УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Спецвипуск вісника Української Всесвітньої Координаційної Ради
2004-11-27
 

ЗАЯВА

УКРАЇНСЬКОЇ ЧАСТИНИ

УКРАЇНСЬКОЇ ВСЕСВІТНЬОЇ КООРДИНАЦІЙНОЇ РАДИ

В умовах госторої суспільно-політичної кризи, спровокованої грубими порушеннями Конституції України і виборчого законодавства з боку нинішньої влади, Українська Всесвітня Координаційна Рада заявляє про свою підтримку дій Комітету національного порятунку і готовність виконувати його рішення.

Українська Всесвітня Координаційна Рада констатує, що вибори Президента України 2004 року пройшли з грубими порушеннями законодавства, норм демократії, а їхні результати, затвердженні Центральною виборчою комісією, суперечать елементарним поняттям про честь і справедливість. Відтак Українська Всесвітня Координаційна Рада оцінює листопадову ситуацію в Україні як повстання українського народу, а передусім молоді проти фальсифікації, за демократичні вибори і за повалення стіни між народом і владою.

Українська Всесвітня Координаційна Рада висловлює своє обурення діями правлячого режиму, що спрямовані на розкол нації і здатні призвести до часткової втрати державного суверенітету. Українська Всесвітня Координаційна Рада вважає такі дії державною зрадою і нагадує чільним посадовцям про відповідальність перед законом і власним народом. Адже спадкоємці старого імперського режиму зневажили волевияв народу і своїми діями поставили під загрозу авторитет України у всьому світі, що може надалі призвести до міжнародної ізоляції нашої держави. Тому для нас, українців, дуже важливо, що світ побачив справжнє лице українського народу, яке досі було представлене обличчям Кучми.

У зв’язку з цим, Українська Всесвітня Координаційна Рада звертається до громадян України і українців світу із закликом:

– не визнавати результати голосування у другому турі президентських виборів, затверджені на засіданні ЦВК 24 листопада 2004 року;

– підтримати всенародно обраного Президента України Віктора Ющенка;

– утверджувати добре імя українського народу і української демократії у всьому світі всіма доступними засобами.

НАС НЕ ПОДОЛАТИ!

Від Української Всесвітньої Координаційної Ради: Михайло Горинь, Павло Мовчан, Ярослав Яцків, Петро Кононенко, Михайло Батіг, Микола Дробноход, Лілія Григорович, Борис Кожин, Євген Сверстюк, Максим Розумний

*** 

МЕМОРАНДУМ

ГРУПИ МІЖНАРОДНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ – ЧЛЕНІВ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНЦІВ РОСІЇ

(У СКЛАДІ ГРУПИ СПОСТЕРІГАЧІВ ВІД СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ)

Представники Об’єднання українців Росії – взяли участь у спостереженні за виборами президента України: проведенням передвиборчої кампанії, голосуванням 31 жовтня 2004 р. та повторним голосуванням 21 листопада 2004 р.

Група спостерігачів у кількості 18 громадян Російської Федерації з Москви, Санкт-Петербурга, Республіки Татарстан та ряду інших регіонів країни відзначає, що передвиборча кампанія з боку кандидата від влади була далекою від демократичних норм. Владні і підвладні структури на місцях, використовуючи адміністративний ресурс, чинили шалений тиск на виборців. Від керівників організацій, підприємств під загрозою втрати посади вимагали заяв трудових колективів на підтримку В. Януковича. Керівники вищих учбових закладів примушували студентів підписуватись, що вони проголосують за того ж кандидата. Мали місце опитування і перепис населення з позначкою, за кого буде голосувати виборець. Всі державні засоби масової інформації працювали виключно на кандидата від влади. Перед виборами проводився підкуп виборців, зокрема пенсіонерів.

