УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Українці за кордоном вшановують 193-ю річницю від дня народження Тараса Шевченка
2007-03-15

 

 

Українці за кордоном

вшановують 193-ю річницю від дня народження

                                                 Тараса Шевченка                                                   

                                                                                                                                                        

 

      

АРГЕНТИНА

11 березня ц.р. для вшанування пам’яті Тараса Шевченка біля пам’ятника Кобзарю в Буенос-Айресі пройшов урочистий мітинг за участю дипскладу Посольства та представників української діаспори.

Під час заходу відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника українському поету, а творчий колектив Фундації ім. Тараса Шевченка продекламував твори Кобзаря.

 

БІЛОРУСЬ

З нагоди чергової річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня ц.р. Посольство України в Республіці Білорусь організувало та провело зустріч шанувальників творчості Кобзаря.

 У заході взяли участь близько 60 осіб українського та білоруського походження, зокрема дипломати і співробітники Посольства України та Німеччини в РБ, представники Громадського об’єднання «Центр української культури «Січ», Молодіжного громадського об’єднання «Українське музичне товариство «Криниця», Брестського громадського об’єднання «Просвіта» імені Т. Шевченка, Білоруського громадського об’єднання українців «Ватра», Мінського міського громадського об’єднання українців «Заповіт», Культурно-просвітницького товариства українців «Краяни», Культурно-просвітницького українського товариства «Обрій», хору «Українська пісня», а також білоруські та українські письменники, студенти Білоруського державного університету, які вивчають українську мову, та гуртка українознавства «Співдружність» Дитячого дому змішаного типу №8, товариства «Білорусь-Україна», громадських і партійних організацій та ЗМІ Білорусі.

Учасники урочистого заходу декламували твори українського поета, обмінялися думками про вплив творчості Тараса Шевченка на формування особистості, переглянули репродукції художніх робіт митця, прослухали музичні твори на слова Кобзаря у виконанні солістів хору «Українська пісня».

 Після завершення зустрічі її учасники поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, що споруджений у сквері поблизу Посольства України в Мінську.

 

БРАЗИЛІЯ

Упродовж 9-10 березня ц.р. у численних осередках української громади штату Парана та храмах Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і Української автокефальної православної церкви відбулися заходи з нагоди відзначення 193 річниці від дня народження великого українського поета Тараса Шевченка.

 Зокрема 9 березня ц.р. в Українському греко-католицькому храмі Св. Діви Марії м. Курітіба члени Синоду УГКЦ, які цими днями прибули до Бразилії з різних країн світу для участі в низці релігійних заходів під керівництвом Архієпископа Любомира Гузара, відслужили Святу Літургію та панахиду пам’яті Великого Кобзаря.

 

ГРЕЦІЯ

10 березня ц.р. у рамках відзначення шевченківських днів в Афінах в українській недільній школі, що діє при товаристві української діаспори в Греції “Українсько-Грецька думка”, пройшов шевченківський урок, протягом якого невмируще Слово Кобзаря лунало українською та грецькою мовами.

 

Посол України в Греції Валерій Цибух передав у дарунок учням школи добірку україномовних книжок і аудіоматеріалів, до якої увійшли  шедеври української словесності – від народної казки до сучасної літератури.

 Після завершення уроку учні школи разом з батьками та співробітниками Посольства України поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, встановленого в Афінах.

 

КАЗАХСТАН

9 березня ц.р. співробітники Генерального консульства України в Алмати та члени їхніх сімей разом з  представниками Українських національних культурних центрів м. Алмати та Алматинської області, а також ряду українських компаній, які працюють в південній столиці Казахстану, поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

 Після церемонії покладання квітів учасники заходу декламували вірші поета, виконали пісні на його слова, а також українські та казахські народні пісні.

 Під час урочистостей Генеральний консул України в Алмати Сергій Шидловський вручив посвідчення закордонного українця групі представників української діаспори.

 Напередодні Дня народження поета у Генеральному консульстві України в Алмати за участю активістів українських товариств було відкрито фотовиставку матеріалів, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка.

