НОВИНИ З ПОСОЛЬСТВА УКРАЇНИ В КОРОЛІВСТВІ БЕЛЬГІЯ
Відзначення п’ятнадцятої річниці Всеукраїнського референдуму
З нагоди 15-ої річниці Всеукраїнського референдуму 1 грудня в Посольстві було проведено нараду з керівниками українських громадських організацій у Бельгії.
Українську громаду було поінформовано про зацікавленість Посольства в розвитку співробітництва з українськими організаціями та прагнення їх підтримати шляхом реалізації конкретних проектів, аналогічних до тих, які вже реалізуються в інших країнах. Зокрема було відзначено, що в Україні затверджено Державну програму співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року, яка фінансується за рахунок коштів державного бюджету і передбачає виконання численних завдань, спрямованих на задоволення потреб українців, захист їх прав та інтересів. У цьому контексті було запропоновано започаткувати спільні навчальні та культурні програми, організувати меморіальні та мистецькі заходи тощо.
Посол України в Бельгії звернувся до українських організацій із проханням підтримати цю ініціативу й обговорити її з представниками місцевої влади. Щодо умов перебування в Бельгії українських трудових мігрантів Посол зазначив, що перед МЗС Бельгії неодноразово порушувалося питання про укладення міждержавної угоди про соціальний захист українців у Бельгії.
Річницю відзначали в Бельгії культурною програмою: відбулася виставка сучасного українського живопису в м. Монс (“Союз українців Бельгії”), влаштували свято українці громади м. Генк. Ці заходи відвідали губернатор провінції Лімбург С. Стеварт, бургомістр м. Генка Ж. Габрієльс, постійний депутат провінції Ено Ж. Моотгат, заступник бургомістра м. Монса Ж. Деплюс.
Представники українських організацій відзначили важливість зміцнення зв’язків із Посольством і продовження практики регулярних зустрічей. Вони наголосили на необхідності більш широкого розповсюдження серед українців у Бельгії, а також бельгійців, інформації про Україну, її економіку, туризм, культуру тощо. Першочерговими було визначено такі потреби:
· централізація та координація діяльності українських громадських організацій;
· внесення в чинне законодавство України змін, направлених на спрощення передачі гуманітарної допомоги;
· міждержавне врегулювання проблеми нелегальних мігрантів;
· сприяння створенню інформаційно-довідкового центру для українців, які перебувають у Бельгії.
Наприкінці зустрічі Посол висловив готовність спільно працювати над розв’язанням зазначених проблем, а також проблем, пов’язаних із функціонуванням українських шкіл, підготовкою культурних програм, регулярним обміном інформацією, пошуком шляхів зміцнення української громади в Бельгії.
У виступах учасники зустрічі наголошували, що самостійна Україна залишилася метою життя всіх українців, розкиданих по світу. Саме заради неї вони бережуть в собі все українське, несуть світові правду про Україну, намагаються допомогти, радіють перемогам і сумують через наші невдачі. Українці Бельгії сповнені гордості, що народу України вистачило сил зробити-таки 15 років тому незворотний крок до єдності, утвердити своє право бути господарями на власній землі.
(Газета “Вісті” Товариства українців Бельгії)