “Сучасність” знайомить читачів із Україною, різнобарвною мозаїкою її культурного, історичного життя. На сторінках живе незалежна суспільно-громадська думка.
За останні два роки дещо змінилася структура “Сучасності”, зміст журналу збагатився бібліографічним оглядом, який дає нові стимули для знайомства з журналом.
У планах редакційної ради журналу активне використання рекламних ресурсів, висвітлення діяльності “Сучасності” не лише на сторінках “Книжник-ревю”, “Критики”, “Січі”, “Слово і час”, але й на радіо та телебаченні.
УВКР сподівається, що ближчим часом журнал значно розширить своє коло авторів та читачів у середовищі закордонного українства.
Горгота Олеся, прес-секретар УВКР

Михайло Слабошпицький, Іван Дзюба,
Ігор Римарук, Микола Чубук

Роман Корогодський, Дмитро Стус,
Ігор Маленький, Михайло Слабошпицький