 З нагоди Шевченківських днів Генеральний консул України дав декілька телеінтерв’ю, в яких відзначив видатну роль творчої спадщини Великого Кобзаря для української літератури та його великий внесок у розвиток дружніх відносин між українським і казахським народами.

 

КИРГИЗІЯ

У рамках вшанування пам'яті Тараса Шевченка Посольство України в Киргизькій Республіці разом з українським товариством "Берегиня" організувало і провело низку заходів.

12 березня в українських класах середніх шкіл м. Бішкек та с. Петрівка проведені уроки з театралізованими елементами – "Знайомство з Шевченком", у ході яких діти дізналися про життя і творчість великого українського поета.

 13 березня на кафедрі україністики Киргизько-Російського Слов’янського університету (КРСУ) розгорнуто тематичну фотовиставку.  Для студентів кафедри також було проведено відкритий семінар, під час якого відбулася демонстрація документального фільму про Кобзаря.

 Посольство також забезпечило включення статті про Т. Шевченка до чергового номеру місцевого “Українсько-киргизького інформаційного вісника”.

 

ІСПАНІЯ

11 березня ц.р. у містах Мадрид та Алкала де Енарес представники української громади Іспанії та Посольства України в Іспанії провели святкові заходи з нагоди 193 річниці від дня народження Тараса Шевченка. 

У громадському приміщенні на території Української Греко-католицької церкви (УГКЦ) у м. Мадриді відкрито фотовиставку та проведено шевченківський вечір. З привітальним словом до його учасників звернувся Посол України в Іспанії Анатолій Щерба. У ході заходу було продемонстровано фільм про Тараса Шевченка, діти та викладачі недільних шкіл міст Мадрида та Алкала де Енарес декламували уривки з творів Великого Кобзаря, а церковний хор УГКЦ  «Буен Сусесо» виконав музичні твори на вірші поета.

У м. Алкала де Енарес було відкрито фотовиставку та проведено шевченківський вечір.

 

КУБА

9 березня ц.р. у Гавані (Республіка Куба) з нагоди 193 річниці з дня народження Тараса Шевченка відбулося покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві та урочистий мітинг громадськості.

 У заходах взяли участь представники товариства українсько-кубинської дружби, Інституту дружби народів Куби, МЗС Куби, ЦК Компартії Куби, українські діти, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та проходять реабілітацію в Лікувально-оздоровчому центрі “Тарара”, представники української громади та Посольства України.

 

ПОЛЬЩА

9 березня ц.р. у м. Варшава представники Посольства України в Республіці Польща, Об’єднання українців у Польщі та студенти-україністи Варшавського  університету поклали квіти до відкритого 2001 року у Варшаві пам’ятника Великому Кобзареві.

Звертаючись до присутніх, Посол України Олександр Моцик наголосив, що Тарас Шевченко залишається найсучаснішім поетом України, який зумів передбачити і відродження нації, і незалежність держави. «В степу далекім за Уралом» український Пророк закликав до польсько-українського примирення та єднання. Його ідеї нові покоління поляків і українців реалізують у наш час.

 На мітингу виступили також Голова Об’єднання українців Польщі Петро Тима та керівник кафедри україністики Варшавського університету професор Степан Козак, які підкреслили продовження шевченківських традицій в українському середовищі Польщі. Гідним виявом стало цьогорічне відзначення Національною премією України ім. Тараса Шевченка українського поета з Варшави Остапа Лапського.

11 березня у Фонді Св. Володимира Хрестителя Руси (м. Краків) за сприяння Генерального консульства України в Кракові відбувся святковий концерт, присвячений життю і творчості Великого Кобзаря. У концертній програмі взяли участь відомі артисти з України, зокрема народний артист України Святослав Максимчук, заслужений артист України Роман Гриньків, композитор і співак Микола Сікора, артистка Юлія Зубенко. У виконанні артистів прозвучали уривки з поетичних творів Т. Шевченка та українські пісні. Організатором заходу виступило Краківське відділення  Об’єднання Українців у Польщі.