Під час виборів, особливо при повторному голосуванні, різними методами проводилась масова фальсифікація результатів. Наприклад, у деяких регіонах, зокрема Донецькій, Луганській областях, у порівнянні з першим туром явка виборців зросла на 10-20 відсотків, на деяких дільницях проголосувало навіть 103-105 відсотків виборців за рахунок неконтрольованого та багаторазового використання відкріпних посвідчень. Практично стовідсотковим голосуванням за В. Януковича відзначились спеціальні виборчі дільниці; є дільниці, де 10-15 відсотків виборців проголосувало на дому. На багатьох дільницях спостерігачі кандидата від опозиції не були допущені до контролю за проведенням виборів та підрахунку голосів.

У Російській Федерації переважна більшість громадян України не змогла проголосувати через відсутність виборчих дільниць у місцях компактного проживання, зокрема у Західному Сибіру, на Далекому Сході, Крайній Півночі. Натомість стараннями Посольства України в РФ та Міністерства закордонних справ України було здійснено спробу створення значної кількості додаткових дільниць для явної підтасовки результатів голосування, яка лише в останній момент була відкинута Верховним Судом України. У приміщенні Посольства України в Російській Федерації безперешкодно розповсюджувалась створена спеціально для агітації за кандидата В. Януковича газета “Час України”. Вельми показовим фактом поведінки високопоставлених урядовців було те, що під час проведення одного з заходів у Посольстві глава Дніпропетровської облдержадміністрації В. Яцуба дозволив собі грубі випади проти опозиційного кандидата. Посольство крізь пальці дивилось на участь у передвиборчій кампанії В. Януковича іноземних громадян. Все це, як відомо, категорично забороняється українським законодавством.

Аналіз результатів спостережень за виборами Президента України дає незаперечні підстави заявити, що виборча кампанія та самі вибори проведені із значними порушеннями законодавства України, загальноприйнятих демократичних норм, а їхні результати не можуть бути визнані такими, що відповідають реальному волевиявленню громадян України.

Валерій Семененко – перший заступник голови ОУР, член Ради директорів Світового Конгресу Українців, керівник групи спостерігачів

***

 ЗАЯВА

СВІТОВОГО КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ

Світовий Конгрес українців та його складові організації у тридцяти країнах світу активно спостерігали процес виборів президента України 21 листопада 2004 року. Наші висновки обґрунтовані спостереженнями близько 250 міжнародних спостерігачів, які були акредитовані ЦВК від СКУ та нашої складової організації Українського конгресового комітету Америки та Конгресу українців Канади.

Незважаючи на остаточний результат виборів, який подає ЦВК, на сьогоднішній день ясно, що навіть при підрахунках ЦВК кількість голосів для обох кандидатів надзвичайно подібна і тому, ми вважаємо, що порушення, котрі відбулися на користь кандидата Віктора Януковича, вплинула на результат, поданий ЦВК. Тому, після того, як ЦВК проголосила президентом Віктора Януковича, його не можна вважати обраним народом. У випадку, коли б ЦВК проголосила президентом Віктора Ющенка, треба констатувати, що Віктор Ющенко переміг попри перепони та порушення не на його користь.

Серед порушень можна виділити такі примітивні приклади як: неособисте голосування; надання виборцеві більше одного бюлетеня; намагання вкидати жменю бюлетенів у виборчу урну, навіть представниками дільничних виборчих комісій, або їхніми друзями, т. зв. карусель; відкритий підкуп виборців тощо. Ще більший вплив мали такі події як направлення виборців голосувати за кандидата Януковича самою дільничною комісією, шляхом висилки запрошення на голосування з памфлетом про Януковича, вказівки за кого голосувати особисто надані виборцям членами дільничних виборчих комісій, керівниками заводів тощо. З найбільшими наслідками використовувалися на користь кандидата Януковича ресурси держави України та навіть чужих держав недемократичного устрою, наприклад Росії та невизнаного Придністров’я. Також треба згадати про затримування та намагання залякувати спостерігачів кандидата В. Ющенка.

