УКРАЇНСЬКА ВСЕСВІТНЯ КООРДИНАЦІЙНА РАДА
UKRAINIAN WORLD COORDINATING COUNSIL
 ПРО УВКР  СТРУКТУРА УВКР  НОВИНИ  ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ  УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР  ГОЛОВНА
ПРО УВКР
СТРУКТУРА УВКР
ДІЯЛЬНІСТЬ УВКР
ФОРУМИ УКРАЇНЦІВ
ВІСНИК УВКР
ФОТОГАЛЕРЕЯ
АРХІВ РАДІОПЕРЕДАЧ
ПОШУК


 ВІСНИК УВКР Вісник за 2002 рік Червень Асоціація “Українці Казахстану”: пульс життя


Українське життя у Казахстані, мабуть як і скрізь за кордоном, відчуває брак коштів для реалізації своїх планів. Тому Асоціація, яка змушена реалізовувати лише маленький відсоток своїх потенційних можливостей, проводить мало заходів під “своїм прапором”. Однак чимало зусиль докладають самі громади, які беруть участь у заходах, організованих виконавчими органами на місцях. Так, в усіх областях республіки стало традицією проведення фестивалів національних культур, які проводяться переважно з березня по листопад. В Алматі, Астані, Караганді, Кустанаї, Павлодарі, Сатпаєві, Семипалатинську, Петропавловську стало традицією проведення масових народних свят на честь Різдва, Шевченківського дня (9 березня), Великодня, Дня незалежності України тощо.

У республіці є чимало українських самодіяльних колективів, серед яких більш кваліфікованими є Павлодарський український народний хор, фольклорний гурт “Калинове Намисто” (м. Павлодар), жіночий співочий колектив “Криниця” (м. Аксу Павлодарської обл.), вокальний жіночий гурт “Червона калина” (м. Астана), хореграфічний дитячий колектив “Марічка” (м. Алмати), хоровий та вокальні колективи м. Кустанаю та Кустанайської області.

Цікавими є вироби майстрів народних ремесел, яких дуже багато в кожній області. Асоціація, на жаль, не веде їх обліку, але митці добре знані на місцях. Неодноразово експонувалися вироби з лози, які виплітає Митрофан Добрийдень з Павлодара, картини художника-аматора Михайла Ткача, також Павлодарця та художників Олександра Шевченка з Семипалатинська та Миколи Залюбовського з Павлодара, скульптора Олександра Білика з Караганди. Третій рік у Павлодарі функціонує команда українського товариства по стрітболу, яка є багаторазовим чемпіоном області серед клубних команд і призером республіканських турнірів.

В українських громадах функціонує 8 недільних шкіл, українська гімназія в Астані та українське відділення при школі національного відродження у Павлодарі.

Приємно пригадати, що за популяризацію українського народного мистецтва за кордоном, зміцнення дружніх зв’язків між народами України і Казахстану за роки незалежності високих державних нагород України удостоєні десять українських активістів (серед них один Заслужений учитель України, троє Заслужених працівників культури, двоє Заслужених журналістів, один Заслужений художник, один Заслужений діяч мистецтв, один активіст нагороджений орденом “За заслуги” 3 ступеяю, один – Почесною грамотою Кабінету Міністрів). Мають українські активісти також нагороди Казахстану: 7 керівників українських громад нагороджено Ювілейною медаллю Казахстану, троє – Почесними грамотами Президента.

Голова Асоціації “Українці Казахстану” М. Парипса є членом національної Ради при Президенті Казахстану. Між АУК та посольством України в Казахстані (посол В. Цибенко) налагоджено конструктивну та плідну співпрацю. Завдяки цьому лише в поточному році в Черкаській та Житомирській областях та м. Києві побували на фестивалях хорові колективи Павлодара та м. Аксу, колектив учителів української гімназії в м.Києві, 20 учнів недільних шкіл та гімназії в МДЦ “Артек”.

Інформація Асоціації “Українці Казахстану”

 


ENG | UKR
НОВИНИ
АНАЛІТИКА
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО СПІВПРАЦЮ
УКРАЇНСЬКІ ЗМІ СВІТУ
УКРАЇНСЬКИЙ КАЛЕНДАР
ГОСТЬОВА КНИГА
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
ОБГОВОРЕННЯ
При використанні матеріалів посилання на www.uvkr.com.ua
є обов'язковим.
01004, Київ, вул. Горького 3-б, тел. 287-22-41

© УВКР, 2004