Розпочато другий етап
журналістського проекту "Українці за Уралом"
Київський журналіст Микола Хрієнко 16 червня нинішнього року розпочинає другий етап журналістського проекту "Українці за Уралом", маршрут якого пролягатиме через Магаданську область, Камчатку, Командорські, Курильські острови й острів Сахалін Російської Федерації.
Перша частина дослідницької роботи виконуватиметься разом із режисером творчого об’єднання документальних та художніх фільмів Національної телекомпанії України Олександром Рябокрисом і телеоператором Національної телекомпанії України Максимом Маковеєм, які проведуть відеозйомки для майбутнього телефільму "Українці на Колимі". Журналісти побувають на золотодобувному приїску "Мальдяк", де 1939 року відбував незаслужене покарання майбутній конструктор ракетно-космічних систем Сергій Корольов. Відвідають також селище Матросово, в якому після мордовських концтаборів три роки перебував поет Василь Стус. 1 липня тележурналісти Олександр Рябокрис і Максим Маковей вилетять з Магадана до Києва, а Микола Хрієнко разом із мандрівником з міста Сум Андрієм Ткалею попрямують на Камчатку.
Головна мета журналістського дослідження М. Хрієнка – зібрати матеріали про сучасне життя українців у Магаданському, Камчатському та Сахалінському краях Російської Федерації, а також провести різнопланову фотозйомку наших земляків. Вся журналістська експедиція триватиме орієнтовно до 16 вересня 2007 року.
Зазначимо, що журналіст Микола Хрієнко за минулі роки здійснив 23 піші й лижні походи Україною та різними регіонами Росії, з них 18 – одиночні. В 2004-2005 роках він як спеціальний кореспондент газети "Сільські вісті" виконав самостійно перший етап журналістського проекту "Українці за Уралом". Загальна протяжність подоланого маршруту від Києва до мису Дежньова і назад становить 40 тисяч кілометрів. Третій етап проекту "Українці за Уралом" пролягатиме від Уелена (Чукотка) до Мурманська. Дослідницька робота проводитиметься в містах і селищах Російської Федерації, що розташовані між Північним полярним колом і береговою лінією Північно-Льодовитого океану.
Інформаційна служба УВКР