УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Українська школа „Престиж” у Римі
2009-10-12

 

Українська школа „Престиж” у Римі

 

У Римі відкрилася Українська Міжнародна школа „Престиж”, створена при Координаційній раді українських організацій в Італії.

 

Третього жовтня в етнічному ресторані, що знаходиться недалеко від приміщення, де щосуботи відбуваються уроки в українській школі, відбулося свято 1 Дзвоника навчального 2009 – 2010 року!

Учні, батьки, вчителі, голови громадських організацій, журналісти зібрались разом у гостинній жовто – блакитній залі, щоб обговорити перспективи майбутнього покоління в Італії. Під час свята батьки та учні подякували завучу школи по навчальній роботі, вчителю української мови та літератури Назарчук Марії та директору школи, вчителю англійської мови Тетяні Кузик за роботу, яку вони започаткували у Римі. До колективу вчителів в цьому році приєдналась завуч по виховній роботі, вчитель музики Лілія Білик, яка зразу ж долучилась до організації Свята 1 Дзвоника!

Ідея системи Міжнародної Української школи народилась у Міністерстві Освіти та Науки України після десятків листів батьків та вчителів українців з усіх країн світу з проханням вирішити проблему українських дітей за кордоном, а саме надати їм можливість отримати українську освіту. 

Керівником Міжнародної Української школи є Людмила Іванова, з якою ми мали нагоду спілкуватись під час Конференції для директорів та вчителів Українських шкіл за кордоном, яка відбулась у Парижі 18 – 20 вересня в Українській школі мистецтв у Парижі, що знаходиться в  Інформативно – Культурному центрі Посольства України у Франції.

На Конференції були присутні представники різних Міністерств України, а також директори та вчителі Українських шкіл Португалії, Франції, Іспанії, Греції, Чехії, Туреччини та Італії. 

Досвід різних країн світу був дуже цікавим та корисним. Адже за останні 5 років в усіх країнах було атестовано близько 400 дітей, які отримали табелі, свідоцтва про закінчення 9 класу та Атестати Зрілості!

Хочеться, щоб свідомість дітей, молоді, батьків та української громади в Італії в цілому була більш активною та цілеспрямованою! Кожна мати, кожний батько хоче кращої долі для своїх дітей!

То чому ж ми, батьки, не можемо переконати власних дітей, найцінніше, що у нас є, для кого ми працюємо та живемо на цьому світі, що тільки шляхом навчання можна змінити чи покращити життя!

Система школи дає можливість дітям не просто вивчати рідну мову, залишаючи на майбутнє можливість повернення на Батьківщину, але й допомагає вирішити проблему підлітків та молоді отримання атестату зрілості, з яким вони можуть вступати до учбових закладів на Україні, або зробивши переклад та Декларацію на навчання та довчившись ще 1 рік в Італії чи на Україні (в Італії потрібно мінімум 12 років навчання в середній школі), поступити в Італійські навчальні заклади або принагідно пройти курси та здобути спеціальність.

Сьогодні в Італії є дуже багато наших українських дітей, які приїхали в Італію у віці від 13 до 19 років. Вони не встигли ще отримати Атестат Зрілості в Україні і неспроможні за такий коротких час опанувати італійську мову та скласти іспити в італійській школі. І тому, саме навчаючись в Українській Міжнародній школі наші юнаки та дівчата мають можливість пройти інтенсивний курс по системі школи On - line, тобто виконання домашніх завдань самостійно та за допомогою вчителів – консультантів та екстерном здати іспити.

Міністерство Освіти та Науки України забезпечує навчальними програмами та підручниками, піклується про підвищення кваліфікації вчителів, організації виїзної комісії та видачі всім учням школи, які склали іспити, відповідних документів.

Приїзд комісії та оплата вчителів та організаторів учбового процесу відбувається за рахунок батьків. Важливим моментом є запевнення з боку адміністрації школи про можливість атестуватись навіть тим учням, яким вже виповнилось 18 років.

