УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Україна – Велика Британія: зближення на шляху євроінтеграції
2008-05-14

 

Україна – Велика Британія: зближення на шляху євроінтеграції

 

„Уряд Великої Британії вважає Україну своїм стратегічним партнером”, – зазначає посол України у Сполученому королівстві Ігор Харченко.

 

Велика Британія є однією з найвпливовіших країн Європейського Союзу, до авторитетної думки якої прислуховуються провідні держави світу, тому Україні важливо мати хороші взаємовідносини з Великою Британією задля підтримки та просування своїх інтересів на міжнародній арені.

Лондон став другим містом, де відбулася акція Уряду України із вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років, спрямована на поширення правди про ті трагічні події. Провідні вітчизняні академічні колективи 3-8 травня ц.р. виконали у Лондоні, Амстердамі та Празі „Панахиду за померлими з голоду”, а українські науковці під час тематичних „круглих столів” представили своїм зарубіжним колегам докази того, що Голодомор 1932-33 років був Геноцидом українського народу.

Перебуваючи у складі офіційної урядової делегації, кореспондент УКРІНФОРМу звернувся до Надзвичайного і Повноважного Посла України у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії Ігора Харченка з проханням прокоментувати нинішній стан українсько-британських відносин та перспективи визнання англійським Парламентом Голодомору 1932-33 рр. в Україні Геноцидом. „Зараз, я вважаю, і це нещодавно було заявлено представником британського уряду, у нас дуже добрі відносини. На нещодавніх слуханнях у Палаті Громад Парламенту Великобританії, присвячених Україні (30 квітня ц.р. – Укрінформ), надзвичайно високу оцінку було дано нинішньому стану відносин між Україною і Великою Британією. Запрошений на дебати міністр у справах Європи Джим Мерфі заявив, що сьогодні Британія вважає Україну своїм стратегічним партнером у сучасному світі і висловив сподівання, що з часом Україна стане її партнером по Європейському Союзу”. За словами Посла, це вперше за всі роки існування українсько-британських відносин дано таку високу оцінку з британської сторони.

І. Харченко зазначив, що представники англійського Парламенту від трьох провідних політичних партій – Лейбористської, Консервативної та Ліберально-демократичної, які взяли участь у дебатах, відзначили, що „ніколи ще не існувало таких близьких взаємовідносин між Україною та Великобританією”. Парламентарії також висловили справедливі очікування на те, що надзвичайно високий потенціал, який сьогодні існує у двосторонніх відносинах, вже найближчим часом буде досить відчутним для обох держав.

Посол підкреслив, що такі заяви є надзвичайно серйозними і свідчать про те, наскільки наші партнери поціновують нинішній стан співробітництва. З іншого боку, сказав він, Україна вважає Великобританію одним із своїх ключових партнерів у Європейському Союзі, оскільки „Британія, можливо, чи не єдина з провідних потужних світових держав Європи, яка повністю підтримує прагнення України стосовно європейської і євроатлантичної інтеграції”.

Ігор Харченко окремо зупинився на перспективах визнання британським Парламентом Голодомору 1932-33 рр. Геноцидом українського народу та зусиллях Посольства в цьому напрямку. За його словами, серед англійських парламентаріїв вже існує розуміння масштабів трагедії, що сталася в Україні 75 років тому. Він наголосив, що минулого року вперше в історії британського Парламенту було зафіксовано такий специфічний документ стосовно України, традиційний саме для найвищого законодавчого органу Сполученого Королівства, як Early day motion – запрошення ініціативної групи до інших парламентаріїв підтримати заяву про визнання Голодомору 1932-33 рр. актом Геноциду українського народу. І на той час кілька десятків британських парламентаріїв підписалися під цим документом.

Оцінюючі проведену урядову акцію І. Харченко зазначив, що нинішні заходи такого масштабу вперше відбулися у Великобританії і висловив сподівання, що розголос від неї вплине на настрої англійських парламентаріїв, і кількість тих, хто підтримає визнання Голодомору Геноцидом збільшиться. Водночас Посол зауважив, що прогнозувати конкретні часові рамки досить важко, тому що підписи під Early day motion можна ставити тільки протягом діючої сесії Парламенту. З огляду на те, що з початком 2008 року відкрилася нова сесія, документ потрібно внести повторно.

І. Харченко також повідомив, що незабаром українське Посольство проведе у британському Парламенті виставку, присвячену Голодомору 1932-33 рр. в Україні, на якій буде продемонстровано докази його штучного створення і цілеспрямованого нищення українців. Окрім того, під час відзначення 75-х роковин трагедії восени цього року у Лондоні буде проведено низку тематичних заходів.

Посол переконаний, що правда про українську історію позитивно вплине на стосунки між громадянами двох країн. „На мою думку, подібні мистецькі акції і створюють ту тканину відносин, яка робить ближчими народи. Наш трагічний історичний досвід має стати надбанням широкої громадськості і пересторогою всьому світу”.

 

Володимир Сидоренко – УКРІНФОРМ

Київ, 14 травня.

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004