Українська діаспора, діяльність якої координує СКУ, вітає Віктора Ющенка з перемогою та пропонує йому наші послуги на користь нашого народу та на благо незалежної, демократичної Української держави.

Аскольд Лозинський – Президент СКУ; Віктор Педенко – Генеральний Секретар СКУ; Михайло Савків – Президент УККА; Остап Скрипник – Екзекутивний директор КУК

*** 

ЗАЯВА

КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ КАНАДИ

Від імені Голови Конгресу українців Канади ми хочемо висловити свою глибоку стурбованість щодо втручання Російського уряду у вибір Президента України, здійснений українським народом.

Протягом виборчої кампанії пан Путін відкрито підтримував одного з кандидатів, зробивши декілька візитів в Україну. Серед цих візитів мала місце присутність російського президента на військовому параді поряд із кандидатом, який є фаворитом для влади, паном Януковичем. Окрім того, багаточисельні заяви пана Януковича були підтримкою політики саме Російського уряду, який у свою чергу видав наказ про матеріальне забезпечення виборчої кампанії пана Януковича. Згодом, задовго до надання ЦВК офіційних результатів виборів, які на думку безпристрасних спостерігачів вважаються сфальсифікованими, пан Путін надіслав привітання пану Януковичу.

Не дивлячись на твердження Євросоюзу, ООН та Канадських спостерігачів про невідповідність виборів демократичним стандартам та грубі порушення на виборчих дільницях, пан Путін знову ж таки надав перевагу пану Януковичу. На основі цих дій Російський уряд показав повну байдужість до бажань українського народу.

Поряд із тим більший відсоток голосів було віддано пану Ющенкові, як це було вказано в результатах екзит-полів та паралельних підрахунків голосів. Сьогодні, попри те, що сотні тисяч людей в Україні мітингують проти фальсифікації ЦВК і вимагають визнання пана Ющенка президентом, Російський уряд продовжує ігнорувати вільний вибір українського народу. Гірше того, є свідчення, що команди російського спецназу прибувають в Україну, щоб захистити запроданий режим, який Росія підтримує. Як стурбовані громадяни Канади ми вимагаємо, щоб наша держава засудила дії Російського уряду в Україні, щоб Росія утрималась від подальшого втручання.

Представники Конгресу українців Канади, Торонто

*** 

ЗВЕРНЕННЯ

УКРАЇНЦІВ АРГЕНТИНИ

Українська Центральна Репрезентація в Арґентині, як складова частина Світового Конгресу Українців і Всесвітьної Координаційної Ради, долучається до звернень цих установ і засуджує процес вибору президента України, який відбувся з надзвичайними порушеннями демократичних норм, в наслідок того є загроза вкрадення влади у народу.

Теперішня криза стала наслідком зловживання адмінресурсом українськими владними структурами для агітації за провладного кандидата Віктора Януковича, а також втручання у виборчий процес президента Російської Федерації і Московського патріархату. Українці Аргентини не можуть залишитися байдужими до подій на рідних землях і тому заявляють підтримку Віктору Ющенку і всім, хто бореться за встановлення дійсно Незалежної демократичної европейської держави.

Юрій Іваник голова; Наталка Гоцуляк секретар; Дмитро Грабар голова Ради; Петро Маслюк голова Товариства „Просвіта”; Іван Реґей Голова Товариства „Відродження”

***

ЗВЕРНЕННЯ

РЕДАКТОРІВ ЖУРНАЛУ „ОБРАЗ” (АНГЛІЯ)

Дорогі Сестри й Брати, Українці! Ми, журналісти журналу „ОБРАЗ”, підтримуємо вашу героїчну боротьбу за свободу й демократію в Україні. Ми від самого початку стежимо за перебігом президентських виборів в Україні. Переглядаємо повідомлення обсерваторів із Західного світу. На основі зібраних відомостей, ми солідарні із вами у тому, що президентські вибори в Україні були підроблені московсько-комуняцькою мафією з оточення президента Кучми. Для угрупування Віктора Ющенка не було рівноправних можливостей досягнення перемоги. Всі обсерватори західного світу погоджуються в цьому. Очевидно, лише московські обсерватори заперечують такі факти.

