УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


НОВИНИ
Звернення Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради до Президента України Віктора Ющенка
2007-10-22

 

Звернення

Президії Української Всесвітньої Координаційної Ради

до Президента України Віктора Ющенка

 

Вельмишановний пане Президент!

 

Уряд Москви планує реорганізувати єдину в Російській Федерації Бібліотеку української літератури в бібліотеку народів Росії. Створений в 20-30-х роках як Центральна українська бібліотека і відроджений наприкінці 80-х років минулого століття, цей заклад української культури має славну історію. На відтворення Бібліотеки української літератури, ліквідованої тоталітарним режимом 1938 року, знадобилося 18 років напруженої роботи українських громадських організацій і самого Уряду Москви. Завдяки неймовірним зусиллям книголюбів та за участю українських організацій Росії, бібліотек і видавництв України сформований єдиний в Російській Федерації унікальний бібліотечний фонд. А нині створену з метою організації вільного доступу до інформації і літератури українською мовою установу культури намагаються зробити розмінною монетою політичних амбіцій, а, можливо, і майнових інтересів. З огляду на це, обурена планами Уряду Москви щодо реорганізації єдиної в Російській Федерації Бібліотеки української літератури Українська Всесвітня Координаційна Рада просить Вас, пане Президент, зробити все можливе для збереження унікального осередку української культури в Москві.

Ми здивовані тим, що українські органи як засновники Бібліотеки не вникають у ситуацію, що склалася навколо неї, не захищають колектив установи від „чисток” та спроб порушити нормальну діяльність закладу культури. Звертаємо Вашу увагу на чергове (восьме за останній час серед співробітників установи) звільнення з посади одного із засновників бібліотеки, заступника голови Об’єднання Українців Росії, голову Товариства шанувальників української книги, завідувача відділу російської україніки та автора книги про історію Бібліотеки Юрія Кононенка.

Звертаємося до Вас, пане Президент, з домаганням доручити Міністерству закордонних справ України звернутися до мера м. Москви Ю. Лужкова з вимогою не перетворювати Бібліотеку української літератури в бібліотеку народів Росії, надати можливість цьому закладу української культури і надалі забезпечувати національно-культурні, освітні, інформаційні потреби українців Російської Федерації, служити реальному спілкуванню української і російської літератури та культури. Просимо Вас дати доручення новоствореному Кабінетові Міністрів України в перших днях своєї роботи вирішити це питання з російською стороною. Пропонуємо підтримати ідею проведення систематичних літературних вечорів у названій бібліотеці за участю провідних літераторів України й Росії.

Звертаючись до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, закликаємо всіх українців в Україні та за її межами, всіх, кому не байдужа доля єдиної в Російській Федерації української бібліотеки, - підтримати її трудовий колектив, який не приймає планів так званої „реорганізації” і намагається відстояти одноцілість і неподільність Бібліотеки української літератури та власну професійну гідність.

Вважаємо, що ця справа повинна вирішуватись на урядовому рівні, оскільки взаємини українського і російського народів - це насамперед дружні стосунки наших культур, ворожі бацили до яких намагаються вкинути ініціатори знищення української бібліотеки в Москві.

 

 

       За Президію Української

Всесвітньої Координаційної Ради

 

Голова УВКР                                     Дмитро Павличко

 

 

 

 

ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004