УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Звернення Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради
2007-08-08

 

Звернення

Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради

до громадських організацій України та українських зарубіжних громад з нагоди

позачергових виборів до Верховної Ради України

30 вересня 2007 року - позачергові вибори до Верховної Ради України. УВКР закликає демократичні сили світового українства, всіх громадян України, незалежно від місця проживання, політичних уподобань, релігійних переконань підтримати під час позачергових виборів до Верховної Ради України блок політичних партій „Наша Україна - Народна самооборона”.

УВКР схвалює діяльність Президента України В. Ющенка щодо згуртування демократичних сил, наслідком якого стало створення виборчого блоку політичних партій для участі в позачергових виборах народних депутатів України. Об’єднання демократичних сил має позитивно вплинути на результат виборів, оскільки замість розрізнених політичних структур перед виборцями постала згуртована коаліція. За сучасної політичної ситуації демократичні сили не мають права на програш, оскільки під загрозою опиняться демократичні й національні завоювання українського народу.

Під цим оглядом сторони, що підписали Декларацію про об’єднання демократичних сил, зобов’язалися в майбутньому створити єдину політичну партію національно-демократичного спрямування. Її завдання - з одного боку, зупинити реванш антиукраїнських сил і спрямувати політичний процес в Україні в демократичне річище, а з другого - побудувати в Україні політичну систему європейського типу, що базується на змаганні різних ідеологій, ціннісних систем і стратегій розвитку, а також на політичній відповідальності.

УВКР підтримує створення єдиної політичної партії національно-демократичного спрямування як запоруку відстоювання принципів національної демократії. Ідеологічні засади такої політичної партії обов’язково повинні включати:

- у сфері збереження й розвитку національної ідентичності українців - захист єдиної державної мови – української - та забезпечення розвитку мов і націо­нальної ідентичності на­ціональних меншин; звільнення українських засобів масової інформації від іноземного інформаційного впливу; ліквідація пам’ятників минулого, які не відповідають українській національній ідеї;

у сфері освіти, науки, культури – орієнтація на національні, моральні, духовні цінності; сприяння створенню єдиної Української Помісної Церкви;

- у політичній і правовій сферах - модернізація політичної системи на демократичних засадах;  перехід до пропорційної виборчої системи з відкритими списками; скасування депутатської недоторканності; лік­відація кланової системи державного управління; визнання воїнів УПА борцями за незалежність України; встановлення кримінальної відповідальності за публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років як акту геноциду українського народу; законодавче врегулювання повернення в Україну українців, які проживають за межами країни; декларування політиками і державними службовцями доходів та видатків своїх родин;

- в економічній і соціальній сферах - перехід від експортно-орієнтованої економіки до пріоритетного розвитку внутрішнього ринку; подолання кризи в сільському господарстві; створення умов для ефективного розвитку дрібного і середнього підприємництва як підґрунтя економіки розвинутої демократичної країни; реалізація докрини дорогої робочої сили як засади формування середнього класу; правове забезпечення перебування українських трудових мігрантів за кордоном шляхом укладання двосторонніх договорів з іноземними державами;

- у сфері національної безпеки - участь України в євроатлантичній колективній системі безпеки через членство в НАТО; недопущення неконтрольованої міграції на територію України; захист і збереження екологічно чистого довкілля та природно-ресурсної бази нації.

 

УВКР переконана, що скоординоване співробітництво і взаємна підтримка між блоками політичних партій "Наша Україна – Народна Самооборона" та "Блок Юлії Тимошенко" є запорукою перемоги на виборах.

УВКР вважає, що зв’язок українських зарубіжних організацій і громад із Україною, допомога їм з боку держави має проходити через Міністерство закордонних справ України та Українську Всесвітню Координаційну Раду.

УВКР, що стоїть на держав­ницьких, патріотичних, на­ціональних, демократичних  позиціях, закли­кає всіх, кому не байдужа доля України, об’єднатися у широкий національно-демократичний народний фронт захисту української державності з метою побудови справді національної Української держави, яка забезпечить права титульної нації та вільний розвиток всіх на­ціональних меншин, роз­в’яже  наявні національні, політичні, економічні й соціальні проблеми. Ми - за консолідацію на цих засадах різних блоків і політичних партій, усього суспіль­ства, всіх громадян, котрі визнають домінан­тою поступу своєї країни національну ідею і прагнуть її реалізувати.

Слава Україні!

 

Ухвалено на засіданні Президії УВКР 8 серпня 2007 року.

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004