УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Тиждень української мови в Нижнєкамську (Республіка Татарстан, РФ)
2005-04-13
 

Тиждень української мови був насиченим і цікавим. Було влаштовано читання низки українських народних казок для молодших школярів, проведено тестування дітей і відкритий урок з запрошенням гостей. Прийшли поцікавитися українськими уроками батьки, члени товариства і представники методичних кабінетів національних гімназій.

Присутні переконалися, що діти недільної школи вміють добре читати українською мовою (читали "Козу-дерезу" в ролях), використовувати її у побуті (було влаштовано імпровізовану "крамницю" з відділами: "Овочі", "Продукти", "Одяг", де діти мали змогу випробувати себе і в ролі продавця, і в ролі покупця). Довелося дітям і помізкувати над письмовою самостійною контрольною роботою, яку було складено на основі завдань конкурсу Петра Яцика. Старші діти і ті, хто ходить до школи вже довший час, встигли виконати навіть додаткові контрольні роботи, але то не означає, що завдання там були легкими. Було закріплено вже пройдені теми, почули діти і багато нового.

З цікавістю діти слухали про життя і діяльність гетьмана України Богдана Хмельницького. Йому була присвячена історична частина комплексного уроку.

Темою української географії було місто Львів, в якому декотрим  дітям вже вдалося побувати на запрошення пана Зиновія Квіта. Але першою віднайшла його на мапі одна з наймолодших учениць Віка Граненкова. До поданої інформації зливою додалися враження тих, хто бачив все своїми очима. Забути такий відпочинок неможливо.

Чудово допомогає дітям краще пізнавати Україну подарований головою Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайлом Горинем диск "Перлини України". Діти "подорожують" комп'ютером по видатних місцях, історичних, художніх і краєзнавчих музеях України, слухають чудову класичну музику, навіть дивляться (а потім переказують) українські мультики. Все краще навчаються користуватися комп'ютером, який нам було подаровано паном Петром Струком з далекої Канади.

Діти недільної школи приймають безпосередню участь у всіх заходах  товариства "Вербиченька", читають вірші, співають, ставлять сценки, грають ролі. Шкільне навчання допомогає їм у цьому. Тиждень рідної мови лише підвів певну рисочку під нашими досягненнями, але не припинив напруженої повсякденної роботи по вдосконаленню вивчання мови Шевченка і Франка, мови наших дідів і прадідів.     

Може десь є краще обладнані і краще влаштовані школи і класи, але для нас і набуте дороге і важливе. Діти самі є господарями своєї школи і, дуже сподіваюсь, вона стане тією сходинкою, з якої все вище буде підійматися українська свідомість у нашому Нижнєкамську, у всьому Татарстані, а згодом, дай Боже, і по всьому світі.

                                         

    Людмила Найденко, вчителька недільної школи,

м.Нижнєкамськ, Республіка Татарстан,

 

13 квітня 2005 р.

Об’єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії “Українці Росії”, Об’єднання українців Росії та

Бібліотеки української літератури в Москві

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004