УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Український спів в Узбекистані
2005-11-14
 

Гостями фестивалю були представник Посольства України в Узбекистані, які відкрили це свято. Зі словами привітання виступив Тимчасовий Повірений у справах України в Узбекистані О.В.Клінченко .

Фестиваль проходив по 4-х номінаціях: “українська народна пісня”, “українська естрадна пісня”, “український костюм кінця ХІХ – початку ХХ століття” та “кращий дитячий малюнок на знання української культури “Подорож Україною”, в якому взяли участь діти віком від 4 до 12 років, більш, ніж з 20-ти дитячих студій м. Ташкента.

Свято відбувалося в приміщенні Республіканського коледжу дизайну ім. Ходжаєва, студенти якого приймали активну участь у виготовленні українських старовинних костюмів і стали переможцями в номінації показу українського національного одягу. Більше 20-ти етнографічних костюмів було представлено на фестивалі з Буковини та Закарпаття, з Київської, Харківської, Донецької, Вінницької, Полтавської, Чернігівської та інших областей України. Гості фестивалю змогли оцінити різнобарвність, характерність регіонів, їх культури, побуту й обрядів. Учасники та переможці цієї номінації передали костюми в фонд УКЦ “Батьківщина”. Створення українського народного одягу потребувало вивчення українського орнаменту, вишивки, пізнання українського національного костюма кінця ХІХ – початку ХХ століття. Із цим студенти коледжу достойно справилися, за допомоги постійних консультацій із ветеранами українського центру, їхніх розповідей про українську культуру й обряди.

А студенти музичного коледжу ім. Хамзи здивували всіх чудовим знанням і виконанням української народної та сучасної пісні. В номінації “українська естрадна пісня” переможцями стали студенти Держконсерваторії Слива Ігасте з піснею “Зацілована”, Таджибаєв Абдухаліл з піснями “Слов’яночка” та “Ой, ти, дівчино, з горіха зерне”. Найкращим прикладом поваги та любові до української народної й сучасної пісні стало те, що пісні виконували студенти не тільки українці, а різних національностей: узбеки, татари, казахи, росіяни, вірмени. Це був такий вінок дружби, якому міг би позаздрити кожен, хто володіє українською мовою та співочим талантом. Це стало показом того, що до української культури небайдужі, її люблять і шанують Організатором вивчення української пісні, сучасної й народної, став заслужений вчитель Узбекистану, класу вокалу, Умарова Гульнара, яка неодноразово привозила своїх виконавців на міжнародні фестивалі в Ялту, Сімферополь і Мінськ. Допомагає їй у цьому Голова правління УКЦ “Батьківщина” Валентина Такаєва. “Для мене українська культура – це святий символ України, чим більше ми будемо розповсюджувати свою культуру, мову в світі, тим більше будемо піднімати імідж України. Це – золоте правило “Батьківщини”.

Переможцями фестивалю в номінації “українська народна пісня” серед інших фольклорних колективів став ансамбль “Черемшина”, який полюбився не тільки узбекам й українцям, а також усім присутнім на фестивалі. Він є одним із найпопулярніших ансамблів Узбекистану, частим гостем на святкуванні державних свят Узбекистану. Без нього не обходиться жодний захід, який організовує Посольство України чи Республіканський український центр “Славутич”. Ансамбль “Черемшина” організований при УКЦ “Батьківщина” й утримується за рахунок центру. Керівник ансамблю – Гавриляк М.В, музичний керівник – Вавакина М. Любов до України, до свого народу, до українського мистецтва дає сили й бажання працювати всім активістам “Батьківщини”. Ансамбль “Черемшина” висунутий на Республіканський фестиваль і буде достойно представляти українську народну пісню з дійством в народних традиціях і з народними обробками.

“Подорож Україною” – конкурс дитячого малюнку, який проводиться щорічно і став традиційним для УКЦ “Батьківщина”. Різноманіття барв, краса природи України, національний костюм, дружба узбецьких і українських дітей, обряди, національна кухня стали головними темами дитячих малюнків. Представники Академій художників Узбекистану високо оцінили дитячу виставку на знання України в малюнках. А ще було чудово те, що саме на фестивалі було вручене посвідчення самому молодому члену художньої Академії Узбекистану, учениці української недільної школи Бедрицькій Оксані за персональні виставки “Я малюю пластиліном”, які дали стимул дітям ще більше проявляти свої творчі здібності. Голова правління Валентина Такаєва вручила в знак подяки й поваги до української культури всім переможцям фестивалю почесні грамоти, дипломи й подарунки за активну участь у проведенні такого чудового свята. Зі словами подяки виступили представники Посольства України в Узбекистані, представники Республіканського інтернаціонального центру, Фонду “Соглом Овлод учун”, фонду “Камолот”, м. Ташкента.

Дуже хочеться вірити в те, що таке чудове свято, свято України в Узбекистані, буде проходити кожних два роки. Хотілося б, щоб нас підтримували в цьому Посольство України в Узбекистані й Міністерство культури та туризму України, а також інші українські організації, які опікуються українською діаспорою. Щоб ми не відчували брак уваги з рідної України.

В Узбекистані більше 140 культурних національних центрів, одним із найактивніших і популярніших є УКЦ “Батьківщина”, лице української культури, мови, достойно піднімаючий імідж України за її межами. “Я завжди пишаюся тим, що українська культура жива, що наша праця, праця громадська по відродженню й збереженню культури нашої Батьківщини не пропадає, а процвітає, і результатом цього є наш Фестиваль “Український спів в Узбекистані”, – стверджує Валентина Такаєва, Голова правління УКЦ  “Батьківщина”.                                                                                                                              

Валентина Ніколенко,

кореспондент УКЦ “Батьківщина”,

м. Ташкент

Фольклорний ансамбль "Черемшина"

Українська громада на святкуванні Дня незалежності Узбекистану

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004