У Римі розклад школи створений залежно від рівнів учнів і не має ніякого відношення до віку студентів. Адже в 7 класі можуть навчатись діти 14 та 16 років разом, саме тому, що багатьма дітьми за роки перебування в Італії був втрачений час, який необхідно наверстати.

Звичайно, першим випускникам буде нелегко, але вони назавжди залишаться в історії української імміграції як сміливі, свідомі молоді люди, які саме і будуть продовжувати справу своїх батьків, своєї Батьківщини. Ці люди завжди будуть мати право вибору життя та роботи в Італії чи на Україні.

Ці люди будуть навчати і своїх дітей рідної мови, що і є тим непомітним зв’язком між поколіннями, який приводить до творення майбутнього!

Часто зустрічаю в Італії матерів, які розмовляють зі своїми дітьми українською, а от діти їм відповідають італійською. Як правило, це діти, народжені в Італії. Дехто з них ніколи не був в Україні. Хотілось би запевнити цих матерів, що двомовні діти (і це доказано багатьма науковцями) – це, як правило, дуже талановиті діти. Адже вони змалечку розвивають мислення, яке практично сприймає та опрацьовує вдвічі більше матеріалу. Тому, шановні батьки, не обмежуйте свою дитину однією мовою. Ви маєте прекрасну можливість абсолютно природньо навчити вашу дитину  української. Адже ви, батьки, українці!

Світ змінюється так швидко, що ніхто з нас не може запрограмувати своє життя на багато років вперед. Не вони, наші діти, яких ми привезли в імміграцію по обєднанню сімї, вирішили жити в Італії. Це ми за них вирішили! Ми, дорослі! Ми зуміли їх переконати, що це важливо для вирішення економічного становища наших сімей.

То чому ж ми знову беремо на себе право вирішувати, що, ставши дорослою людиною, наш син чи донька не зможуть повернутись на Україну: до своїх друзів, першого кохання, сімї, Батьківщини! Уявіть, опинитись в рідній країні і не вміти читати і писати українською, не мати атестату зрілості, не мати можливості знайти кращу роботу! Та невже ця молодь приречена все життя платити цю дорогу ціну за вибір, який зробили їх батьки – імміграцію та працювати прибиральницями та будівельниками в Італії та в Україні! Ні! Вони мають право на краще майбутнє, вони мають право вибору, бути вільними, жити, працювати, кохати в будь – якому куточку земної кулі!

Дорогі діти та батьки! Ми, керівники та вчителі Міжнародної Української школи у Римі, запрошуємо вас щосуботи у місце, в якому ви відчуєте себе в Україні, де ви відчуєте себе українцем! Нехай у вашому житті ніколи не буде розлучень з самими дорогими людьми на світі – з вашими дітьми та батьками!

Багато років триває організація школи у Римі. Тим часом моїй єдиній доньці виповнилось 19... Вона вже шість років живе в Італії та останній рік навчається в італійському ліцеї. В цьому році  вона отримає італійський атестат зрілості і паралельно вчить українську мову.

Я дуже сподіваюсь, що я встигла для неї і ще для 700 українських дітей, приписаних в 20 Муніципалітетах Риму! А також для українських дітей, які живуть в Неаполі та Местре, Пескарі та на Калабрії, в інших містах Італії! Приєднуйтесь до української школи! Вчитись – це престижно!

Як кажуть англійці, краще пізно, ніж ніколи, але все таки краще не запізнюватись! Адже роки не можливо повернути назад!

Записатися в школу можна з понеділка по суботу з 16.00 по 19.00 за адресою: via dei Quintili, 23 (Metro Porta Furba). Інформацію ви можете отримати за телефоном 3397584432.

Ми вас чекаємо!

 

 

Тетяна Кузик,

 директор Міжнародної школи в Римі

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004