УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Звернення до українських громадських організацій в Європі
2007-07-10

 

Звернення до українських громадських організацій в Європі

 

Керуючись попередньою заявою Міжнародної громадської організації українців «Четверта Хвиля», члени організації в Європі категорично засуджують зазіхання на конституційне право кожного громадянина України обирати органи влади і бути обраним до них незалежно від місця його перебування.

Закликаємо Президента України як гаранта Конституції України взяти під особистий контроль удосконалення відповідної частини виборчого законодавства, закликати політичні сторони, комітети Верховної Ради України та спеціалізовані робочі групи врахувати досвід різних країн, зокрема Франції, США, Філіппін та ін., значна частина громадян яких масово і постійно голосує за кордоном, і привести виборче законодавство України у частині забезпечення виборів за кордоном у відповідність із Основним Законом Української держави.

Ми засуджуємо зміни до Закону про вибори як такі, що не відповідають вимогам Конституції України.

Тому, зважаючи на відповідальний характер виборів до Верховної Ради України, ми не можемо знаходитися осторонь в намаганнях нашої молодої країни в поступі до створення дійсно демократичного суспільства. Ми розуміємо, яку відповідальність має кожен із нас в цей час.

До виборів залишається все менше часу і ми, критично оцінюючи ситуацію, розуміємо, що вплинути якимось чином на зміни до Закону про вибори до моменту голосування не є реальним. Тому ми братимемо участь в зміні виборчого закону в Україні після позачергових виборів до Верховної Ради 30 вересня 2007, які, впевнені, припинять маніпулювання демократичними нормами.

З огляду на ситуацію, що склалася, ми, учасники громадських організацій «Четвертої хвилі» в Європі та наради з організації Форуму українських журналістів світу звертаємося до всіх українських утворень на терені Європи й світу скоординувати зусилля в наступних кроках:

1.      Через усі українські засоби масової інформації, через заходи українських громадських організацій провести широку роз’яснювальну роботу в українських громадах щодо важливості участі українських громадян у позачергових виборах народних депутатів в Україні 30 вересня 2007 р. Використати для цього також ЗМІ інших країн світу.

2.      Звернутися до демократичних періодичних видань в країнах перебування українських громадян із проханням до громадян цих країн допомогти українцям прийняти участь у виборах - розтлумачити важливість їхньої участі у побудові Європейської України та надати їм у цьому належну підтримку.

3.      Сприяти постановці на консульський облік якомога більшої кількості українських громадян. З цією метою звернутися до Посольств України, консульських установ та українських асоціацій із вимогою організувати якомога більшу кількість консульських виїздів у місцях компактного проживання українців.

4.      Відображаючи демократичні процеси в Україні, підтримувати позитивний імідж держави і через українських громадян за кордоном звернутися за допомогою до своїх родичів і друзів в Україні для того, щоб вони взяли участь у виборах на боці демократичних сил.

Ми глибоко переконані, що всі ті зміни та процеси в Україні, які спостерігаємо зараз, є не чим іншим, як кроками до творення нової демократичної держави, пріоритетом якої мають бути захист громадянських прав та свобод, котрі відстояли українці під час Помаранчевих повстань в Україні та за її межами, так як свою долю вони нерозривно пов’язують із своєю Вітчизною.

 

Голова МГО «Четверта хвиля» від Європи                      Михайло Петруняк

Співкерівник УСІМ МГО «Четверта хвиля»                    Дмитро Славов

 

8 липня 2007 р.

 

Валенсія, Іспанія.

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004