УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
З А Я В А
2007-03-14

 

З А Я В А

голови Рад Об'єднання українців Росії

та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії,

заступника голови Української Всесвітньої Координаційної Ради

 Василя Думи

 

 

Член Ради Федерації РФ, голова Рад Об'єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради Василь Дума висловив обурення рішенням про фактичне закриття єдиної в Росії Бібліотеки української літератури. Коментуючи дії управління культури Центрального адміністративного округу Москви з «реорганізації» бібліотеки, сенатор заявив журналістам, що він надзвичайно стурбований репресивним стилем і непублічними методами   роботи  московських урядовців».

Василь Дума пояснив, що такі дії можуть призвести до загострення російсько-українських міждержавних відносин, породити вороже ставлення до Росії, її лідерів і політики, що проводиться, з боку не лише української діаспори, але також представників інших народів, що мешкають на території РФ; створити помилкову видимість порушення гарантованих Конституцією РФ прав громадян на збереження рідної мови та створення умов для її вивчення та розвитку. На думку впливового політика, непродумані й непередбачувані дії окремих московських урядовців можуть завдати істотної шкоди державній політиці та національним інтересам Росії в цілому.

Василь Дума припускає, що рішення керівників Центрального адміністративного округу Москви викличе «адекватну відповідну реакцію» з боку офіційного Києва. Він нагадав журналістам, що вимогу вільного культурного розвитку національних меншин у Росії не слід змішувати з політикою. «Створюється враження, що «реорганізацію» діяльності Бібліотеки української літератури  спеціально розпочато до запланованого на наступний тиждень робочого візиту Президента України Віктора Ющенка в Москву», - заявив сенатор.

   Василь Дума нагадав: «Бібліотеку української літератури в Москві створював не начальник управління культури Центрального адміністративного округу Москви пан Ромуальд Крилов-Іодко, який взяв на себе сміливість негативно оцінити роботу високопрофесійного колективу та одноосібно ухвалив рішення щодо «перепрофілювання» Бібліотеки». Сенатор підкреслив, що Бібліотека української літератури створювалася при особистій участі Президентів Росії та України, за підтримки виконавчої та законодавчої влади двох держав, особисто мера Москви Юрія Лужкова, за допомогою видатних представників російської та української інтелігенції. Він заявив, що «будь-які наміри страждаючих недоумством урядовців перешкоджати культурному життю етнічних меншостей РФ (у тому числі й у першу чергу - у сфері мовної політики та літератури) цілком природно викличуть негативну реакцію з боку багатомільйонної української діаспори, яка вважає Росію своєю Батьківщиною».  «Адже  тисячі етнічних українців є громадянами РФ, вони займають високі державні посади, є відомими політиками та бізнесменами, діячами культури та науки. Це - законослухняні громадяни своєї країни, нашої спільної великої Батьківщини. Вони чекають від влади поважного до себе ставлення й можуть розраховувати на нього»,  - пояснив сенатор.

У той же час, Василь Дума особливо наголосив, що він вважає «цілком доречним публічне обговорення діяльності колективу Бібліотеки української літератури, якості його роботи, яка повинна бути спрямована на зміцнення дружби російського та українського народів, популяризації та пропаганди кращих здобутків українських письменників, поетів, драматургів». 

 

Об'єднана прес-служба Федеральної національно-культурної

автономії українців Росії та Об'єднання українців Росії

 

Контакти:

E-mail:

Тел. /факс +7 495 917-1474, тел. +7 906 700-1949

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004