 У заході також взяли участь українська громада Кракова, викладацький і студентський склад кафедр українознавства та україністики Ягеллонського університету і співробітники консульської установи.

 У рамках заходів із вшанування пам’яті Тараса Шевченка у Кракові пройшли також гастролі Київського академічного Молодого театру під керівництвом Станіслава Мойсеєва, який у театрі ім. Я. Словацького поставив виставу „Четверта сестра”.

 

РОСІЯ

9 березня у Москві в рамках відзначення річниці з дня народження Тараса Шевченка відбулося покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві. Пам’ять Т. Шевченка вшанували українські дипломати на чолі з Послом України в Російській Федерації Олегом Дьоміним та представники української діаспори. В урочистому заході також взяла участь народний депутат України, відома співачка Руслана Лижичко.

 Напередодні свята в Культурному центрі України в Москві відбувся фінал Всеросійського конкурсу на краще читання поетичних творів Т. Шевченка. Цього року в конкурсі взяли участь понад 60 читців творів Кобзаря. Заплановано також проведення урочистого вечора, присвяченого видатному українському письменнику.

 

США

10 березня у м.Нью-Йорк у приміщенні Наукового товариства ім. Тараса Шевченка в Америці (НТШ) відбулася 27 щорічна Шевченківська конференція.

 Захід було організовано НТШ, Українською вільною академією наук у США (УВАН) та Українським науковим інститутом Гарвардського університету (УНІГУ) за підтримки Генконсульства.

 У рамках конференції з тематичними доповідями виступили професор Ратгарського університету Тарас Гунчак на тему «Історичний зміст «Великого льоху» Тараса Шевченка»; член УВАН, професор Ася Гумецька на тему «Сприйняття Шевченка вчора та сьогодні»; професор УНІГУ Григорій Грабович на тему «Шевченко в рецепції Євгена Маланюка».

 З вітальними словами до учасників конференції звернулися голова НТШ О. Попович, науковий секретар УВАН А. Процик і консул А.Олефіров.

 Захід пройшов за участі численних представників наукових та мистецьких кіл Нью-Йорка, а також членів української громади міста.

 

ТУРКМЕНІСТАН

9 березня з нагоди чергової річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Великому Кобзареві у столиці Туркменістану місті Ашгабат.

 Захід відбувся за ініціативи Посольства України в Туркменістані. У церемонії покладання квітів взяли участь представники Міністерства закордонних справ Туркменістану та державної адміністрації міста Ашгабат, члени правління Товариства дружби „Туркменістан-Україна”, керівники філій українських компаній, що працюють у Туркменістані, а також співробітники Посольства України і члени їхніх родин та слухачі української недільної школи, що діє при Посольстві України.

 Крім цього, в приміщенні Міністерства торгівлі та споживчої кооперації Туркменістану 9 березня відбулося засідання Товариства дружби „Туркменістан-Україна” за участю членів правління цього Товариства, дипломатів Посольства України та представників українських компаній.

 Учасники засідання висловили пропозиції щодо подальшої участі Товариства в роботі, спрямованій на розширення українсько-туркменської співпраці на різних напрямах, організацію спільних культурних, мистецьких і спортивних заходів.

 

ФРАНЦІЯ

9 березня з нагоди 193 річниці від дня народження Т. Шевченка у м. Париж в Культурно-інформаційному центрі Посольства відбувся шевченківський вечір, присвячений життю та творчості видатного українського поета, митця і мислителя. На вечорі виступили Посол України у Франції, голова Наукового товариства ім. Т .Шевченка у Західній Європі А. Жуковський, завідувач кафедри україністики Національного інституту східних мов і цивілізацій О. Камель. Також свої доповіді представили студенти факультету славістики Сорбонського університету.

Під час заходу актор кіностудії ім. О. Довженка та театру „Комеді франсез” А. Переверзєв продекламував уривки з поетичних творів Великого Кобзаря.

 Також була представлена виставка видань різних років творів Т. Шевченка та фотовиставка, присвячена життю і творчості великого українського поета.

