Мета Інтернет-конференції:
· активізація дослідницьких студій над творчою спадщиною письменників-слобожан; вироблення оптимальної методики вивчення творчості письменників-слобожан у середніх школах та вищих навчальних закладах Слобідського регіону в Україні та у РФ;
До участі в Інтерент-конференції запрошуються викладачі-філологи середніх шкіл і вищих навчальних закладів, краєзнавці, журналісти. За підсумками конференції буде видано збірник.
Надсилати матеріали для участі в конференції можна, починаючи з 5 листопада 2005 року на адресу оргкомітету:
або на дискеті за поштовою адресою: 83004 Україна, м. Донецьк; а/с 1771.
Робочі мови конференції: українська, російська, англійська.
Матеріали конференції будуть розташовані на сайті: та
Редакційна колегія конференції:
Пасько І.Т., канд. філос. наук., проф., завідувач Донецького відділення Центру гуманітарної освіти НАН України; Білецький В.С., доктор тех. наук, проф. Донецького національного технічного університету, голова Донецької філії Наукового тов-ва ім. Шевченка; голова Донецької філії Товариства “Україна-Світ”;
Координатор конференції: Оліфіренко Вадим Володимирович ()
Запрошуємо до співпраці! Оргкомітет
Для тих, хто захоче ознайомитись з посібником-хрестоматією "Слобожанська хвиля", пропонуємо електронну версію цієї книжки:
До оголошення про конференцію “Творчість письменників-слобожан...”
Поняття "письменники-слобожани" - це не щось маленьке і далеке. Там , де є український клас, де викладається в українській діаспорі українське слово, обов’язково звертаються до творчості письменників-слобожан: Г.Сковороди, Г.Квітки-Основיяненка, М.Петренка, М.Костомарова, В.М.Сосюри, Б.Грінченка, М.Хвильового, Івана Багряного, К.Буревія, Є.Плужника, Г.Михайличенка, Б.Антоненка-Давидовича, М.Йогансена, А.Дімарова, В.Голобородька та ін.
Звичайно, для конференції є дуже важливим зיясувати, як на українській Слобожанщині(Луганщина, Донеччина, Харківщина, Сумщина) шанують і вивчають творчість письменників-земляків. А ще дуже важливо зיясувати, як шанують і вивчають творчість письменників-слобожан на Північній Слобожанщині(Білгородська, Курська та Воронізька області РФ). Це можуть бути не тільки українські класи, але російські школи, в яких на уроках літератури вивчається творчість письменників-земляків.
Такий досвід, звичайно, збагатить дослідження творчості письменників-слобожан. А також поглибить методику літератури середньої і вищої школи.
Отже, давайте активно обмінюватися здобутками! До співпраці на шпальтах нашої конференції!
Вадим Оліфіренко, координатор конференції |