УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41


 СТРУКТУРА УВКР Українські громади та організації Українці в Австралії


 

За офіційними даними, в Австралії (територія 7,7 млн. кв. км, населення – 18,5 млн. осіб) проживає понад 40 тисяч українців.

Якщо забути про Миклухо Маклая та кількох інших перших емігрантів, то, власне, еміграція в Австралію розпочалася наприкінці 40-х років, а найбільшого розмаху набула 1949 року – з Німеччини, з так званих таборів переміщених осіб. Здебільшого, це були люди, яких німці вивезли на примусові роботи, або ті, які туди переселилися (подалі від російсько-більшовицької системи).

Відразу після прибуття до Австралії, українці відчули потребу згуртуватися. До цього значною мірою призвело чуже оточення та незнання мови. Так розпочалося громадське i церковне життя. У столицях всіх шести штатів утворилися об'єднання, які називалися українськими громадами Biкторії, Тасманії тощо. Деякі з них утворили філії в провінційних містах. З часом для координації дій i співпраці всі громади об'єдналися в Союз українських організацій в Австралії. Окрім того, розпочав діяльність Союз українок Австралії, молодіжні організації "Пласт" i СУМ, утворилися спортивні товариства "Копаного м'яча" i "Відбиванки". Ветерани двох світових воєн, колишні вояки УПА також створили свої організації. Наші співвітчизники вважалися найзгуртованішою етнічною групою далекого континенту. Вони активно виявляли себе в науці, освіті, бізнесі.

Місцями розселення українців були штати Новий Південний Уельс, Вікторія, Південна Австралія. У більшості місцевостей, де існували українські громади, діяли хори та театри, в яких окрім одного-двох професійних акторів, брали участь аматори. Жінки вишивали, різьбили i навчали молодь цим ремеслам.

Діяли суботні школи, де діти навчалися українознавчих предметів. Почалося релігійне життя - греко-католики, протестанти та православні утворили свої церковні громади. З часом розпочалося будівництво народних домів, часто з приміщеннями для суботніх шкіл. Церкви споруджувалися без допомоги держави на кошти, зібрані серед українців. Слід мати на увазі, що деякі з тих громад, які будували храми, мали усього близько 200 активних членів.

Із великим задоволенням українці в Австралії організовували концерти, театральні вистави, відзначали історичні дати, проводили літературні вечори, спортивні змагання, дискусії, семінари. Все це можна назвати святами, які йшли в ногу із приватним життям. Цей період можна назвати "золотим віком української спільноти в Австралії".

Сьогодні старша генерація, яку можна назвати будівничими українського життя в Австралії, поступово вимирає, а покоління, народжене в цій країні, має інші інтереси. Здається, тепер в Австралії немає жодного українського театру, а громади в деяких провінційних містах перестали взагалі існувати. Все це тому, що за останніх 40 років у тут не було жодного припливу свіжої крові – еміграції з України.

Лише незначна частина теперішніх емігрантів долучається до старої української громади. Діючі українські громади в Австралії створюють підкомітети, які заохочують новоприбулих до українського життя. Проте ycпix є невеликим. Головна причина у тому, що новоприбулі краще почуваються в російськомовному середовищі й приєднуються до тих громад. Наші громади намагаються допомагати новоприбулим порадою як влаштуватися, а також матеріально.

Українська громада має хороші стосунки із Генеральним консульством України в Австралії.

Австралійський уряд зацікавлений у міграційних процесах, оскільки постійно має проблеми з трудовими ресурсами. Через ці причини українська громада, маючи підтримку місцевої влади, активно розвивається й зміцнює зв'язки з країною свого походження. ( За матеріалами Сайту “Єдина Україна”).

 

Українські громадські організації

 

1. Союз Українських Органiзацiй Австралiї (СУОА)

Стефан-Іван Романів - Голова (Член Президії УВКР)

(Ярослав Михайлишин -  скарбник СУОА,  Ліда Конюшко – секретар)

12 Avlon PL. Westmeadows, 3049, Victoria, Australia

m. 8-1061 (39) 335-24-35, 375-17-81, т./ф. 376-10-65, моб. 8-10-61 (419) 53-12-55

Е-mаіl: Federation of Ukrainian Organizations in Australia

3 Russell St.,Essendon, VIC 3040, Поштова адреса: P.O. Box 251, Essendon, VIC 3040, Tel.: (613) 9375 1781, Fax: (613) 9326 1065, , ,

 

2. Союз Українок Австралії

Голова – Бейлі Христина (Kristine Bailey)

Ukrainian Women’s Association in Australia

87 Keers Road, Mount Vernon, NSW 2759, tel./fax: (612) 9826 1398

 

3. Союз Українок Вікторії

UWA of Victoria, 5 Russell St., Essendon, VIC 3040

tеl.:  (3) 937 5178

 

4. Союз Українок ім. кн. Ольги

Ukrainian Womens Association in hon. of. Queen Olha

10 Townson St., Blakehurst, NSW 2221

tеl.: (2) 954 63188

 

5. Союз Українок ім. Лесі Українки

UWA in hon. of L. Ukrainka

43 Victor Ave., Valentine, NSW 2280

tеl.: (2) 494 68592

 

6. Союз Українок ім. Оксани Мешко

UWA in hon. of Oksana Mesko, 1 Waterloo St., Quenbeyan, NSW 2620

tеl.: (2) 629 71489

 

7. Організація української молоді “Пласт”

Plast,  Federal executive commitee: 48 Centreway, Glenroy, VIC 3046

tel.: (0408) 354 052

plast_tabir2002@hotmail.com

 

8. Спілка української молоді (СУМ)

Ukrainian youth association F. E. C.

13 Victor Ave., Valentine, NSW 2280

 

9. Спілка Української Молоді в Австралії

Ukrainian Youth Association of Australia

P.O. Box 372, Essendon, VIC 3040

 

 

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ













© УВКР, 2004