Дорогі Друзі, Українці! Ми віримо, що ваше змагання є продовженням змагань українського народу за відновлення української держави, де українці могли б жити вільним життям без опіки старшого московського брата. Дружньо домагайтеся своїх прав! Ваша боротьба вже записана в історії України! Своїм змаганням ви намагаєтесь запобігти цьому лиху! Весь вільний світ слідкує за вашим змаганням! Солідаризується з Вами! Ми звертаємось із проханням до української міліції та збройних сил України вчинити згідно з покликом їхніх українських сердець: іти за покликом народу, а не „кучмівської мафії”! Ви ж діти українського народу! Не будьте прикриттям для службовців російських військ, котрі у ваших українських одностроях-уніформах ховаються за вашими плечима, нелегально перебуваючи в Україні.

Запевняємо вас, що ми – українці на чужині – будемо стукати в усі двері, де тільки зможемо, щоб не залишити вас на поталу ворогам демократичної України! Ми звертаємося до урядів всіх країн, у яких живемо на чужині, допомогти вам! І маємо радісну вістку для вас, що нам обіцяють, допомога буде надана! Кінцева перемога, віримо, буде за вами, якщо в дружніх рядах ваша витривалість буде сильніша за витривалість „кучмівської мафії”!

Ми закликаємо в наших писаннях читачів і людей доброї волі підтримувати вас у змаганні за волю та демократію в Україні! Ще не було такого в історії України, щоб так багато мільйонів людей у світі спостерігали за змаганнями українського народу й були солідарні з українцями. Нарешті, Захід зрозумів, що московський президент Путін прагне до диктатури й продовження „холодної війни” у світі. Зрозумів, що „Російська Федерація” не стане скоріше демократичною, аж поки не стане Україна першою! Слава Україні! Слава вам, друзі!

Роман Ревкнів – Головний Редактор журналу „Образ”, Англія; Джан Дійн – редактор сторінки „Друзі за кордоном”, Англія; Наталка Таранець – редактор розділу „Українська Культура”, Австралія; Отець Джефрі Стефанюк – редактор з питань релігії, Канада; Ігор Столяров – український кореспондент з Одеси; Роман Сухий – редактор, Англія

                                                                          ***

ЗАЯВА

КОНГРЕСУ УКРАЇНЦІВ ЕСТОНІЇ

Конгрес українців Естонії висловлює стурбованість процесами, що відбуваються в Україні у зв’язку з виборами президента. На основі заяв міжнародних спостерігачів від ОБСЄ, Ради Європи та інших структур, які вказують на допущені в ході виборів чисельні порушення, Конгрес українців Естонії вважає вибори, що відбулись, недемократичними, а їх результати нелегітимними і такими, що не відображають волевиявлення народу України. Члени Конгресу також вважають, що в ході передвиборчої кампанії кандидати в президенти були поставлені в нерівні умови, був задіяний адміністративний ресурс, що працював на користь кандидата від влади. Зокрема, переважна більшість українських засобів масової інформації висвітлювали хід передвиборчої кампанії тенденційно. Це стосується і українських телеканалів, що транслюються в нашій країні; вони значною мірою вплинули на формування думки виборців, що проживають в Естонії. Виходячи із сказаного, Конгрес українців Естонії висловлює недовіру Центральній виборчій комісії і закликає владні органи переглянути результати виборів.

Конгрес українців Естонії також дякує уряду Естонської держави, який виразив підтримку демократичним силам в Україні.

