УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Українці – люди другого сорту?
2008-06-24

Українці – люди другого сорту?

 

Міжнародні фахівці стурбовані проявами дискримінації щодо громадян України на пунктах пропуску країн-членів Європейського Союзу на кордоні з Україною.

 

Як  заявили на прес-конференції міжнародні експерти, українці на кордоні з  ЄС піддаються приниженням, перетворюючись на людей другого сорту. За словами представника фонду ім. Стефана Баторія (Варшава, Польща) Ольги Василевської, дискримінація виявляється в надмірно прискіпливій перевірці документів, багажу і транспортних засобів, нешанобливому звертанні, меншій ніж для громадян ЄС кількості пропускних смуг для транспорту.

У другій половині 2007 року фонд ім. Баторія спільно з європейськими інститутами провів моніторинг 19 пунктів переходуу на кордонах з сусідами ЄС, зокрема – з Україною. Метою дослідження було звернути увагу на проблеми якості обслуговування на зовнішніх кордонах ЄС.

За словами представника Центру міграційних досліджень Варшавського університету Єви Матейко, в ході моніторингу були виявлені 4 основні проблеми, серед яких корупція, дискримінація, затримки при перетині кордону і комунікації. Вона відзначила, що, прикордонний рух з Україною – один з найбільш активних на східних кордонах ЄС. Проте деякі пропускні пункти країн ЄС не обладнані достатньою кількістю приміщень і терміналів для здійснення контролю, окремими терміналами для перевірки автобусів, пішоходів, велосипедистів. Це призводить до того, що людям доводиться стояти в черзі для перетину кордону від 1 години до 12 годин. Водночас інфрастрaуктура (доступ до пунктів харчування і відпочинку) практично відсутня.

Крім того, занепокоєння експертів викликав утруднений доступ до законодавства, правил перетину кордону, відсутність перекладів правил мовами прикордонних країн. Експерти вважають необхідним збільшення кількості пунктів перетину, пропускних смуг, уніфікацію вимог до співробітників прикордонного і митного контролю, розвиток інфраструктури, а також налагодження більш тісних контактів між прикордонними службами суміжних країн, зокрема – створення сумісних пунктів пертину кордону.

Залишається лише сподіватися, що Мінтрансзв’язку України таки створить до травня 2010 року вісім додаткових прикордонних переходів на західному кордоні України та поліпшить пропускну спроможність вже існуючих.

 

 

Прес-служба УВКР

За матеріалами газети „Сегодня.

 

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41





© УВКР, 2004