 У рамках відзначення річниці Кобзаря учасники переглянули безпрецедентний за масштабом, сюжетними колізіями, кiлькiстю історичних персонажів i подій кiносерiал про життя i творчість Тараса Шевченка «Заповіт», знятий 1992 року українським режисером Станіславом Клименком.

 Того ж дня відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку на бульварі Сен-Жармен у Парижі.

 

ХОРВАТІЯ

Протягом 8-10 березня українські і русинські громади Хорватії та Боснії і Герцеговини широко відзначали річницю дня народження Тараса Шевченка. Урочисті заходи із вшанування пам’яті видатного українського письменника проходили у хорватських містах Загреб, Славонський Брод, а також у боснійсько-герцеговинських - Прняворі, Баня Луці та Лишні, де мешкають представники української та русинської громади.

 8 березня Посол України Маркіян Лубківський та співробітники Посольства взяли учать в організованому Союзом українців і русинів Хорватії та Центральною бібліотекою міста Загреба заході, присвяченому 120 річниці з моменту виходу першого видання творів Тараса Шевченка у хорватському перекладі Аугуста Харамбашича.

 На заході було представлено твори з літературного доробку Кобзаря, а також порівняльний аналіз оригінальних текстів з перекладами хорватського поета. З-поміж іншого, на цьому вечорі було представлено різноманітну мистецьку програму та виконано українські пісні.

 У своєму виступі Посол України відзначив важливість проведення подібних заходів з метою популяризації української культури на теренах Хорватії, а також поінформував про плани на близьку перспективу Посольства у галузі розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між нашими країнами. М. Лубківський повідомив про заходи, що проходять в Україні за участю Президента України Віктора Ющенка у зв’язку з проведенням шевченківських днів, а також про церемонію нагородження в Києві Шевченківських лауреатів.

9 березня у м. Загребі в приміщенні клубу Товариства українсько-хорватського співробітництва “ХОРУС” за сприяння Посольства України в Республіці Хорватія пройшов літературний вечір, присвячений річниці з дня народження Тараса Шевченка.

 У заході взяли участь представники товариства українсько-хорватської дружби, бізнесових кіл, які вже певний час співпрацюють з Україною, члени культурно-мистецьких товариств, студенти та викладацький склад кафедри україністики Загребського університету, Посол України Маркіян Лубківський та співробітники Посольства. На початку вечора голова товариства “ХОРУС” Євген Пащенко представив присутнім короткий нарис творчості Кобзаря, його вплив на слов’янські літератури та  зокрема хорватську, а з доповіддю про життєвий шлях велетня української літератури виступив активний член товариства “Хорватія-Україна” - колишній посол Хорватії в Україні Дж. Відмарович. Студенти україністики прочитали уривки з творів Т. Шевченка, а також було представлено переклади хорватською мовою творів сучасних авангардних українських поетів в оригінальному виконанні хорватського поета Фікрета Цацана.

 У своєму виступі Посол України в РХ М. Лубківський відзначив важливість проведення цього заходу, що відбувався якраз в день народження Тараса Шевченка, а також поінформував про відзначення Шевченківських днів в Україні за участю Президента України та керівництва українського уряду.

 Наголошуючи на необхідності продовження традиції з представлення українського культурного багатства хорватській громадськості, Посол України ознайомив присутніх з планами роботи дипустанови щодо розширення культурно-гуманітарного співробітництва між нашими державами, а також закликав представників товариств до консолідації у проведенні подібних заходів з метою гідного висвітлення української духовної спадщини на теренах Хорватії. 

 

ШВЕЦІЯ

З нагоди 193 річниці від Дня народження Тараса Шевченка 10 березня в приміщенні Українського дому в Стокгольмі відбувся літературний вечір.

 

Захід було організовано „Союзом українок Скандинавії». Окрім членів цієї української організації, в літературному вечорі взяли участь представники Посольства України у Королівстві Швеція. Учасники урочистого заходу декламували відомі поезії Великого Кобзаря й виконували пісні на слова українського поета.

 Від імені Посольства України «Союзу українок Скандинавії» було передано факсимільне видання збірки поезій Тараса Шевченка 1847 року «Більша книжка».

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004