Віра КоникКонгрес українців Естонії i Українське земляцтво Естонії; Лілія Чикальска – Союз українок Естонії; Галина Малярова – Українське земляцтво м. Нарва; Леонід Чуприна – Українське культурно-просвітнє товариство м. Маарду; Ніна Дяченко – Українське земляцтво Іда-Вірумаа; Анатолій Лютюк – Центр української культури; Анна Лоовілі – Українське земляцтво Ойзу; Тетяна Ліндберг – Українське земляцтво г. Раквере; Ліліана Черепаха – Українське земляцтво г. Пилва; Богдан Лютюк – Скаутська організація “Пласт”; Сергій Іщенко – Спортивний клуб „Дніпро”

                                                                          ***

ПЕТИЦІЯ

ГРОМАДЯН ЛИТВИ –

УКРАЇНЦІВ ЗА ПОХОДЖЕННЯМ

Ми, українці Литви, в цей доленосний для України і всій Європи час, звертаємось до українського народу з відчуттям солідарності в відстоюванні права голосу, боротьбі за демократію і майбутнє.

Ми категорично протестуємо проти всіх видів фальсифікації виборів. Висловлюємо свою недовіру існуючій владі і ЦВК, які вкрали голоси українців. Ми не визнаємо пана Януковича за президента України. Вимагаємо негайного перерахування голосів або повторних виборів на дільницях, на яких за повідомленням офіційних спостерігачів були зафіксовані порушення. Кажемо разом з українським народом: Ми разом, нас багато і нас не подолати! Ющенко – так!!! Слава Україні!!!

Віктор Чернишук – голова Громади Українців Литви; Наталія Шертвітєнє – голова Громади Українців Вільнюса; Ірина Кузнецова – голова Товариства Українців Вісагінаса; Павло Петро Яхімець – парох Вільнюської української греко-католицької церкви; Ігор Іванець – заступник голови ГУВ; Юрій Паньків – керівник української радіопрограми на Литовському радіо

***

УКРАЇНЦІ СИБІРСЬКОГО ЦЕНТРУ

УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

„СІРИЙ КЛИН” ОМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Висловлюємо свою підтримку Віктору Ющенку як новому Президенту України.

Ми дуже надіємося, що Верховна Рада України викаже свою недовіру ЦВК і підтримає рішення міських рад Львова, Івано-Франківська, Тернополя, Києва про визнання Віктора Ющенка законнообраним президентом України.

Українці Омської області надіються, що голос діаспори буде якимось чином враховано. Бажаємо опозиції перемоги в боротьбі за кращу долю нашої Батьківщини – України.

Борімось – поборемо!

С. Винник – голова СЦУК „Сірий клин”; В. Мендзів – Президент фонду імені Т.Г. Шевченка

***

 ЗВЕРНЕННЯ

АСОЦІАЦІЇ “УКРАЇНЦІ КАЗАХСТАНУ”

Члени Ради Асоціації, до складу якої входить 12 обласних українських громад Республіки Казахстан, надзвичайно стурбовані віроломним порушенням Закону “Про вибори Президента України” на теренах нашої історичної Батьківщини. Ми цілком поділяємо позицію блоку “Наша Україна”, особисто В.А. Ющенка та його прихильників.

Знаменно, що в дні виборів Президента Української держави проявила себе як ніколи справжня консолідація сформованої української нації – волелюбний, прагнучий до волі, свободи та правди український народ! Пишаємося зрілим патріотизмом та мудрістю української молоді! Вимагаємо не допустити людської крові та розбрату українського народу.

Запорукою цьому безперечно і неодмінно повинні стати правдиві, прозорі та не скривджені підсумки голосування виборців.

Україні потрібен Президент народної довіри, людина честі й правди.

Слава Україні!

Михайло Парипса голова Асоціації “Українці Казахстану” (м. Павлодар); Члени ради Асоціації “Українці Казахстану”: Тарас Чернега (м. Астана); Микола Осипенко (м. Алмати); Мирослав Зеленяк (м. Караганда); Роман Бурда (м. Сатпаєв)

          ***                 
СВІТОВІ ПОДІЇ

 УКРАЇНЦІ МУРМАНСЬКА

27 листопада, о 15 годині вийдуть до посольства Норвегії з державним прапором України і гаслами. Вони висловлять протест проти фальсифікації результатів виборів в україні і нагле втручання Москви у політичні справи незалежної України. Шануймося! Станьмо великою рікою! Станьмо Україною! Скрізь!

Наталя Литвиненко-Орлова – голова Національно-культурної автономії українців Мурманської області

 ДЕМОНСТРАЦІЯ У СТОКГОЛЬМІ

24 листопада 2004р. з 10:00 до 13:00 близько 100 українців зібралися на демонстрацію на майдані біля Шведського Парламенту з протестом проти фальсифікацій та на підтримку Віктора Андрійовича Ющенка!

Протягом усього часу акції до демонстрантів підходили представники соціал-демократичної партії, партії модераторів та офіційний міжнародний спостерігач від Швеції на виборах Президента України. У коротких розмовах вони виявляли розуміння ситуації та підтримку!

Пересічні мешканці Стокгольму та туристи також цікавилися тим, що відбувається на площі, отримували інформацію та брали участь у дискусіях.

На 27 листопада заплановано проведення більш масштабної демонстрації.

 МАНІФЕСТАЦІЯ В ЛОНДОНІ

Повідомляємо, що в неділю 28 листопада ц. р. відбудеться маніфестація в Лондоні в підтримку права українського народу та громадян України вільно користуватись українським виборчим процесом у відповідності до чинного законодавства. Маніфестація відбудеться біля пам'ятника св. Володимирові Великому, що знаходиться зараз перед будинком Товариства "Св. Софія" 79 Holland Park, London W11 3SW. Початок о 15:00 годині.

Всіх запрошуємо брати участь, визначитися та, будь ласка, передавати цю інформацію Вашим друзям та колегам, які, можливо, бажали б знати, що такий захід організується і хотіли бути його учасником.

Секретаріат Союзу Українців у Великій Британії

 ДЕМОНСТРАЦІЯ В ХЕЛЬСІНКІ

Товариство Українців у Фінляндії запрошує усіх чесних людей на демонстрацію, яка розпочнеться у суботу 27 листопада 2004 року об 11.00 навпроти Посольства України за адресою Vähäniityntie 9, 00570 Helsinki.

"Україно! Ми з тобою!" "Ми за чесні вибори!"

Для тих, хто прибуде громадським транспортом, зустріч біля метро "Kulosaari" об 10.30.

Захід зареєстрований у поліції.

 * * *

ДО КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

Короткий шлях, а не дорога дальня.

Не спинить ні пугач нас, ні палач.

І знову в бій, на цей раз вирішальний!

Не спи і не сиди. Не скигли і не плач.

 

Ні плач, ні сміх до тебе не озветься.

Труба гучна потрібна. І трубіж!

І кожен з нас – боєць. Із болем в серці.

І кожен мусить вийти на Рубіж.

 

Ти бачиш, що зробили герострати.

Гераклом стань! В годину пресвяту.

Ми мусим ворога в цей час здолати.

Поквапся швидше до свого гурту.

 

Бо найстрашніша – наша неприсутність.

Вдягаймо добру збрую й кунтуші.

Цей бій – за все минуле й за майбутнє!

У кожного граната – у душі.

 

Щаблі круті. Іще крутіший ступінь.

Великих крутять ниці і малі.

Цей бій уже іде. Тримаймось вкупі.

Ми ж на своїй, на рідній, на землі!

 

Як битись – не миритись! Знає кожен.

І висновок між висівок простий.

Тоді всіх супостатів переможем,

Як дуже хочеться перемогти!

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004